Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Исузу - как може да го счупим по невнимание

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Исузу - как може да го счупим по невнимание

    На това ISUZU не му се слага бензин в резервоара. В никакви съотношения. Не се сипва и биодизел. И се кара с правилното масло. Иначе започва да се твърди, че е много калпав двигател.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #17
      От: Исузу - как може да го счупим по невнимание

      А, сега и аз да си кажа как се чупят различни части от Исузуто.
      Става въпрос за алтернатора - как се повреди. Скапа се единият акумулатор и сложих такъв, какъвто имах и той беше по-малък от нормалния. Естествено малкия изтощаваше големия. Покарах го така известно време и усетих, че алтернатора не зарежда нормално. Закарах го в сервиз, където на стенд беше установено, че не зарежда както трябва и беше подменен диодния блок. С новия диоден блок изкара около четири, пет дни и по време на път волтмера отчете 18 волта. С пускане на доста електрически консуматори го укротих и се прибрах и обратно в сервиза. След като го разглобиха се установи - изгорял диоден блок и изгоряла намотка на статора и едната четка -износена повече от другата. Прецених, че не си струва ремонта и закупих алтернатор втора употреба. Всичкото това преди три години и половина, но човек бързо забравя .Това лято пак умря единия акумулатор и сложих пак такъв, какъвто има и в края на есента алтернатора пак напомни за себе си. Минах само с подмяна на диодния блок и сега вече съм с два еднакви акумулатора. Въпреки, че знаех, пак повторих грешката си, но повече не бих го направил.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1323122236911.jpg
Прегледи:1
Размер:30.6 КБ
ID:5329893Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1323014103658.jpg
Прегледи:1
Размер:47.6 КБ
ID:5329894Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1323014104121.jpg
Прегледи:1
Размер:48.7 КБ
ID:5329895Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1323122226110.jpg
Прегледи:1
Размер:36.1 КБ
ID:5329896Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1323122230347.jpg
Прегледи:1
Размер:36.8 КБ
ID:5329897Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1323122231912.jpg
Прегледи:1
Размер:31.9 КБ
ID:5329898Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1323122233747.jpg
Прегледи:1
Размер:29.1 КБ
ID:5329899

      Коментар


      • #18
        От: Исузу - как може да го счупим по невнимание

        Ако не сте си решили проблема с турбото имам ново което давам за 750 лв

        Коментар


        • #19
          От: Исузу - как може да го счупим по невнимание

          Първоначално публикуван от boyko.v Преглед на мнение
          Ако не сте си решили проблема с турбото имам ново което давам за 750 лв
          Колега, проблема с турбото го решихме, предложението ти е добро, но за съжаление малко късно. Цената, на която го рециклирахме е 900лв и 6 месеца гаранция. Сега, като заговорихме за това Исузу 3.0, да споделя малко информация.От направените допълнителни манипулации по него, стигнах до заключението, че турбината се е счупила от недобро смазване, а неправилната експолатация /описана по-горе/ само е спомогнала за по-бързото счупване. За какво става въпрос?...След като монтирахме турбината, два дена го тествахме и уж всичко беше о'к. Той изгасна и повече не ще да запали и от средата на декември е в бокса. До сега са му направени две диагностики в различни сервизи, като отговора бе един и същ. Проблем по електрониката няма,казаха, че той е механичен. Установихме, че маслото не е правилното 5/30, а е 10/40. Малкия маслен филтър не е сменяван може би никога /филтрите на това ДВГ са три на брой, два от тях, сменяеми с клапани и един груб, който е като фина мрежичка и е желателно от време на време да се почиства/. Отворихме и картера, който е от три части и отворихме тази, която е най-изпъкнала. Едната цедка на помпата беше леко затлачена, а другата - 'олеле'. Всички тези действия, за съжаление са със закъснение. Камиона е внос от Италия, а те не се славят със смяна на масла, а точно на това ДВГ може и да ефатално.Все пак запалихме ДВГ-то и то работи на 2500 оборота и над тях, а под тях гасне. Също така като достигне работна температура и маслото стане по-рядко ДВГ-то гасне и повече не иска да запали, както и да го манипулираме. Това ни наведе на мисълта да проверим проблемния датчик за налягането на маслото, намиращ се между 2-ри и 3-ти цилиндър. Производителят препоръчва да бъде сменен на пробег от 100 хил.км. Свалихме го - в горната част до буксата е спукан на две места. Датчика е свалян и преди, защото бе надран целия. Също така капака на клапаните си личеше, че е отварян и намацан с гадния червен силикон, което говори за 'бърз ремонт в БГ от автоджамбазина, с цел продажба и на друг да му белее главата.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1327415476672.jpg
Прегледи:1
Размер:33.2 КБ
ID:5340970Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1327141525390.jpg
Прегледи:1
Размер:27.7 КБ
ID:5340971Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1327415475189.jpg
Прегледи:1
Размер:33.4 КБ
ID:5340972

