Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за дистанционно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Съвет за дистанционно

    ха, не се оправих сам, помогна ми Zarhi.
    бях си пуснал питанка за проблема и от колегите тука посъбрах инфо, благодарско и за инфото на Чавдар.
    а междувременно попаднах на тая тема, получи се малко паралелно писане, sorry.

    Коментар


    • #17
      От: Съвет за дистанционно

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Процедурата е следната: Слагаш в джоба ключа, с който си караш колата и известна сума пари. Отиваш при ключар, който има съответната апаратура, и му даваш ключа. Той в твое присъствие нарязва по него нов ключ с чип, а с помощта на някакъв четец, вързан към компютър, взима информация от оригиналния ти ключ и я записва на копието. При цялата тази процедура, която трае не повече от 10-на минути, джипът изобщо не е задължително да присъства, но по принцип е добре да е някъде наблизо, за да можеш да се убедиш, че копието работи. Прословутият суперсекретен код, който дилърите не го дават, също не ти трябва.

      Вярно, че копието е вероятно с китайски произход и на него не пише Jeep, но, като се сетя, че в лицето на оригинала за първи път видях ключ на кола, който се беше износил така, че да се вади във всяко едно положение ...
      По принцип си прав Чавдаре, но както сам знаеш това ще е клониран ключ, идентичен с оригинала а не втори ключ, който да е добавен към системата. Единствената разлика ще е, че няма да може да се използва като втори оригинален при евентуално обучаване на ключове за в бъдеще. И тук въпросът е дали въобще някога би потрябвало обучаване на повече от два ключа, кое колко би струвало /оригинален + т.н. "обучаване" и направата на клонинг при ключар/ и от тук дали въобще си струва разправията по направата на оригинален втори ключ.
      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
      First impression is not always true. Get inspired.
      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
      Reading is sooo boring, unlike writing!

      Коментар


      • #18
        От: Съвет за дистанционно

        намерих ключ с чип е американския ebay 17$ +5$ доставка.
        но ще е тука /ако сичко е ок/ след нова година.
        чак тогава мога да се огледам за такъв ключар и да завърша процеса.

        Коментар


        • #19
          От: Съвет за дистанционно

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          ...Прословутият суперсекретен код, който дилърите не го дават...

          Не е вярно, че не го дават.
          Кода го има на оригиналната фактура при закупуването на автомобила от официалното диларство.
          Най ме е страх от хора без мечти...

          Коментар


          • #20
            От: Съвет за дистанционно

            Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
            Не е вярно, че не го дават.
            Кода го има на оригиналната фактура при закупуването на автомобила от официалното диларство.
            Колко ли от WJ-ите на участници тук са закупени от официалния дилър?!?
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              От: Съвет за дистанционно

              За какво ще правиш ключ, като имаш грижа с дистанционното. А и него си го "вкарал" в правия път...Ако усещаш бутоните "пропаднали", подложи нещо м/у пластините и "купето" на дистанционното. Така батериите ще стоят по-повдигнати и ще контактуват както трябва с платката и бутоните. Отключиш ли с дистанционното, пали...За какво ти е ключ с код и ВИН и какво ли не, главоболия в БС и програмиране...
              GRAND 3.1 за кеф
              А 3 1.8 5v за адреналин
              VITARA 1.6 за off-лов

              Коментар


              • #22
                От: Съвет за дистанционно

                Добре де, сам казваш
                За какво ще правиш ключ, като имаш грижа с дистанционното
                А тогава защо няма да иска да запали, ако имаш грижи с дистанционното на централното заключване, а не с ключа и транспондера на имобилайзера? Аларма ли има, та тя също да е свързана с някоя от веригите за палене или стартера, или какво?
                Иначе защо е така:
                Отключиш ли с дистанционното, пали...За какво ти е ключ с код и ВИН и какво ли не, главоболия в БС и програмиране...
                При мен, ако съм включил алармата и не отключа с дистанционното, а отворя вратата с ключа ще се разсвири, но ако не съм включил алармата е все тая с какво съм отключил вратите, дали с дистанционното или с ключа. Пали си без проблеми, щом си разпознае някой от оригиналните ключове.
                Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                First impression is not always true. Get inspired.
                Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                Reading is sooo boring, unlike writing!

                Коментар


                • #23
                  От: Съвет за дистанционно

                  Първоначално публикуван от Ratten Преглед на мнение
                  намерих ключ с чип е американския ebay 17$ +5$ доставка.
                  но ще е тука /ако сичко е ок/ след нова година.
                  чак тогава мога да се огледам за такъв ключар и да завърша процеса.
                  Ако си намерил нов ключ /blank/, мой съвет е да си го синхронизираш като втори оригинален. Аз поне така направих, макар и да имах опцията за изработка на "клонинг". Вярно е, че за доста неща не бих отишъл при дилърите /БС/ но поне за това си заслужава, така и така си започнал цялата процедура, поне я довърши докрай. Поздрави!
                  Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                  First impression is not always true. Get inspired.
                  Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                  Reading is sooo boring, unlike writing!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Съвет за дистанционно

                    [QUOTE=Алекс Маринов;1695167]Добре де, сам казваш
                    А тогава защо няма да иска да запали, ако имаш грижи с дистанционното на централното заключване, а не с ключа и транспондера на имобилайзера? Аларма ли има, та тя също да е свързана с някоя от веригите за палене или стартера, или какво?
                    Иначе защо е така:
                    При мен, ако съм включил алармата и не отключа с дистанционното, а отворя вратата с ключа ще се разсвири, но ако не съм включил алармата е все тая с какво съм отключил вратите, дали с дистанционното или с ключа. Пали си без проблеми, щом си разпознае някой от оригиналните ключове.

