Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматизирана камина на пелети.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Автоматизирана камина на пелети.

    Чета характеристики,разглеждам модели,цени сериозни.Но пък страшно ми допада това че не те ангажира както с дървата.Пълниш резервоара щракаш копчето и се топлиш,при това има и отложен старт.Да ама нали сме свикнали някой друг да пробва и да каже струва ли си.Мен ме устройват тези без водна риза.Та така на въпроса . Ефективни ли са тези камини и ще затоплят ли така както тези с дърва?
    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

  • #2
    От: Автоматизирана камина на пелети.

    Във форума на "Направи си сам",ще го намериш през гуугле ,има доста разисквано по темата.Мой познат с камина на пелети,наше родно производство-AIGE,тази година и монтира и контролер за командване или наблюдение през нета.Много удобно,вклч./изключва,наблюдава режимите.Преди да си тръгне от работа си я стартира и докато се прибере вече е топло в еднофамилната му къща.Естествено и с отложения старт става.И на пазара се продават най различни модели камини,горелки на пелети.
    Тая цитираната от мене по горе марка се произвежда в Айтос-имат сайт.Виждал съм на живо работата на камината без водна риза-"калорифер" на пелети.
    Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
    ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

    Коментар


    • #3
      От: Автоматизирана камина на пелети.

      Е като си я виждал на живо как е?Отделя ли достатъчно топлина?Шумна ли е?Имам предвид механиката и вентилатора.Твоят човек доволен ли е?
      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

      Коментар


      • #4
        От: Автоматизирана камина на пелети.

        Пелетния "'калорифер' е с различни мощности,в зависимост от предназначението.Примерно тая бе в магазин 40/50кв.,друга в работно помещение-цех за дограма.Не е по шумна от климатик,но е обемна/като по голяма камина на дърва/ и седи в помещението.Има и бункер за зареждане.Магазина бе железария и се вписваше в общия интериор,но за апартамент мисля че не е удобно и практично.
        Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
        ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X