          На две от снимките се вижда въпросния датчик, а на 3-тата -две гумени уплътнения, с нарушена цялост, които извадих от картера. В маслото имаше и по дребни парченца гума, които не можах да снимам. Главният въпрос тук е как са попаднали в картера и от къде може да са?
          Идеята сега е да изманипулираме по някакъв начин въпросния датчик с допълнителни приспособления, за да се подаде информация, че налягането на маслото е нормално и да видим, дали ДВГ-то ще заработи нормално. Датчикът, за който говорим е доста по -сложен отколкото очаквахме. Поне така заяви човека, който трябваше да измисли начина за манипулация. Това се прави с цел да бъдем сигурни, дали проблема е в него. Ако е така, няма проблем да се подмени.
          Последно редактирано от skandi66; 25-01-12, 21:55. Причина: допълнение

          Коментар


          • #20
            От: Исузу - как може да го счупим по невнимание

            Колега това че не пали може да е датчик но това че гасне топъл е друг проблем. Защо не докарате колата да ви я направя за ден два и да се возите

            Коментар


            • #21
              От: Исузу - как може да го счупим по невнимание

              Чета, чета и все повече се убеждавам, че взех правилно решение преди години, да си взема ново ISUZU с правилен двигател, до което само аз се докосвам, без значение какъв ремонт или обслужване са необходими. Дори на бензинджиите не позволявам да се доближават до гърловината на резервоара, камо ли някой да ми бърника под капака на колата. То е все едно да пуснеш жена си на гинеколог - уж е за добро пък какво всъщност става на прегледа само он и она си знаят .
              Не че аз правя гинекологични прегледи де.
              ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

              Коментар


              • #22
                От: Исузу - как може да го счупим по невнимание

                Първоначално публикуван от skandi66 Преглед на мнение
                Да, може и това да е, но на по-късен етап. Засега се спираме на турбина.

                Що се отнася до изказването на milenvg "при подобни положения при новите дизели се прецаква и помпата ако се кара и не се източи "сместа", Защо все си мисля, че в първия пост беше описано, че сместа бе източена и системата промита?!

                След описаниата ситуация, уж Исузуто беше оправено.Неговият собственик и водач реши да го вкара извън пътя в рохкава пръст с товар 300-350кг в багажното отделение, с гуми за мъгла , задейства малкия лост на бавна предавка, много зор и опит за постигане на скорост от 50км, защото някой, някъде му казал, че е възможно, но производителя не е описал как се тества машината и при какви пътни условия. Колкото и да го описвам, педала на газта е бил до ламарина на бавни, видял е доста зор, пушеци и миризми и се е получило това[ATTACH=CONFIG]385595[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]385596[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]385597[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]385598[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]385599[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]385600[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]385601[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]385602[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]385603[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]385604[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]385605[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]385606[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]385607[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]385593[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]385594[/ATTACH]

                Надявам се от снимките да си проличи, къде е турбината и къде е моторната спирачка. Въпросната турбина е вързана към охладителната система на ДВГ-то и при демонтаж трябва да се внимава да не потече охладителна течност и както е в случая и моторно масло върху алтернатора. Демонтажа й отне 30-35 минути. Моторната спирачка не е като при предходните модели и се намира зад турбината, скрита зад предпазната ламарина.
                Къде тук видяхте моторна спирачка? И чували ли сте нещо различно от камион да има такава?

                Коментар


                • #23
                  От: Исузу - как може да го счупим по невнимание

                  Първоначално публикуван от stefan stoev Преглед на мнение
                  Къде тук видяхте моторна спирачка? И чували ли сте нещо различно от камион да има такава?
                  Не е моторна спирачка. Уейстгейта е това.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Исузу - как може да го счупим по невнимание

                    Stefan Stoev, в моя пост, който сте цитирали, обърнете внимание на снимки 11,12 и 13. На въпросното ДВГ тази част се намира под турбината, на предходни модели- по средата на автомобила на изпускателните тръби. Според мен тя се задейства от вакум . Това, което аз знам за четиритактовия ДВГ, тактовете са всмукване, сгъстяване, горене и разширение и издухване. Ако въздействаме на последния такт ще постигнем следния ефект: забавяне на скоростта и загряване на ДВГ-то. Каквo e устройството и какъв е принципа на действие на моторната спирачка? В случая за исузовия ДВГ, доколкото аз съм запознат, служи за по-добро загряване на ДВГ-то при първоначален старт, с цел по-бързо загряване. Задейства се от вакуум и температурни датчици. Има поне две теми в подфорума на Исузу за това, как се задейства и как работи клапата, която спира изпускателните газове и от това какво следва.
                    Моторната спирачка не трябва да се разбира в буквалния смисъл, както при камионите, напр. при Ифа да върнеме педала на газта обратно и камиона да забие муцуната и след дълга употреба да издуха гарнитура. В някои части на света, особено зад Океана, такива машини се наричат камиони, в Западна и Централна Европа - товарни и лекотоварни, в БГ се наричат леки автомобили с висока проходимост - комби /това за тези с петте врати/, нямаме къса и дълга база.
                    Освен моторна спирачка, бих искал да се монтира и ретардер, но няма