                    Ти с какво включваш алармата, защото при мен е само и единствено с дистанционното. Иначе с ключа само се отключват и заключват вратите...Дистанционното ми активира аларма, имобилайзер, централно и какво ли не...И без нея, "оранжев ключ на таблото" и няма местене...
                    GRAND 3.1 за кеф
                    А 3 1.8 5v за адреналин
                    VITARA 1.6 за off-лов

                    Коментар


                    • #25
                      От: Съвет за дистанционно

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Колко ли от WJ-ите на участници тук са закупени от официалния дилър?!?
                      Да, така е естествено.
                      Имах предвид, че кода не е толкова таен.
                      Пък и има редки случаи, в който колите се продават с сервизни книжки, всякакви документи и не е изключено между книжата да е и оригиналната фактура.
                      Най ме е страх от хора без мечти...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Съвет за дистанционно

                        [QUOTE=bakobako;1695232]
                        Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                        Добре де, сам казваш
                        А тогава защо няма да иска да запали, ако имаш грижи с дистанционното на централното заключване, а не с ключа и транспондера на имобилайзера? Аларма ли има, та тя също да е свързана с някоя от веригите за палене или стартера, или какво?
                        Иначе защо е така:
                        При мен, ако съм включил алармата и не отключа с дистанционното, а отворя вратата с ключа ще се разсвири, но ако не съм включил алармата е все тая с какво съм отключил вратите, дали с дистанционното или с ключа. Пали си без проблеми, щом си разпознае някой от оригиналните ключове.

                        Ти с какво включваш алармата, защото при мен е само и единствено с дистанционното. Иначе с ключа само се отключват и заключват вратите...Дистанционното ми активира аларма, имобилайзер, централно и какво ли не...И без нея, "оранжев ключ на таблото" и няма местене...
                        Алармата се включва с дистанционното и се изключва пак с него. Но мога да заключа и с ключа, както и ръчно от бутоните /не за централното а тези цилиндричните горе на вратата/. И да, ако съм заключил с дистанционното и съм включил алармата, а после отключа без него а само с ключа, алармата ще се задейства. Но това няма общо с имобилайзера. Ако решиш да си направиш за експеримент един обикновен ключ, без транспондер в него ще разбереш, че с каквото и да отключиш колата, ако в контакта не е оригиналния ключ няма да запали.
                        А алармата се включва и без дистанционното, ако при отворена врата на водача натиснеш бутона за заключване, /този, който е на вратата/ и после заториш вратата. Трябва да изчакаш малко за да мине периода за поемане на охрана. След това ако отвориш с ключа алармата ще се разсвири.
                        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                        First impression is not always true. Get inspired.
                        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                        Reading is sooo boring, unlike writing!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Съвет за дистанционно

                          Първоначално публикуван от bakobako Преглед на мнение
                          За какво ще правиш ключ, като имаш грижа с дистанционното. А и него си го "вкарал" в правия път...Ако усещаш бутоните "пропаднали", подложи нещо м/у пластините и "купето" на дистанционното. Така батериите ще стоят по-повдигнати и ще контактуват както трябва с платката и бутоните. Отключиш ли с дистанционното, пали...За какво ти е ключ с код и ВИН и какво ли не, главоболия в БС и програмиране...
                          Защото пълня гащите от страх, като си помисля, че може да загубя единствения ключ, сериозно. За това искам да си взема още 1.
                          На Волвото имам 3 ключа, но за 1 седмица загубих 2 от тях. Е после ги намерих един по един ама...

                          Та за джипа намерих и ново, не кодирано дистанционно, но ми се искаше да ида на некой алармаджия и да си говорим преди да го купя.
                          Иначе ще трябва да сменя кожуха на това дето го имам, защото от престараване при чистенето пострада гумата с копчетата и едното просто се откъсна.
                          Кожуха го продават заедно с гумите.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Съвет за дистанционно

                            Я само един въпрос, че нещо изпускам - пиниза с двата ключа става ли за европейските джипки? Нещо ми се върти в главата, че важи само за тези, които са сглабяни в US, но не мога да намеря, къде съм го чел. Според БС не става, или поне това ми казаха, когато отидох миналата седмица при тях за втори ключ точно с тази идея.
                            Warp. Timewarp.
                            Grand Cherokee WG 2.7 CRD BFG A/T
                            LZ1VAS

                            Коментар


                            • #29
                              От: Съвет за дистанционно

                              Ако искаш обади ми се за консултация не е необходимо да ходиш в БС , аз също мога да въвеждам ключове и дистанционни
                              Еди Рангелов : 0885 088 444
                              Няма незаменими има незабравими хора !!!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Съвет за дистанционно

                                За другия път ще знам
                                Warp. Timewarp.
                                Grand Cherokee WG 2.7 CRD BFG A/T
                                LZ1VAS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X