Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бутилка за Аргон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Бутилка за Аргон

    Първоначално публикуван от Ivanko Преглед на мнение
    Аз лятото правих тази интервенция... намерих си малка бутилка от ЦО пожарогасител и я закараха наще в Дружба (в Месер) за тест, смяна на кран и пълнене... теста мисля беше 20-тина лв, крана за 25-26лв. и я напълниха за 40лв. (колкото е за голямата ми бутилка, нищо че е 5-6л. а не 30-40л. толкова струвало всяко пълнене) та сега ще си правя "айдук" или ще си търся такъв за да си прехвърлям от голяма към малките, че не си е работа така
    Тяхното обяснение за тази цена на газа е, че ти слагат газ с качество за лабораторни нужди. Това е така само защото е в малка бутилка. "ФИРМЕНА ПОЛИТИКА".........
    Независимо, че го пълнят от едно място всичкия......
    АИГ-Заваряване ООД
    Производител на заваръчни апарати "DEL"
    http://www.aigwelding.com
    0889 522 036

    Коментар


    • #17
      От: Бутилка за Аргон

      До ОМЗ пълненето на малка бутилка с аргон струва 11лв.
      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

      Коментар


      • #18
        От: Бутилка за Аргон

        Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
        До ОМЗ пълненето на малка бутилка с аргон струва 11лв.
        Кое е омз?
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #19
          От: Бутилка за Аргон

          Оптико- Механичен Завод. Намира се от Орион по посока Надежда на първия светофар в дясно. Тези с газовете са срещу Улмер.( Улмер са тези с качествените и евтини болтове и са в съседство с ОМЗ.)
          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

          Коментар


          • #20
            От: Бутилка за Аргон

            Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
            Оптико- Механичен Завод. Намира се от Орион по посока Надежда на първия светофар в дясно. Тези с газовете са срещу Улмер.( Улмер са тези с качествените и евтини болтове и са в съседство с ОМЗ.)
            Да знам ги къде са - мерси. Този ОМЗ ми се е изгубил в картинката там
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #21
              От: Бутилка за Аргон

              Малките бутилки ги пълнят скъпо заради загубите по шланговете със които ги прикачат, губят доста голямо количество. Пчти половината на това което събира самата бутилка.

              А за 11лв. ги пълнят незаконно от голяма бутилка. Аз също зареждам така но е незаконно.
              Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

              Коментар


              • #22
                От: Бутилка за Аргон

                Първоначално публикуван от vacho Преглед на мнение
                Малките бутилки ги пълнят скъпо заради загубите по шланговете със които ги прикачат, губят доста голямо количество. Пчти половината на това което събира самата бутилка.

                А за 11лв. ги пълнят незаконно от голяма бутилка. Аз също зареждам така но е незаконно.
                Абе,колега ми не-знам някъде да пълнят от друго място освен от бутилки, аргона не го произвеждат на момента сигурно е незаконно ама си е факт.... .И освен това не знех че аргона е под високо налягане като кислорода например ама щом казвате .......
                Последно редактирано от teneketo; 22-11-11, 18:42. Причина: спам
                It's too bad that everyone who has a solution on everything is at home commenting on the internet.

                Коментар


                • #23
                  От: Бутилка за Аргон

                  Първоначално публикуван от teneketo Преглед на мнение
                  Абе,колега ми не-знам някъде да пълнят от друго място освен от бутилки, аргона не го произвеждат на момента сигурно е незаконно ама си е факт.... .И освен това не знех че аргона е под високо налягане като кислорода например ама щом казвате .......
                  Естествено че не се пълни от бутилки.И то както се писа по-горе бутилките се пълнят на 150 или 200 атм. в зависимост от самите тях.
                  Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Бутилка за Аргон

                    В работата работим със SIAD и там сме имали малки бутилки (олекотени-алуминиеви и черни) от 150 до 220бара пълнени... тъй, че налягането не е еднакво наистина.
                    Моите снимки...
                    https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                    https://500px.com/ivankoo

                    Коментар


                    • #25
                      От: Бутилка за Аргон

                      Първоначално публикуван от Ivanko Преглед на мнение
                      В работата работим със SIAD и там сме имали малки бутилки (олекотени-алуминиеви и черни) от 150 до 220бара пълнени... тъй, че налягането не е еднакво наистина.

                      При СИАД налягането никога не е еднакво
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Бутилка за Аргон

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        .....

                        А какъв е плюсът да се заварява черно с аргон? ......

                        Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
                        ....Никакъв!....


                        Само дето при първото пълнене , поради остатъка от СО , ще си има една чудесна смес ... което си е плюс отвсякъде
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Бутилка за Аргон

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          Само дето при първото пълнене , поради остатъка от СО , ще си има една чудесна смес ... което си е плюс отвсякъде
                          Трее се запознаем с теб.
                          Бира нали пиеш? То ся е студено та може и ром.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #28
                            От: Бутилка за Аргон

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                            Само дето при първото пълнене , поради остатъка от СО , ще си има една чудесна смес ... което си е плюс отвсякъде
                            Отговора ми беше за аргон не за смес
                            А да, на първото пълнене ще си има чудесна смес с неизвесни пропорции. Може би 99,5 Ar+0.5% CO2
                            Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Бутилка за Аргон

                              Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
                              Отговора ми беше за аргон не за смес
                              А да, на първото пълнене ще си има чудесна смес с неизвесни пропорции. Може би 99,5 Ar+0.5% CO2
                              Зависи
                              Както е известно , препоръчва се бутилките по принцип да не се изразходват до край , а да се "гони" остатъчно налагане - около 5 атм . Това е с цел да се избягва замърсяване в бутилките от влага и атмосферни газове при изравнено налягане ( друг е въпроса колко хора го правят това ... а в зарядните станции не съм срещал предварително изсмукване на съдържанието ... та ясно е за каква чистота на газовете говорим ) .
                              В общия случай ( при остатък от 5-6 атм. ) може би ще се получи около 95% Ar +5% СО2+1% вредни газове . , което за практиката си е достатъчно .

                              Между другото , малко off за сведение : понеже пръските при заваряване ми разказват фамилията , аз съм принуден постоянно да използвам смеси при черна ламарина . Нека да не звучи като реклама , но от почти всичко , което съм ползвал на пазара , за сега най-добре се държи Arcal 21 на Air Liquide. Съдържанието е 94% Ar + 6%СО2 . С трансформаторни машини практически няма пръски . Ползвам по 20-25 бутилки месечно . Пълнят ги на 180 атм . , като всяка бутилка си има миниатюрен манометър за налягане , та това ще - не ще , ги прави и коректни

                              На СИАД специално съм се натъквал на бутилки както с Aргон , така и Старгон с налягане между 110 и 150 атм. Чат- пат ми приемаха и оплакванията дори ... докато накрая махнах с ръка ....
                              Последно редактирано от Vlado_Ts; 22-11-11, 23:34.
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Бутилка за Аргон

                                Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                                Има различни по обем бутилки но винаги с работно налягане 150 или 200 bar!Независимо какво ще сипеш вътре дали чист газ- Ar или CO2 или смес от газове !
                                Така че това което си написал е не вярно !
                                Ето ти ги двата вида кранове . И двата са нови сменени в Месер + тестване на бутилките . В лявата бутилка има 150 атмосфери аргон . В бутилка за СО2 с такъв кран повече от 50 атмосфери никога не са ми зареждали .

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6756.jpg
Прегледи:1
Размер:83.9 КБ
ID:5321285
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X