                    Коментар


                    • #25
                      От: Исузу - как може да го счупим по невнимание

                      Аз като технически най-глупаФ , бих искал да запитам това с клапата, спираща 2/3 от изгорелите газове, нали се пуска от копчето на таблото? Много му се чудя, дали има наистина някаква реална полза....цъка нещо, почва да шуми по-странно, ама реално погледнато колко време да седя на едно място, докато загрее? Или, ок, няма да седя на едно място, ама като карам с пуснато копче са ми умрели поне 40 коня, а останалите са станали на магарета
                      Та, как и къде му е приложението?
                      +359 899985804

                      Коментар


                      • #26
                        От: Исузу - как може да го счупим по невнимание

                        Първоначално публикуван от skandi66 Преглед на мнение
                        Stefan Stoev, в моя пост, който сте цитирали, обърнете внимание на снимки 11,12 и 13. На въпросното ДВГ тази част се намира под турбината, на предходни модели- по средата на автомобила на изпускателните тръби. Според мен тя се задейства от вакум . Това, което аз знам за четиритактовия ДВГ, тактовете са всмукване, сгъстяване, горене и разширение и издухване. Ако въздействаме на последния такт ще постигнем следния ефект: забавяне на скоростта и загряване на ДВГ-то. Каквo e устройството и какъв е принципа на действие на моторната спирачка? В случая за исузовия ДВГ, доколкото аз съм запознат, служи за по-добро загряване на ДВГ-то при първоначален старт, с цел по-бързо загряване. Задейства се от вакуум и температурни датчици. Има поне две теми в подфорума на Исузу за това, как се задейства и как работи клапата, която спира изпускателните газове и от това какво следва.
                        Моторната спирачка не трябва да се разбира в буквалния смисъл, както при камионите, напр. при Ифа да върнеме педала на газта обратно и камиона да забие муцуната и след дълга употреба да издуха гарнитура. В някои части на света, особено зад Океана, такива машини се наричат камиони, в Западна и Централна Европа - товарни и лекотоварни, в БГ се наричат леки автомобили с висока проходимост - комби /това за тези с петте врати/, нямаме къса и дълга база.
                        Освен моторна спирачка, бих искал да се монтира и ретардер, но няма
                        Помислих си че просто си се объркал но явно живееш в дълбока заблуда.Колегата Спарки ти е казал какво е а аз ще се опитам да ти обясня каква роля има.Това е устройството което определя коректната работа на турбината (един клапан),и не позволява тя да вдигне по голямо налягане от това за което е конструиран и настроен двигателя.Когато Геита(клапана) отвори ,част от газовете минават през него а не през турбината и така се намаляват оборотите и, и съответно налягането.Един вид байпас.Това е регулировка посредством изгорелите газове. Има и такава на компресирания въздух(не съм сигурен дали я има при всички двигатели).Там клапана се казва БЛОУ-ОФФ.Това е един вид редукционен клапан(редуцир-вентил ,баланс-на жаргон),който чрез настройка на твърдоста на една пружина ,изпуска при достигане на зададеното налягане .Управлението е механично при старите двигатели и електронно при по новите.Когато блоу-оффа е изваден към атмосфера ,при изфорсирване и рязко връщане на газта се чува характерен звук(съскъне).Сигурен съм че всички са го чували .

                        Коментар


                        • #27
                          От: Исузу - как може да го счупим по невнимание

                          Първоначално публикуван от stormmaker Преглед на мнение
                          Аз като технически най-глупаФ , бих искал да запитам това с клапата, спираща 2/3 от изгорелите газове, нали се пуска от копчето на таблото? Много му се чудя, дали има наистина някаква реална полза....цъка нещо, почва да шуми по-странно, ама реално погледнато колко време да седя на едно място, докато загрее? Или, ок, няма да седя на едно място, ама като карам с пуснато копче са ми умрели поне 40 коня, а останалите са станали на магарета
                          Та, как и къде му е приложението?
                          Колега ,несъм карал такава кола и не знам какво копче имате на таблото, но това което е на снимката не е за загряване на двигателя а е за по-горе описаното!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Исузу - как може да го счупим по невнимание

