Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ДТ-20

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ДТ-20

    И аз имам ДТ20, имам и въпрос - какво може да се направи, след като се износи зъбния венец на маховика на двигателя? Гледам го и ми се струва, че вече е обърнат обратно с износена една страна. Като се износи и втората какво се прави? Търся работещ маханизъм за ДТ20.

    Коментар


    • #17
      От: ДТ-20

      Колега какво имаш на предвид под думата маханизъм.
      Относно зъбния венец има няколко варианта;купуваш нов,ако има от къде;изработва се нов или се търси начин да се възстанови стария.

      Коментар


      • #18
        От: ДТ-20

        Да колегата е прав или правиш нов или втора употреба. В интернет има колеги с обяви за продажба поразрови попитай може да извадиш кьсмет.

        Коментар


        • #19
          От: ДТ-20

          Колега Stefan55, под думата "маханизъм" имах предвид "механизъм" -
          Механизъм е механично устройство, което изпълнява механични движения с оглед преобразуването на енергията на външен източник в някакъв вид работа.
          Чрез използването на различни механизми се облекчава и механизира физическият труд на човека и се повишава неговата производителност. Механизмите биват трансформиращи (преобразуват един вид енергия в друг) и работни (преобразуват енергията на източника в някакъв вид работа).
          Науката която се занимава с проектирането, определянето на кинематичните схеми и работата на механизмите се нарича теоретична механика и е част от механиката. Сгрешил съм при писането.
          Надявам се да съм отговорил на сериозния ти въпрос, който между другото би трябвало да завърши не със знак ".", а с "?" и след обръщение (в случая "колега") се поставя ",".
          Отново не е по темата, но днес намерих на вторични една глава, мисля, че за ДТ14, ако някой колега търси такава може да я взема и изпратя с еконт, а ако е близо до Ямбол направо може да дойде да си я вземе. http://xyligansbalkan.snimka.bg/automob ... 0.25749070 Поздрави!

          Коментар


          • #20
            От: ДТ-20

            Колега,/знам това е обръщение и трябва знак/не съм имал за цел да те обиждам и да поставям под съмнение знанията Ви. Знам,че беше и правописна грешка допусната в думата.Исках да разбера точно какво търсите.Преди години в работилницата на един мой познат видях някаква шайба с привод за плосък ремък/каиш/ за която той каза,че е от принадлежностите на ДТ-20.Та за това попитах.Нямам намерение да се заяждам с никого.Смятам,че сме тук за да си помагаме,споделяме идеи и да сме полезни един на друг.

            Коментар


            • #21
              От: ДТ-20

              И аз се извинявам, току що прегледах въпросната публикация и забелязах, че освен тази грешка съм забравил да спомена и какво точно търся - механизъм за моточасовете на ДТ20. Поздрави!

              Коментар


              • #22
                От: ДТ-20

                Няма нищо за което смята,че трябва да се извиняваш.Като се срещна с моя човек ще го питам за брояча на мото часове.Знам,че имаше още един повреден блок та дано на него да има нещо останало.

                Коментар


                • #23
                  От: ДТ-20

                  Благодаря! Не че и без него трактора не може, но мен ме гложди отвътре всичко да си му е както трябва. Естествено има много работа по него, но няма невъзможни неща. Освен изправен брояч ми трябват и жалузите за радиатора, оригинални фарове и ключа за светлините. Май е добре да направя своя тема..... Между другото имам ръководство на руски език, но не мога да го кача тук, защото нямам достъп до страницата за Систематизирана информация и книги. Ако някой има интерес мога на ЛС да се опитам да го пратя или на имейл.

                  Коментар


                  • #24
                    От: ДТ-20

                    Първоначално публикуван от xyligan_s_balkan Преглед на мнение
                    И аз имам ДТ20, имам и въпрос - какво може да се направи, след като се износи зъбния венец на маховика на двигателя? Гледам го и ми се струва, че вече е обърнат обратно с износена една страна. Като се износи и втората какво се прави? Търся работещ маханизъм за ДТ20.
                    Венеца се износва обикновено на едно место десетина зъба.Нагряваш го с горелката избиваш го .Завърташ така че износеното да отиде на друго място на маховика и го набиваш .Ако не е свръх износено може и да стане.

                    Поздрави
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар


                    • #25
                      От: ДТ-20

                      Има хляб в него засега, просто се чудя като свърши след време какво трябва да се направи.

                      Коментар


                      • #26
                        От: ДТ-20

                        Моя човек е изринал преди време всичко за скрап включително и блока.Ако все пак се намери нещо ще се обадя.Иначе трактора си стои и от време на време пали пушкалота за да свърши някоя работа.Той страда пък от кормило трудно се върти.

                        Коментар


                        • #27
                          От: ДТ-20

                          Здравейте колеги, намерих полуоската за моето зверче модератора може да затвори темата. Поздрави на всички трактористи.

                          Коментар


                          • #28
                            От: ДТ-20

                            Здравейте колеги, търся бутало за ДТ20, защото моето го изгорих.

                            Коментар


                            • #29
                              От: ДТ-20

                              Първоначално публикуван от марчо Преглед на мнение
                              Здравейте колеги, търся бутало за ДТ20, защото моето го изгорих.
                              Имам дт 20 и го наравих с хидравлика за управлението ако някой се интерсува.

                              Коментар


                              • #30
                                От: ДТ-20

                                това е мойта машина
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-08-12 19.26.36.jpg
Прегледи:1
Размер:198.3 КБ
ID:5608456

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X