Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газов инжекцион за мазда 6 2.3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Газов инжекцион за мазда 6 2.3

    Сложи ли я газовата? Дай отзиви и първи впечатления.
    Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

    Коментар


    • #17
      От: Газов инжекцион за мазда 6 2.3

      Здравейте. Купих колата, Мазда 6 с 2.3 двигателя. Все още не съм сложил ГИ. В момента избирам. До сега съм се спрял на конкретна рейка, която ще е Баракуда 1,9 ома, водят я една от най-добрите и най-бързите. Изпарителя ще е Magic за кола до 250 к.с., в нета отзивите за него за много добри, по-добри от известния Томасето Аляска, която е с вход 8мм, но вътре магистралите са на 3мм и трябва разпробиване. Харесал съм и бутилка. Остава въпроса за другите компоненти и най-вече какъв компютър да ползвам. Инсталирах си софтуера на Фобос. Безплатен е и има доста информация за него. Не ми харесва, че фабрично от падащите менюта, където се задават отделните компоненти, избора на същите е ограничен, т.е.не фигурират изпарителя и инжекторите, които съм харесал, но предполагам, че няма да е проблем да задам други от менюто а да работи с горе упоменатите. Държа да си я направя кадърно, ще свалям колектора за пробиване. Основния ми принцип е да сложа качествени компоненти и да направя качествен монтаж и настройки и се водя от принципа "ако на 500 кила мед сложиш 1 кг ла*на ще получиш 501 кг ла*на". Разглеждам варианта за електроника Easy Green Gas Pro OBD II, която включва пълен комплект ел компоненти и е със софтуер на Фобос на цена около 230 лева плюс горепосочените рейка и изпарител. Приемам всякакви акъли, съвети и критики.
      EasyGasGreen PRO/Gascontrol 2 OBDII
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • #18
        От: Газов инжекцион за мазда 6 2.3

        Вашето мнение за използване на преходници и впръскване на газ директно след бензиновия инжектор? Плюсове и минуси при работата на бензин и газ? Дали поради отдалечаването на бензиновия инжектор ще работи на бензин по-зле и как ще е образуването на сместа? Ясен какво мисли по въпроса?

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5ae74cbb456197d695e0b855f203c680.jpg
Прегледи:1
Размер:54.3 КБ
ID:5633933
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • #19
          От: Газов инжекцион за мазда 6 2.3

          Този вариант отпадна, понеже инжекторите са много надълбоко и трябва да се изработват нови преходници, доста високи, което си мисля, че ще довете до неправилно разпръскване на бензин. Щуцерите за газ ще се монтират на колектора, под ъгъл, максимално близко до бензиновите, с максимално къси маркучи до рейката с инжекторите. Изпарителя пристигна, спрях се на Меджик 3 до 250кс и рейка Баракуда, 1,9 ома, бърза и безшумна. Монтажа е в ход, ще пиша като свърша.
          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

          Коментар


          • #20
            От: Газов инжекцион за мазда 6 2.3

            И аз взех Баракуди но още не съм ги монтирал. Изпарителя също ще се сменя, но аз се спрях на Щарк 1500, който е до 200кс. Колкото до софта на Фобос, слагаш от менюто за изпарител "усилен" а за дюзите HANA 1.9 ома и си готов. Внимавай като разпробиваш калибриращите дюзи да не ги повредиш че трудно се намират и са скъпи! Успех!
            Последно редактирано от Sasho74; 18-01-15, 10:38. Причина: Доп
            Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

            Коментар


            • #21
              От: Газов инжекцион за мазда 6 2.3

              Моите Барикади вече работят. Добри първи впечатления
              Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

              Коментар


              • #22
                От: Газов инжекцион за мазда 6 2.3

                Монтажа завърши. Както казах изпарителя е Меджик 3, дават го до 250 к.с. да храни, рейката с инжекторите е Баракуда. Компютъра е някакъв италиянски, средна хубост с ОБД връзка с бензиновия. Рейката с дюзите работят много безшумно, колата се държи много прилично във всички режими на работа. Засечен реален разход на газ, смесено - 9,5 / 100. Това за 2.3 слабия двигател (166 к.с.).
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • #23
                  От: Газов инжекцион за мазда 6 2.3

                  Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
                  Моите Барикади вече работят. Добри първи впечатления
                  Леле мале какво съм писал от телефона
                  Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Газов инжекцион за мазда 6 2.3

                    Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                    ...Засечен реален разход на газ, смесено - 9,5 / 100. Това за 2.3 слабия двигател (166 к.с.).
                    Супер ти е разхода. А има ли загуба на мощност и въртящ момент спрямо бензина? Иии... 2.3 е разумния оптимум за това купе. Има и турбо вариант, но е рядкост по нашите земи.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Газов инжекцион за мазда 6 2.3

                      С моя начин на каране не съм забелязал загуба на мощност и въртящ момент по време на работа на газ. Карам всеки ден извънградско и изпреварвам по нагорнище без проблем. Но да не забравяме, че мощността въртящия момент (пълните) са само при определени обороти. Двигателя си е супер за тази кола, без турбо е, т.е. слабия мотор 166кс. Добрата работа на газ я отдавам на големия работен обем на двигателя. Купих си кабел за 25 лева, инсталирах си софтуера и драйверите за кабела. Разгледах софтуера при работещ двигател, всичко изглежда наред. Колата върви много добре. Единствено не мога да разбера от къде идва голямата разлика разлика между бензиновите и газовите времена на инжекторите. Газовете са....2 пъти по големи. Или аз нещо бъркам...Но колата върви без проблем, не се усеща проблем при работа на двигателя, разхода е нисък, изпарителя си държи налягане и температура...
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Газов инжекцион за мазда 6 2.3

                        Малки инжектори. При мен са от 1,16 до 1,88.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #27
                          От: Газов инжекцион за мазда 6 2.3

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          Малки инжектори. При мен са от 1,16 до 1,88.
                          Или ниско налягане на редуктора!
                          Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Газов инжекцион за мазда 6 2.3

                            Държи си налягане 1.5-1.6. Не се усещат проблеми при работата на двигателя. Няма грешки в бензиновия и газовия компютър, колата си върви и гори прилично. Може и аз нещо да не съм разчел правилно данните. Ще погледна и пак ще пиша.
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Газов инжекцион за мазда 6 2.3

                              Как са бензиновите вреемна на газ и на бензин? Трябва да са еднакви.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Газов инжекцион за мазда 6 2.3

                                Защо трябва да са еднакви? Погледнете пост №26. Ако трябва да са еднакви тогава за какво в софтуера има таблица за настройка на газовите времена?
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X