Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Patrol Y61 2.8TD , 3.0Di vs land cruiser 90 3.0 TD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Patrol Y61 2.8TD , 3.0Di vs land cruiser 90 3.0 TD

    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
    За да те "успокоя" ще ти кажа, че това го има и при ТЛК, просто зачети американския форум на тойота. Уредите за температура и при двете марки са много инертни и в общи линии разбираш за ставащото... когато е станало. Поне при Тойота. Има няколко много добри теми за това как да се преправят уредите за да отчитат точната температура в момента.


    Искаш да кажеш TD42. Няма значение Япония колко далече е, като Нисан предлагат най-широката гама Патрули (извън Япония) именно за Австралия (има атмосферни/ турбинирани 4.2 щатно и т.н.). Проблема е, че 4.2 винаги е бил (поне) 30% по-скъп от 3.0. Говорим за нови от магазина.
    TD42, грешката е моя!Относно замяната,ребятата от далечния изток си прескачат до Япония и си набавят агрегатите,макар и не магазинни...това имах предвид!Относно буталните проблеми на ZD30-съобщават ,че почти винаги 'гърмят' 3-ти и 4-ти цилиндър-най-далеч от помпата,явно има зависимост!А за преправянето на температурните уреди при 1KZ е интересно и би било наистина доста полезно да се види как!
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #17
      От: Patrol Y61 2.8TD , 3.0Di vs land cruiser 90 3.0 TD

      Преправянето на уредите при ТЛК е за големите мотори, основно бензин, но и дизел, най-вече при 80та серия.

      Коментар


      • #18
        От: Patrol Y61 2.8TD , 3.0Di vs land cruiser 90 3.0 TD

        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
        ...Андро,в тая тема...
        Ето ти още една тема:
        "Капиталим ZD30"

        Ето и един цитат:
        " ... Снятие головки это просто мазохизм какойто ... Я же думал что это нормальный мотор и я смогу поменять поршневую без снятия движка. Но это не нормальный мотор это просто чудо джапанского автопрома!!!! Два болта крепления поддона доступны только после снятия маховика!! Пока готовлюсь к этому этапу притащил кран гидравлический открутил коробку и почти весь крепеж. Могу точно сказать что это самый неремонтируемый авто из тех что я уже имел ... "

        "Неремонтируемо"! Какви са тия недоразумения, които имат претенцията да се водят джип и за чий ... са ни!?
        Последно редактирано от Аndro 160; 13-04-13, 08:32.

        Коментар


        • #19
          От: Patrol Y61 2.8TD , 3.0Di vs land cruiser 90 3.0 TD

          Все си мисля,че Рено не може да нямат пръст в тази работа ...Не е приемливо за мен да хвърлиш една торба пари и да палиш свещ всеки ден,да не би да гръмне мотора!Все си мисля ,че стария 129 коньов шестак е по-спокоен вариант!Може да е по-бавен,70 НМ надолу и малко по-висок разход,но каквото и да стане ремонта е игра в сравнение с трилитровия!А май и чипче понасяше даже шестака /то и другия де /...и се 'тонизира' малко !Днеска ще гледам няколко с мотор 2.8,барабар с 95-ци няколко,та ще видим!Може да съм старомоден,но предпочитам старите турбодизели пред комънрейла ..въпрос на виждане..
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • #20
            От: Patrol Y61 2.8TD , 3.0Di vs land cruiser 90 3.0 TD

            2,8 с електрическата помпа ... освен глава, има навика и трудно да пали топъл. Проблема е в помпата - износена плунжерна двойка. Та гледай и това.

            Коментар


            • #21
              От: Patrol Y61 2.8TD , 3.0Di vs land cruiser 90 3.0 TD

              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
              ....... Снятие головки это просто мазохизм какойто ... Я же думал что это ......
              Андро, тоя е толкова майстор, че дори документацията на тоя мотор не е виждал. Он думает, не читает. Чукча такой....Дори не знае кое как се разглобява....
              Ти дали се изненадваш като разгобяваш 2.8?


              ПП моя 3.0 още не е умрял...
              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
              Към модераторите-А изтрийте го сега.
              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

              Коментар


              • #22
                От: Patrol Y61 2.8TD , 3.0Di vs land cruiser 90 3.0 TD

                Видях,че темата е стара,много голам буклук го изкарахте ZD30-то,може да е имало такива случай в началото ама моторът не е толкова лош 154 коня над 300 нм. Карам джип пройзведен 2002г.,но е Терано къса база и съм много доволен,карам джипа от доста време и е супер.С летни гуми 235/70/16 на равен път съм правил 180 и в гората без ядове,колко джипове от сорта на нива и витара съм дърпал не усеща натоварване.Той моят като гледам е преди 2003-4 година когато проблемът е отстранен,а е на над 150 000 км.Досега щеше да е заминал...
                Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X