Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво става с газта(LPG)?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какво става с газта(LPG)?

    Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
    Интересна тема ...Видях само ,че отваря изпарителя,ръчка нещо пък го надува с компресора и в крайна сметка не разбрах точно какво направи но след като ...
    Регулирал ти е усилията на пружините. На мембраните, а вероятно и на лоста. Полезно, но трудоемко и рядко някой го прави, а си има ефект, сам си се убедил.
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #32
      От: Какво става с газта(LPG)?

      Първоначално публикуван от Р.Якимов Преглед на мнение
      Пак се почна. ....при няколко паления при минус...
      Колега, всеки път паля на газ, независимо от температурата. Едната ми кола дори няма бензинов резервоар. Стартът е лесен и безпроблемен. Това откакто е монтирана уредбата - на едната джипка преди 6 г. на другата преди 2. Не съм сменял мембрани и изобщо не съм вадил изпарителя от колите. Карам ежедневно, по доста километри и при всякакви температури. Не усещам разлика в динамика или разход, независимо от това къде зареждам. Чета доста глупости и обобщения и почвам да стигам до извода, че в повечето случаи, бъговете на колата се приписват на горивото. Не, че то е цвете, но чак пък толкова...
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #33
        От: Какво става с газта(LPG)?

        Преди време и аз бях така,ту работи добре, после се чуди на кой свят са оборотите,гаснеше на празен ход,после вдига до 2500оборота.Смениха и почистиха изпаритела-разликата нищожна.Докато една вечер ми се наложи да отворя капака на тъмно и видях каква дискотека правят искрите около кабелите на свещите.
        Смених цялата електрика -кабели ,свещи,палец,дистрибуторна капачка и разликата беше огромна,всичко си дойде по местата.Няма студено,няма топло време ,пали и работи стабилно.

        Коментар


        • #34
          От: Какво става с газта(LPG)?

          Относно качеството на родния пропан бутан.През далечната 95 година , си монтирах първата АГУ на голф 1 с двигател 1.1.
          Купих си втора употреба холандска бутилка ,внесена на половина пълна с тамошна газ.Голфа вървеше невероятно с нея, докато не свърши.Заредих от родната газ- не ще да върви на газ и гасне, даже и при движение с 40-50 км/ч , при обръщане на газ забива носа и това е .Последваха маса корекции, докато започне да пали и върви , но никога не постигнах това поведение , както при холандската газ.Чудя се зщо ли?

          Коментар


          • #35
            От: Какво става с газта(LPG)?

            Мнения всякакви, нормално...въпрос на вкус.
            Нещата се стабилизираха(вече две бутилки) след драстична корекция от винта за дебит на високото налягане. Развиване от 2,5 оборота и завиване на 1 оборот на винта за ниското, до удовлетворителен вървеж и стабилни ниски. Никога не съм бил с такива настройки.
            Отдавам го на няколко фактора:
            - бутилката ми е на вън - на мястото на половината резервоар и изстива;
            - общото застудяване и вероятно неподходящия състав за тези температури
            - мои капризи - това което е ОК за едни, за мен може и да не е

            Благодаря на всички за отзивчивостта и специални поздрави на онези, на които нищо никога не им пречи.

            Коментар


            • #36
              Re: Какво става с газта(LPG)?

              И моите бутилки са навън - на мястото на резервоара. Това води единствено до по-бързо корозиране на същите. Няма кой знае какво отношение към работата на двигателя. Скромното ми мнение е, че най-важният и труден за подбиране компонент от едно АГУ е смесителят.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #37
                От: Re: Какво става с газта(LPG)?

                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                Скромното ми мнение е, че най-важният и труден за подбиране компонент от едно АГУ е смесителят.
                +1 !
                Лудак

                Коментар


                • #38
                  От: Re: Какво става с газта(LPG)?

                  Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                  ... Скромното ми мнение е, че ...
                  Scrapheap, минал съм от там... и през подбор на смесители...и през дизеловите подгревни свещи...и през динамични настройки...и през много четене и експерименти.
                  Всяка дреболия има значение за работата на двигателя.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какво става с газта(LPG)?

                    здр карал съм около 80-90000 на газ не е много,но единствено съм имал проблем(подобни) когато ми беше намалял антифриза,монтажа на уредбата при майстор и единствено съм пипал регулирането на газ от трипътника

                    Коментар


                    • #40
                      От: Re: Какво става с газта(LPG)?

                      Първоначално публикуван от petar_ray Преглед на мнение
                      Scrapheap, минал съм от там... и през подбор на смесители...и през дизеловите подгревни свещи...и през динамични настройки...и през много четене и експерименти.
                      Всяка дреболия има значение за работата на двигателя.
                      Предполагам че си минал, но за да имаш проблем, някъде грешиш. Аз от двадесетина години карам само на газ и категорично отказвам да си купя дизелов автомобил за личен. А както се досещаш карам и зимата Колите си поддържам само при необходимост и изобщо не съм от най-грижовните стопани.
                      Дори генератора за ток "карам" на газ и той изобщо не се оплаква от това. На бензин са само косачката за райграс, дърворезачката и лодката.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #41
                        От: Re: Какво става с газта(LPG)?

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        На бензин са само косачката за райграс, дърворезачката и лодката.
                        А африката?

                        Коментар


                        • #42
                          От: Re: Какво става с газта(LPG)?

                          Първоначално публикуван от petar_ray Преглед на мнение
                          А африката?
                          и тя как я забравих а тези ни мисля да и пораздвижа малко старите кокали
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какво става с газта(LPG)?

                            В най-скоро време трябва да се сложи АГУ и на Африката.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какво става с газта(LPG)?

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              В най-скоро време трябва да се сложи АГУ и на Африката.
                              Няма никаква интрига да и се сложи газ, но не искам
                              Не че нещо, ама ще ми заема място (и тегло), пък и понякога я карам там, където няма газ
                              Виж за парахода...

                              Ти що не си сложиш един газгенератор на л.. реното?
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какво става с газта(LPG)?

                                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                                Ти що не си сложиш един газгенератор на л.. реното?
                                Газгенератор - не, ама пропан-бутан ще му нашия в момента, в който имам свободен ден.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X