                            Да това на снимката е уестгеита но малко по надолу е и моторната спирачка, исузо има и такава тя наистина е за загряване на мотора, иначе този луд мотор ще умре от студ
                            МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                            Коментар


                            • #29
                              От: Исузу - как може да го счупим по невнимание

                              Видях тук някакъв спор се заформил та реших да споделя. Не знам как стоят нещата при този мотор но от личен опит, като бивш собственик на ISUZU 2,8 TD знам, че действително има система за по-бързо загряване на мотора. На външен вид наподобява точно моторна спирачка, намира се под турбината и при задействано положение пречи на свободното излизане на изгорелите газове. Това от своя страна оказва определено натоварване на двигателя и той загрява по-бързо. Системата се задейства от водача с бутон на таблото със символ наподобяващ двигател. При включването се задейства и клапан на излишното гориво на ГНП, който на практика затваря, повишава се налягането на горивото и тава довежда до изместване на центровката в посока предварение и мотора става по-шумен/кряка/. Много хитро ползвах го за лесен старт. На П2 2,5 TD опитах да направя такава система за корекция на предварение но не знам защо не се получи след като и двете помпи са БОШ с еднакво устройство. Тази система на ISUZU работеше до определена температура после се самоизключва. В книжката на автомобила е описано за нея и е обърнато особено внимание да не се ползва ако след старт предстои изкачване на наклон защото мотора е грубо казано задушен и не развива мощност. При моите условия на експлоатация на къси разстояния нямаше голям ефект от тази система. Мотора си загряваше бавно,парното слабо, а като спреш на място губеше достигнатата температура. Сменях термостати, слагах допълнителен от Рено 5 в горното водно съединение, разни тапи за опит търсих втори термостат по блока/четох някъде, че ISUZU правят и такива неща например при 1,5 TD, не постигнах задоволителен резултат. Накрая се сдобих с едно старо Webasto, водно и мирясах. Иначе за 2,8 на ISUZU само хубаво мога да кажа: събира 4 литра масло и човек може да сложи най-скъпото масло на пазара; не пипаше масло от смяна на смяна; поради особеност в мотора пали при ниски температури без проблеми; докарвал съ го на разход 7/100; продадох го на 245 000 км, километраж не съм пипал преди мен не знам дали е пипано, при новия собственик преди 4 год. на 278 000 км се скъса жилото на километража и вече не се знае на колко километра е /според мен на около 350 000 км/. Стара машина с недостатъци, но и доста предимства сравнено с П2. Поздрави.
                              MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Исузу - как може да го счупим по невнимание

                                Измина седмицата на "ходене по мъките" - миналата събота на едно оживено крстовище, човек, който не спря на стопа ме удари, и след това продължи да ме бута и извъртя автомобила на 90 градуса спрямо лентата за движение. В следствие на това имаме скъсан праг, предна и задна леви врати, както и колонката между тях дефектирали, волана стои изкривен на ляво, на около 45 градуса и видимо задния ДИФ е изместен.
                                Благодарен съм на хората, които спряха и тези, които предложиха да помогнат, също и на участниците в движението, които търпеливо изчакаха да освободим и почистим кръстовището.
                                Най-голямото ми разочарование беше когато трябваше да контактувам с "вещото лице" на застрахователя /70-годишен мъжага, работещ за няколко компании и нито един добър отзив за него/ - писане, няколко огледа и въпросното лице се опитва да ме изиграе.
                                Прилагам снимки, за да се види точно за какво става въпрос - видимо щетите не са толкова, колкото се видяха на 2-рия оглед.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-02-28_21-14-31_178.jpg
Прегледи:1
Размер:85.8 КБ
ID:5458561Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-02-27_16-17-39_389.jpg
Прегледи:1
Размер:103.5 КБ
ID:5458562Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-02-27_16-18-13_351.jpg
Прегледи:1
Размер:82.9 КБ
ID:5458563Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-02-27_16-18-35_103.jpg
Прегледи:1
Размер:55.6 КБ
ID:5458564Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-02-27_16-18-46_389.jpg
Прегледи:1
Размер:56.2 КБ
ID:5458565Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-02-27_16-18-58_488.jpg
Прегледи:1
Размер:58.2 КБ
ID:5458566

                                ПП:Вещото лице нарече скъсан метал - паднала боя, осъмни се в резултатите от лазарния стенд за геометрия на автомобила , докато не излезе един от механиците с един много точен уред, наречен ролетка, който показа разлика от 12 мм разстоянието от джанта до джанта, също и премерените диагонали на кръст. В крайна сметка записа в протокола всички тези неща и нарушена геометрия, в следствие на ПТП, а преди това отказваше.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X