Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бутилка за Аргон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Бутилка за Аргон

    Понеже си нов, мненията ти минават първо през модератор, за това се появяват със закъснение.

    Обясни от какво в какво пълниш и какъв метод използваш. С какъв уред мериш?
    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

    Коментар


    • От: Бутилка за Аргон

      Първоначално публикуван от den_zuk Преглед на мнение
      до колко нормално се пълнят 8-литрови бутилки като налягане. Последно ми ги напълниха на 100атм, щампите са 250. .
      Напълнили са ги от големи бутилки.По този начин налягането се изравнява и в двете бутилки става по 100атм.Иначе могат да поемат и 160-200атм.
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • От: Бутилка за Аргон

        Изпитвателното налягане е с 50% по голямо от работното.
        АИГ-Заваряване ООД
        Производител на заваръчни апарати "DEL"
        http://www.aigwelding.com
        0889 522 036

        Коментар


        • От: Бутилка за Аргон

          Според мен са пълнени на една ниска температура, високо налягане и масата на аргона е била по-малка, при нормална вече температура при мен налягането се вдига, но масата компенсира и в момента който отворя крана вече истината се показва- газови закони има. Освен да ходя с регулатора да ги вземам, да меря на място. Регулатора ми е на Weldgas (с преработена гайка за DIN-присъединяването), чисто нов е.
          Последно редактирано от den_zuk; 09-07-18, 02:30.

          Коментар


          • От: Бутилка за Аргон

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Ако са били само пожарогасители е почти сигурно че крановете са ОК, по простата причина че я имат няколко отвъртания и завъртяния, я не. Но трябва да работиш с тях обърнати с главата надолу - вътре има сонда, която при пожарогасителите вади течна фаза направо.
            Ако ще я пплзва за аргон не мисля че си прав.
            За газ пространствената ориентацията е без значение.
            Виж ако пак я пълни с СО2 тогава си абсопютно прав.
            Ппздрави.
            Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
            freelander 1,8 2001g.

            Коментар


            • От: Бутилка за Аргон

              Първоначално публикуван от zmiori Преглед на мнение
              Ако ще я пoлзва за аргон...
              ...ще трябва така или иначе да смени крановете. Тия за CO2 са с предпазен клапан, който при наляганията, при които пълнят аргона, ще избие. А като сменят крановете ще махнат и сондите, щото са закачени на крановете.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Бутилка за Аргон

                Може би глупав въпрос....

                Имам бутилка, която е пълна със смес CO2/Ar. Имам спомен обаче, че някъде във форума бях чел, че въглеродния двуокис се "пропива" едва ли не в самата бутилка, та дори сега да я изпразня и напълня наново с аргон, то той няма да е достатъчно чист и ще се отразява на качеството на заварката поне още 2-3 цикъла на пълнене и празнене.

                Има ли истина в такова твърдение и доколко е осезаем ефекта?

                Коментар


                • От: Бутилка за Аргон

                  Чак 2-3 цикъла едва ли, но поне първия е почти сигурно че ще има осезаемо влияние.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X