Резултати 1 до 10 от 10

Тема: Пералня със сушилня-мнения

Публикации
    479
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране Пералня със сушилня-мнения

Имам идея да сменям пералнята.За отделна сушилня няма място. Идеята е да улесня половинката , да не мята дрехи на простора и да чака в този сезон няколко дни да изсъхнат. Та въпроса е , заслужава ли си такова "чудо на техниката" или да не се занимавам с глупости.В пространството има доста противоречиви мнения.Бих се радвал да споделите Вашите такива от опит.

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,829
    Точки (при гласуване)
    60

По подразбиране От: Пералня със сушилня-мнения

Удобно е. Разваля някои дрехи. Мъжката върти електромера. Трябва да уредиш изпускането на влагата.
    He's still wrong, of course, but at least he's less intellectually dishonest than the average creationist.

Публикации
    479
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    8

Това с влагата лекичко ще е проблем.Старата е вградена в кухненски шкаф,което означава съответно че това ще е мястото и на новата.ХМ , влагата , не се бях замислял за това.Всъщност влагата не отива ли в канала?...Предположения само от моя страна.

derhunter е офлайн Старши участник | ТО || OM |
    | news || Организатор |
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    5,676
    Точки (при гласуване)
    20

Влагата от сушилните се отвежда по два начина. Първият с отдушник в комин, вент.отвор, навън, през някаква дупка в атмосферата. Вторият е с кондензно казанче, което се изхвърля периодично. Това за сушилни некомбинирани с пералня. Поради принципът им на работа, недостатъци нямат, това късане на дрехи и т.п. легенди отсъстват. Добрите страни: изчистват всичко което сушиш от прах и всякакъв вид власинки. Тъканите стават пухкави и меки. Комбинираните такива са нито едното нито другото. При опита ми с комбинирана такава се оказа че е тотално неудачна и си отиде след два дни работа. Съвета ми е да си потърсиш място за отделни такива. Това го казвам от опит, две сушилни и три перални работят в момента.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

Място
    sofia
    Публикации
    216
    Точки (при гласуване)
    10

Мнение от личен опит.
    Имаме сушилня която е отделно от пералнята и толкова сме свикнали, че не можем да мислим как ще сме без нея.Ама ние пък нямаме балкон защото сме на първия етаж.
    Когато я копувахме изрично ни съветваха да е отдело а не две в едно защото са по надежни и принципа е че ако си изпрал 5 кг. трябва да го сушиш в сушилня за 6кг.Ние също нямахме място но взехме отдена и сме я сложили в спалнята в гардероба.Мисля че бяха два вида.Едини събират влагата в съд и се изхвърля а другият се свързват с отдушника на блока.Нашата е с отдушник.
    Предимства-можеш да сушиш бързо дрехи които ти трябват веднага, също така страхотно ги изтупва от прахоляк и мъхове,също да дезинфекцираш на висока температура.
    Недостатък-при сушене на висока температура много се смачкват дрехите, също така е доста шумна.За да не мачкат дрехите трябва да ги вадиш с една идея по влажни и така да си доизсъхват.
    За влагата незнам, сигурно има повишено отделяне, защото на нас много ни се потят стъклата на дограмата ама незнам дали е от това.
    За тока не сме го засичали ама сигурно си подхарчва , все пак си е един нагревател.

Аз докато го напиша колегата го е казал, но като гледам всичко се потвърждава.
    Последно редактиран от vasko jonchev ; 23-11-11 в 01:17

Място
    София
    Публикации
    1,328
    Точки (при гласуване)
    9

С казанче или без, влагата в помещението си е сериозна по време на работа. Ако няма отдушник с вентилатор трябва да се отваря прозорец. Не става студено, защото тя и топли.

Място
    Козлодуй
    Публикации
    136
    Точки (при гласуване)
    7

Мултифункционалните уреди са компромис - като всесезонни гуми зимата. Обикновено, при комбинираните перални, сушилнята има по-малък капацитет, качеството на изсушаване е по-лошо и т.н.. Вземи си отделна, кондезна сушилня, можеш да я поставиш на всякъде и да я аранжираш по всякакъв начин, място ще се намери.

Място
    София
    Публикации
    2,547
    Точки (при гласуване)
    0

derhunter е офлайн Старши участник | ТО || OM |
    | news || Организатор |
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    5,676
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на Kozzzec Преглед на публикациите
    С казанче или без, влагата в помещението си е сериозна по време на работа. Ако няма отдушник с вентилатор трябва да се отваря прозорец. Не става студено, защото тя и топли.
    Тези без казанчето са с пъти по-мощен вентилатор от който и да е абсорбатор и влага в помещението няма при условие че е изведено във вентилационна система. Едно предупреждение- след всяко сушене чистете фиртъра за прахови частици и периодично, ако е с идведен отдушник, тръбата. Събира се много мъх.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

Място
    Варна - повече в София
    Публикации
    625
    Точки (при гласуване)
    11

Така сега едно мнение на жена, имала съм и двете, в момента имам пералня ААклас, но сушилнята ми е Б, преди имах пералня АЕГ,без клас но с голям казан, така че ако переш пет килограма сушиш четири, и нямаш проблем,служи ми верно 20г.и ако не се беше развалила нямаше да я сменя. Ако имаш нужните средствавземи на жената пералня от доказана марка ААклас със сушилня и казан за 7кг. а жената ако суши да пере 5кг. няма влага няма нищо смущаващо.Сега обмислям идеята точно за такава но имам малък проблем с финансите.
    Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

Сходни теми

1. Комби пералня/сушилня или 2 отделни машини +/-
    От c_gul във форум За дома и семейството
    Отговори: 36
    Последно мнение: 27-03-12, 14:57
  2. Тъп въпрос за пералня.
    От trajal във форум Ремонт, майстори и материали
    Отговори: 33
    Последно мнение: 23-11-10, 20:38
  3. Експеримент с автоматична пералня?
    От Volk във форум Ремонт, майстори и материали
    Отговори: 73