Обява

Свий
Няма добавени обяви.

не пали на резервоар

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: не пали на резервоар

    мога ливместо сигнала идващ от компютъра за импулсния минус до краче 1 на бобината да го заместя сотделен кабел и директно подаден на маса, за да съм сигурен за бобината. имам съмнение запробив на високоволтовата изолацията за централния кабел. някой правил лие такава проверка?

    Коментар


    • #32
      От: не пали на резервоар

      Ако не свети лампата,няма комуникация със компа...... Ако компи можеше да говори щеше да попита ---А аз, защо да се трудя като мене ме няма ?
      МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

      Коментар


      • #33
        От: не пали на резервоар

        при повреден компютър мога ли да извърша теста за грешки по метода на maxxx? някой пробвал ли е такъв казус?

        Коментар


        • #34
          От: не пали на резервоар

          Първоначално публикуван от bubolino12310 Преглед на мнение
          при повреден компютър мога ли да извърша теста за грешки по метода на maxxx? някой пробвал ли е такъв казус?
          Ако компютърът е повреден, а той казва кои компоненти работят или не, как при диагностика ще ти предостави вярна информация за състоянието им?
          Ако имаш познат да вземеш неговия за проба е друг въпрос.Не вади твоя, че е голяма заигравка, само откачи куплунга, заври се край съединителя и включи другия.

          Коментар


          • #35
            От: не пали на резервоар

            Дори при изгорял комп 90% от случаите лампата свети -първо проверете захранванията,лампата-----теста се прави по лампата,за какъв тест говорим
            МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

            Коментар


            • #36
              От: не пали на резервоар

              благодаря за отговорите! имам няколко уточняващи въпроса:
              1. според мен има три начина на индикация на "CHECK ENGINE"
              - не свети това е моя случай
              - свети постоянно
              - свети мигайки
              въпроса ми е всеки сигнал от цитираните какво означава?
              2. метода, за който говоря както упоменах по-горе е обяснен от "maxxx" и е чрез даване на късо на изводи "А" и "В" от диагностичната букса до десния преден фар, след това включване на контакт и броене на миганията на лампата на CHECKA
              този метод може ли да се приложи при така създалата се ситуация?
              ще проверя всички захранвания!

              Коментар


              • #37
                От: не пали на резервоар

                Има два начина на светене.Свети на контакт и при запалване изгасва,свети при контакт и при запалване пак свети.Във втория случай нещо не му харесва по електрониката.Ако можеш да работиш с поялник отвори релето и презапои всички пътечки.Имам 4 случая на студена спойка.

                Коментар


                • #38
                  От: не пали на резервоар

                  Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                  Има два начина на светене.Свети на контакт и при запалване изгасва,свети при контакт и при запалване пак свети.Във втория случай нещо не му харесва по електрониката.Ако можеш да работиш с поялник отвори релето и презапои всички пътечки.Имам 4 случая на студена спойка.
                  Има и трети-мига на контакт и не пали,но не знам какво означава.Вече три/четири пъти така се случва.Оправя се като извадя ключа и стартирам повторно-подозирам имобилайзера.
                  ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
                  Grand Cherokee 2.7
                  GSM 0888148630

                  Коментар


                  • #39
                    От: не пали на резервоар

                    Първоначално публикуван от KOLEV G Преглед на мнение
                    Има и трети-мига на контакт и не пали,но не знам какво означава.Вече три/четири пъти така се случва.Оправя се като извадя ключа и стартирам повторно-подозирам имобилайзера.
                    Наистина е имобилайзера. Не разпознава ключа. При мен го имаше тоя ефект на леката кола. Оказа се заминал акумулатор - ниско напрежение.
                    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                    Коментар


                    • #40
                      От: не пали на резервоар

                      в момента съм града. все пак работя. през почивните дни извърша всички препоръки. за резултата ще ви информирам и от там ще дискотираме какви са възможните варианти на развитие. ключа ми изглежда обикновен - според аутодата т.е. няма имобилайзер. дали е така?

                      Коментар


                      • #41
                        От: не пали на резервоар

                        Първоначално публикуван от bubolino12310 Преглед на мнение
                        метода, за който говоря както упоменах по-горе е обяснен от "maxxx" и е чрез даване на късо на изводи "А" и "В" от диагностичната букса до десния преден фар, след това включване на контакт и броене на миганията на лампата на CHECKA
                        този метод може ли да се приложи при така създалата се ситуация?
                        И Лозан, и maxxx са ти написали ясно, че ако ти е изгорял компютъра няма как да ти отчита грешките и да ти ги съобщи при тест. На практика при изгорял комп. все едно го няма, не съществува.
                        А иначе твоята фронтера след като е 93г. значи няма имобилайзер. Нито в ключа, нито отстрани.

                        Коментар


                        • #42
                          От: не пали на резервоар

                          Първоначално публикуван от bubolino12310 Преглед на мнение
                          ...
                          - не свети това е моя случай
                          ...
                          Първоначално публикуван от KOLEV G Преглед на мнение
                          Има и трети-мига на контакт и не пали,но не знам какво означава.Вече три/четири пъти така се случва.Оправя се като извадя ключа и стартирам повторно-подозирам имобилайзера.
                          Първоначално публикуван от bubolino12310 Преглед на мнение
                          ...ключа ми изглежда обикновен - според аутодата т.е. няма имобилайзер. дали е така?
                          Е то между не свети и мига има много голяма разлика.
                          Няма логика да подозираш имобилайзера, ако не ти свети лампата изобщо. А ти най-вероятно нямаш такъв.
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • #43
                            От: не пали на резервоар

                            Още ли не е готов колегата?

                            Коментар


                            • #44
                              От: не пали на резервоар

                              колеги,
                              много се извинявам за дългото отсъствие. през това време разгледах всички схеми свързани със запалването съгласно упътването. него свалих от http://avtoremonti.narod.ru/.

                              по тази схема проверих всички връзки към компютъра кабел по кабел. не констатирах да има някъде прекъсване. въпреки това реле К68 (предполагам го за релето до акумулатора) не сработва. Задавам си въпроса какъв му е проблема след като проведените замервания на куплунга на компютъра отговарят на тези съгласно аутодата 3.18.
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • #45
                                От: не пали на резервоар

                                Първоначално публикуван от bubolino12310 Преглед на мнение
                                колеги,
                                много се извинявам за дългото отсъствие. през това време разгледах всички схеми свързани със запалването съгласно упътването. него свалих от http://avtoremonti.narod.ru/.

                                по тази схема проверих всички връзки към компютъра кабел по кабел. не констатирах да има някъде прекъсване. въпреки това реле К68 (предполагам го за релето до акумулатора) не сработва. Задавам си въпроса какъв му е проблема след като проведените замервания на куплунга на компютъра отговарят на тези съгласно аутодата 3.18.
                                Имам един съвет към теб, започни да пишеш на правилен български език, който включва главни букви в началото на изречението, интервали между думите, както и тяхното правилно изписване, а не като ром-абитуриент на 30 години.Иначе ще ти трия постовете и няма да можеш да получиш съвети за проблемите си.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X