Резултати 1 до 10 от 10

Тема: Пералня със сушилня-мнения

Публикации
    484
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране Пералня със сушилня-мнения

Имам идея да сменям пералнята.За отделна сушилня няма място. Идеята е да улесня половинката , да не мята дрехи на простора и да чака в този сезон няколко дни да изсъхнат. Та въпроса е , заслужава ли си такова "чудо на техниката" или да не се занимавам с глупости.В пространството има доста противоречиви мнения.Бих се радвал да споделите Вашите такива от опит.

Ясен е онлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    32,268
    Точки (при гласуване)
    60

По подразбиране От: Пералня със сушилня-мнения

Удобно е. Разваля някои дрехи. Мъжката върти електромера. Трябва да уредиш изпускането на влагата.
    13. Thou shalt be amused rather than angered by the words and deeds of idiots; for I am thy Noodly Lord and I have created idiots solely for entertainment purposes, Mine first and thine likewise. -- FSM, The Random Number of Not Commandments, Suggestions

Публикации
    484
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    8

Това с влагата лекичко ще е проблем.Старата е вградена в кухненски шкаф,което означава съответно че това ще е мястото и на новата.ХМ , влагата , не се бях замислял за това.Всъщност влагата не отива ли в канала?...Предположения само от моя страна.

derhunter е офлайн Старши участник | ТО || OM |
    | news || Организатор |
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    5,800
    Точки (при гласуване)
    21

Влагата от сушилните се отвежда по два начина. Първият с отдушник в комин, вент.отвор, навън, през някаква дупка в атмосферата. Вторият е с кондензно казанче, което се изхвърля периодично. Това за сушилни некомбинирани с пералня. Поради принципът им на работа, недостатъци нямат, това късане на дрехи и т.п. легенди отсъстват. Добрите страни: изчистват всичко което сушиш от прах и всякакъв вид власинки. Тъканите стават пухкави и меки. Комбинираните такива са нито едното нито другото. При опита ми с комбинирана такава се оказа че е тотално неудачна и си отиде след два дни работа. Съвета ми е да си потърсиш място за отделни такива. Това го казвам от опит, две сушилни и три перални работят в момента.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

Място
    sofia
    Публикации
    216
    Точки (при гласуване)
    10

Мнение от личен опит.
    Имаме сушилня която е отделно от пералнята и толкова сме свикнали, че не можем да мислим как ще сме без нея.Ама ние пък нямаме балкон защото сме на първия етаж.
    Когато я копувахме изрично ни съветваха да е отдело а не две в едно защото са по надежни и принципа е че ако си изпрал 5 кг. трябва да го сушиш в сушилня за 6кг.Ние също нямахме място но взехме отдена и сме я сложили в спалнята в гардероба.Мисля че бяха два вида.Едини събират влагата в съд и се изхвърля а другият се свързват с отдушника на блока.Нашата е с отдушник.
    Предимства-можеш да сушиш бързо дрехи които ти трябват веднага, също така страхотно ги изтупва от прахоляк и мъхове,също да дезинфекцираш на висока температура.
    Недостатък-при сушене на висока температура много се смачкват дрехите, също така е доста шумна.За да не мачкат дрехите трябва да ги вадиш с една идея по влажни и така да си доизсъхват.
    За влагата незнам, сигурно има повишено отделяне, защото на нас много ни се потят стъклата на дограмата ама незнам дали е от това.
    За тока не сме го засичали ама сигурно си подхарчва , все пак си е един нагревател.

Аз докато го напиша колегата го е казал, но като гледам всичко се потвърждава.
    Последно редактиран от vasko jonchev ; 23-11-11 в 02:17

Място
    София
    Публикации
    1,346
    Точки (при гласуване)
    9

С казанче или без, влагата в помещението си е сериозна по време на работа. Ако няма отдушник с вентилатор трябва да се отваря прозорец. Не става студено, защото тя и топли.

Място
    Козлодуй
    Публикации
    136
    Точки (при гласуване)
    7

Мултифункционалните уреди са компромис - като всесезонни гуми зимата. Обикновено, при комбинираните перални, сушилнята има по-малък капацитет, качеството на изсушаване е по-лошо и т.н.. Вземи си отделна, кондезна сушилня, можеш да я поставиш на всякъде и да я аранжираш по всякакъв начин, място ще се намери.

Място
    София
    Публикации
    2,547
    Точки (при гласуване)
    0

derhunter е офлайн Старши участник | ТО || OM |
    | news || Организатор |
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    5,800
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на Kozzzec Преглед на публикациите
    С казанче или без, влагата в помещението си е сериозна по време на работа. Ако няма отдушник с вентилатор трябва да се отваря прозорец. Не става студено, защото тя и топли.
    Тези без казанчето са с пъти по-мощен вентилатор от който и да е абсорбатор и влага в помещението няма при условие че е изведено във вентилационна система. Едно предупреждение- след всяко сушене чистете фиртъра за прахови частици и периодично, ако е с идведен отдушник, тръбата. Събира се много мъх.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

Място
    Варна - повече в София
    Публикации
    628
    Точки (при гласуване)
    11

Така сега едно мнение на жена, имала съм и двете, в момента имам пералня ААклас, но сушилнята ми е Б, преди имах пералня АЕГ,без клас но с голям казан, така че ако переш пет килограма сушиш четири, и нямаш проблем,служи ми верно 20г.и ако не се беше развалила нямаше да я сменя. Ако имаш нужните средствавземи на жената пералня от доказана марка ААклас със сушилня и казан за 7кг. а жената ако суши да пере 5кг. няма влага няма нищо смущаващо.Сега обмислям идеята точно за такава но имам малък проблем с финансите.
    Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

Сходни теми

1. Комби пералня/сушилня или 2 отделни машини +/-
    От c_gul във форум За дома и семейството
    Отговори: 36
    Последно мнение: 27-03-12, 15:57
  2. Тъп въпрос за пералня.
    От trajal във форум Ремонт, майстори и материали
    Отговори: 33
    Последно мнение: 23-11-10, 21:38
  3. Експеримент с автоматична пералня?
    От Volk във форум Ремонт, майстори и материали
    Отговори: 73