Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво става с газта(LPG)?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво става с газта(LPG)?

    Разликите се усещат, когато двигателят е нстроен в някаой краен режим. Тогава иначе незначителна промяна в състава и физико-химичните свойства се оказва достатъчна за чувствителна промяна.
    Затова някои коли са всеядни, други не. Ако колата е настроена за много бутан, като и сипеш с повече пропан (което за някои страни се води по-добре), ще се спъне. И обратното.
    Това е изкуството да газифицираш двигател - да го направиш добре. Иначе газта е все въглеводород, и все гориво. Не броим вкарването на въгрероден двуокис, чувал съм го като популярна легенда.

    Коментар


    • От: Какво става с газта(LPG)?

      [QUOTE=vkru;1776408]

      Вечерта обаче бързах, минах през OMV и погледнах - под 3 атм. Попитах човека на колонката не е ли малко, а той "Що, няма проблем". В момента който включи да зарежда налягането се качи до 12 Атм.

      Сигурно за това преди десетина дена на OMV ми заредиха 36л газ на 32литрова бутилка. Живея на 100 метра от там но повече кракът ми няма да стъпи там.Пък и нафтата им е една........
      не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

      Коментар


      • От: Какво става с газта(LPG)?

        Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
        Сигурно за това преди десетина дена на OMV ми заредиха 36л газ на 32литрова бутилка. Живея на 100 метра от там но повече кракът ми няма да стъпи там.Пък и нафтата им е една........
        Трябва всички да го знаят, но в кантара лъжат всички. Нормалните граници са на 20л да ти заредят 21л.
        Аз до 40л съм съгласен да ме цакнат с 2л
        Но на 38л бутилка БРЦ да ми заредят 44л не съм съгласен

        Коментар


        • От: Какво става с газта(LPG)?

          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
          Добре де, не мога да разбера, защо газта от Лукойл е най-зле? Нали те я произвеждат и продават на останалите.
          До преди няколко месеца газта на Лукойл беше добра, зареждах само от тях. Сега потвърждавам общото мнение, претриса, не върви, цапа филтърчета на 5000 км с графит, изобщо много зле. Инак само те имат работещи манометри на колонките. Аз под 8 атмосфери ли е - спирам зареждането. Ако няма манометър -подминавам.
          Сега съм към Еко, обаче имам усещане, че лъжат с количествата. ОМВ не съм ги пробвал още, ама там условията на франчайзинг са толкоз широки, че изобщо не се знае коя бензиностанция от къде зарежда.
          Подкрепям на 100%.
          Не върви като хората с LPG от Лукойл. На Еко наистина мамят с количествата и то не само на газ, ами и на бензина и на дизела(констатирано от колеги)
          -------Honda CR-V 128к.с.--------
          "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

          Коментар


          • От Петрол съм най-доволен.
            От началото на годината само от там зареждам колата и най-добре за нея е с тази газ.
            Зимата ще видим какво ще продават.

            Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

            Коментар


            • От: Какво става с газта(LPG)?

              Дълго време зареждах на ромпетрол(влюбих се в тях от Румъния-с Нива и една многократно по мощна),но за жалост и в бензина и в газта нямат напоследък повторяемост,точно както всички останали без изключение.говоря за качество,количество/пробег-друга тема.
              Последно редактирано от veskov; 03-08-12, 14:50. Причина: п.п.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: Какво става с газта(LPG)?

                За мен ЛУК ойл си остават с постоянно качество и количество при зареждане.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X