Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бутилка за Аргон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Бутилка за Аргон

    Преди няколко години купувах бутилка за аргон 15 литра.Ако те интересува мога да ти дам координати на фирмата.

    Коментар


    • От: Бутилка за Аргон

      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
      Не само българския пазар ,...а и световния пазар е залят с китайски стоки!
      Не знам за какъв доказан производител точно на бутилки говориш, но има няколко доказани дистрибутора на газове в бедният BG пазар и ако при тях не можеш да намериш бутилка с обем 10-20 литра, значи ще трябва да си купиш китайска!

      Точно това и направих вчера - купих една 6,7 литра (китайска отвсякъде ) от кварталната железария. Даже се оказа пълна и готова за консумация. Не се търпеше вече - целия комплект събран и няма бутилка за проба, а ръчичките ме сърбат та се не трае...

      От всичкото това обикаляне вече знам кой от къде взима, кой внася, кой какви кранове слага и т. н. До момента успях да открия само един представител на рижав (немски) производител, но за съжаление няма нищо на склад и срокът на доставка е мнооого много време.



      Първоначално публикуван от edre Преглед на мнение
      Преди няколко години купувах бутилка за аргон 15 литра.Ако те интересува мога да ти дам координати на фирмата.
      Напиши ги направо тук. Би било полезно и за другите колеги.

      Коментар


      • От: Бутилка за Аргон

        Първоначално публикуван от JOJO1324 Преглед на мнение
        Напиши ги направо тук. Би било полезно и за другите колеги.
        Ако някой колега се интересува,бих му изпратил координатите на ЛС.
        Не искам да правя реклама на фирмата,защото не са ми платили за това.

        Коментар


        • От: Бутилка за Аргон

          Здравейте, искам да използвам тази бутилка от O2/CO2 за аргон, защото е малка и удобна за пренасяне. Само че резбата и е 1/2, някой може ли да ме посъветва къде да намеря кран за аргон с такава резба? Звънях на няколко места, но засега без успех. Освен това има ли други причини/съображения да не мога да ползвам тази бутилка за целта? Поздрави!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050237.jpg
Прегледи:2
Размер:184.7 КБ
ID:5747309Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050241.jpg
Прегледи:2
Размер:73.4 КБ
ID:5747311Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050248.jpg
Прегледи:2
Размер:245.6 КБ
ID:5747312

          Коментар


          • От: Бутилка за Аргон

            Привет,

            Ето го твоя кран. Надписите Е17 и Е25 не са цените в Евро , ами са наименованията на стандартите на резбите, разбирай модела на крана.

            От това, което виждам, заключавам, че работното налягане на бутилката е 200бар, а тестовото е 300бар. Ако това е така, по основния параметър - налягането - става за аргон. За всеки случй не пречи да я погледне и компетентно лице от пълначната станция.

            За търговска информация отн. крана моля на ЛС.

            Поздрави,
            Георги

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:кранове аргон.JPG
Прегледи:1
Размер:67.0 КБ
ID:5747488
            АИГ-Заваряване ООД
            Производител на заваръчни апарати "DEL"
            http://www.aigwelding.com
            0889 522 036

            Коментар


            • От: Бутилка за Аргон

              За да не пускам нова тема, да попитам тук.
              Колко е срокът на експлоатация на една бутилка за аргон, в смисъл има ли срок от датата на производство, след който няма да искат да проверят и заверят бутилката.
              Моята е произведена през 1984 г. и искам да я занеса за проба, заверка и пълнене.
              Също така да попитам, колко струва пробата и заверката, за София става въпрос.

              Благодаря.

              С уважение,
              Митко
              LZ1DSM

              Коментар


              • От: Бутилка за Аргон

                Над 40 годишни бутилки не заверяват и не пълнят, това ми казаха във фирма за пълнене.

                Коментар


                • От: Бутилка за Аргон

                  Фирма за проверяване на бутилки е КОНТРОЛТЕСТ.
                  Проверките се извършват на сточна гара в пълначната станция.
                  АИГ-Заваряване ООД
                  Производител на заваръчни апарати "DEL"
                  http://www.aigwelding.com
                  0889 522 036

                  Коментар


                  • От: Бутилка за Аргон

                    Първо тук да попитам дали някой има нужда от голяма аргонова бутилка ,тъй като евентуално има вероятност за продажба на такава ? Още не съм пускал обява ,нямам снимки и тук на някой ще му влезе реално в употреба . Годна е за употреба и е ползвана по предназначение .

                    Коментар


                    • От: Бутилка за Аргон

                      Здравейте колеги,
                      За района на Варна, къде другаде освен в Цикония сменят бутилкови вентили и правят тестове и евентуално пълнене? Питах в Ц-я, човека държеше че нямам нужда от смяна на вентилите, казах му че бутилките са бивши CO пожарогасители 7 литра. Смятам че е добре да се сменят, знам ли кой какво е правил с тях и какъв зор са видели.

                      Коментар


                      • От: Бутилка за Аргон

                        Ако са били само пожарогасители е почти сигурно че крановете са ОК, по простата причина че я имат няколко отвъртания и завъртяния, я не. Но трябва да работиш с тях обърнати с главата надолу - вътре има сонда, която при пожарогасителите вади течна фаза направо.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Бутилка за Аргон

                          Напоследък ми попаднаха 3 малки кислородни по един два литра, с кранове за аргон. За едната ми твърдят че не е сменян, което ми е много странно. Възможно ли е някога да са ползвали други резби за кислород? Не го вярвам.

                          Коментар


                          • От: Бутилка за Аргон

                            Вчера в Пловдив носих бутилки за цо2 за пръв път в домостроителния,напълниха ми ги за няма и 5 мин.Поисках нови кранове.

                            Цената на крана със смяната и пълненето е 35 лв.с ДДС и фактура.

                            Крановете от пожарогасители не са предвидени да работят под налягане на изхода,както и на много пъти отваряне затваряне.Със времето при отворено положение започват да изпускат.Не е болка,но за целите си има правилните кранове.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Бутилка за Аргон

                              Първоначално публикуван от a_stoev Преглед на мнение
                              Напоследък ми попаднаха 3 малки кислородни по един два литра, с кранове за аргон. За едната ми твърдят че не е сменян, което ми е много странно. Възможно ли е някога да са ползвали други резби за кислород? Не го вярвам.
                              В Италия кислорода е с нашата аргонова резба, така че ако е с такъв произход няма нищо чудно.
                              АИГ-Заваряване ООД
                              Производител на заваръчни апарати "DEL"
                              http://www.aigwelding.com
                              0889 522 036

                              Коментар


                              • От: Бутилка за Аргон

                                Тъй като незнайно защо не мога да пиша във форума, да го напиша за трети път - до колко нормално се пълнят 8-литрови бутилки като налягане. Последно ми ги напълниха на 100атм, щампите са 250. За триене горните две, съжалявам че се дублира така ама явно имаше технически проблем.
                                Последно редактирано от den_zuk; 28-05-18, 17:23.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X