Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ауди Q5 или мерцедес GLK

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ауди Q5 или мерцедес GLK

    Здравеите ,аз съм нов във форума.интересувам се от + и - на тея кандидат джипове.предстои ми закупуване на един такъв и съм се спрял на един от тея вариянти в дизеловите им версии.по принцип съм карал голф дизел произведен 2010 и няма да ви казвам колко проблеми имам с него а уж нова кола и е на 60 хил км и уж ауди и фв са братя и затова избора ми клони към мерцедес.но като гледам и мерцедеса сума ти и пари а само за едно име да се плаща не става.карах и двата 'джипа' ,ауди возията е много по добра.едни познати на мерцедес 'ес'- класа счупи кутия от прехвалената 7 джи на 30 хил км и затова ако някои ако има впечатления да драсне някои ред.

  • #2
    От: ауди Q5 или мерцедес GLK

    На мен ми харесва повече Q5-ицата като визия.Важен е и сервиза (гаранционен) Но мисля че не си заслужава да се дават такава сума пара за мшина наблъскана с електроника , и софт. писан от 3 различни екипа в 3 различни дърави. Проектирана от счетоводители не от инженери. Вече си го видял при голфа :-)

    Коментар


    • #3
      От: ауди Q5 или мерцедес GLK

      маи като гледам ще е някоя по запазена джипка втора ръка че тея новите модели само пари на вятъра.то да не знаеш на кои да вярваш

      Коментар


      • #4
        От: ауди Q5 или мерцедес GLK

        Според мен най-големия проблем е че две жици или не добре тестван софт. може да те оставят някаде в нищото или да си останеш на паркинга. Лично мисля запазен Японец за тези пари е най-добре но кефа цена няма :-)

        Коментар


        • #5
          От: ауди Q5 или мерцедес GLK



          И двете са хубави комбита.
          Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
          Dacia Duster 4WD

          Коментар


          • #6
            От: ауди Q5 или мерцедес GLK

            Най-добре си вземи Патфайндър с V6 дизел за същите пари, по-голямо пространство и възможности извън пътя.

            Коментар


            • #7
              От: ауди Q5 или мерцедес GLK

              нисана патфаиндър е добре като идея ама е огромен.сега търся масто за една кола ,с него ще търся за две,незная неговите събратя по малките как са,но по принцип съм предубеден към японските или южно кореиски.та мисълта ми клони към мерцедеса -по мъжки стои а и все пак не съм 50 г че да карам някоя огромен камион и другите да се пазят от мен защото ще съм зле със зрението.то вече маи машина без кабели няма,освен магаре или уаз.

              Коментар


              • #8
                От: ауди Q5 или мерцедес GLK

                Другия ми въпрос е тИя комбита /както им казвате/ стават ли за по напечени ситуации/сняг,лед/,за балкан няма да питам там е ясно.
                И другия ми въпрос е при все че са обОрудвани с някакви все сезоннИ гуми /така им викат дилърите на коли/ може ли да се кара и зимата с тях,в което ме убеждаваха ?

                Коментар


                • #9
                  От: ауди Q5 или мерцедес GLK

                  Не бой се, ако гумите са зимни и не излизаш извън пътя си стават отвсякъде...

                  Коментар


                  • #10
                    От: ауди Q5 или мерцедес GLK

                    Патфайндъра не е изобщо голям, върти ми се нещо в главата около 4,8 метра, което си е сравнително малко - по-малко от Ауди А6, БМВ 5-а серия или Е-класа. А и с парктроника се паркира лесно. С Навара без парктроник и с хардтоп, който покрива повече от половината от без това малкото задно стъкло, всяка маневра става малко приключение.
                    А, и избраните от теб коли са около 4.5-4.7м, така че, няма съществена разлика.
                    Поддръжката на Ауди или Мерцедес ще ти къса джобовете.
                    Все пак от твоите избраника бих предпочел Аудито, по-добре изглежда и се държи по-като лека кола от Мерджана.

                    Коментар


                    • #11
                      От: ауди Q5 или мерцедес GLK

                      Не споменаваш нищо за конкурента им БМВ Х3,системата X-DRIVE e много добра ,лично на мен бенца е много добър в интериора ,аудито ми изглежда евтино

                      Коментар


                      • #12
                        От: ауди Q5 или мерцедес GLK

                        намразил съм бмв покраи една стара любов която ме дрзнеше с Х5 на техните.......и х драйва не ли като форматика на мерцедес?и бмв маи е по скъп от мерцедеса.и при положение че правят джипове от едва 10 -на години ,а мерцедес от доста повече предполагам че ще са на по високо ниво.същото важи и за ауди ама те поне си имат разработена от 80 -те години куатро системата и по може да им се има вярва.

                        Коментар


                        • #13
                          От: ауди Q5 или мерцедес GLK

                          Х драйв - не е никък зле, ама щом са замесени чувства... Обаче масово в България такива коли се карат от жени, не те ли притеснява, че на всеки светофар ще те оглеждат?
                          Не искам да те обидя, но не си ли се замислял за нещо по-мускулесто, или твърдо си се спрял на лукса в ниския клас.

                          Коментар


                          • #14
                            От: ауди Q5 или мерцедес GLK

                            x-drive е доста по добре от куатро системите на ауди ,гледал съм клипове как бмв минава през една рампа с валяци а аудито не,преди гледах едни други клипчета как старото механично куатро не се справяше с снега,форматика на мерцедес е на доста добро ниво,при бмв работи различно като кола с задно предаване и при нужда се включва и помага с предния мост
                            щом бмв отпада ,мерцедеса е по добрия избор според мен

                            Коментар


                            • #15
                              От: ауди Q5 или мерцедес GLK

                              Гледал си рекламното клипче, където се изтъкват възможностите на БМВ-то.
                              ESP-то на Аудито е изключено, затова и не се справя, защото стабилизиращата програма управлява разпределението на въртящият момент. Просто маркетингов трик.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X