Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отопляване с газова печка - опасно ли е ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отопляване с газова печка - опасно ли е ?

    Здравейте, искам да попитам понеже идват студове а ходя често на вилата, която е без отопление, безопасно ли е да се ползва газова печка за отопление на етажа (хол, коридор, баня, кухня) ?
    В стаята където спя, има обикновен радиотор на ток който си го ползвам там и така ще си го оставя защото до колкото знам не е хубаво да се спи там където работи газова печка.
    Та, върпоса ми е безопасно ли да си се отоплявам за 2-3 дена през зимата ? Трябва ли да се проветрява, трябва ли да се наблюдава непрекъснато, може ли да я оставя и да излезна ?

    Благодаря предварително.

    ПП: Ползват нормалната газ която се ползва и при колите, нали ? Пропан-бутан ?

  • #2
    От: Отопляване с газова печка - опасно ли е ?

    Първоначално публикуван от mi6el Преглед на мнение
    Здравейте, искам да попитам понеже идват студове а ходя често на вилата, която е без отопление, безопасно ли е да се ползва газова печка за отопление на етажа (хол, коридор, баня, кухня) ?
    В стаята където спя, има обикновен радиотор на ток който си го ползвам там и така ще си го оставя защото до колкото знам не е хубаво да се спи там където работи газова печка.
    Та, върпоса ми е безопасно ли да си се отоплявам за 2-3 дена през зимата ? Трябва ли да се проветрява, трябва ли да се наблюдава непрекъснато, може ли да я оставя и да излезна ?

    Благодаря предварително.

    ПП: Ползват нормалната газ която се ползва и при колите, нали ? Пропан-бутан ?
    Каква е тая печка?Да не е правена по трудово обучение?Или е фабрична със всички видове защити и т.н.Задай си въпроса ако е фабрична за какви помещения е предвидена?При всички случаи не е за сайвани.Преди 20-25 години газовите печки бяха най-модерното нещо,разни тексимаджии ги вкарваха с връзки.После взеха да удрят в кръста откъм разход също като нафтовите.Иначе лично аз те съветвам като излизаш от вкъщи да не оставяш отоплителни уреди без надзор и с малки деца вътре.Аз даже като изчезвам от вкъщи за повече от 2 дни и бушоните свалям.Иначе щом има открит огън трябва да се отваря за да влиза чист въздух,респ.кислород.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #3
      От: Отопляване с газова печка - опасно ли е ?

      Зависи какво се разбира под опасно. То всичко е опасно, ако не се спазват инструкциите за безопасност. А иначе всичко с газ под налягане си е доста опасно. Щото например скъсан маркуч, няма защита дето да го хване. Еле пък при незапалена печка. Така си замина, преди години, добър мой приятел. Забравил да затвори редуцира, и така.
      Бог да го прости.

      Коментар


      • #4
        От: Отопляване с газова печка - опасно ли е ?

        Да де, това е ясно, че трябва да се експлотира с повишено внимание. Върпоса ми беше като цяло докато работи, безопасна ли е от към някакви изпарения остатъчни газове някакви и тем подобни.

        Коментар


        • #5
          От: Отопляване с газова печка - опасно ли е ?

          Първоначално публикуван от mi6el Преглед на мнение
          Да де, това е ясно, че трябва да се експлотира с повишено внимание. Върпоса ми беше като цяло докато работи, безопасна ли е от към някакви изпарения остатъчни газове някакви и тем подобни.

          Няма забелязани такива проблеми.

          Коментар


          • #6
            От: Отопляване с газова печка - опасно ли е ?

            Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
            Каква е тая печка?Да не е правена по трудово обучение?Или е фабрична със всички видове защити и т.н.Задай си въпроса ако е фабрична за какви помещения е предвидена?При всички случаи не е за сайвани.Преди 20-25 години газовите печки бяха най-модерното нещо,разни тексимаджии ги вкарваха с връзки.После взеха да удрят в кръста откъм разход също като нафтовите.Иначе лично аз те съветвам като излизаш от вкъщи да не оставяш отоплителни уреди без надзор и с малки деца вътре.Аз даже като изчезвам от вкъщи за повече от 2 дни и бушоните свалям.Иначе щом има открит огън трябва да се отваря за да влиза чист въздух,респ.кислород.
            Здравей, печка още нямам, но определно няма да е правена по трудово нито в някой гараж.
            Деца - няма. Пуснаха ми мухата тука защото една печка ми изпадна ползвана 2-3 пъти ама на доста години поне едно 15-20 години, не знам дали може да им се разчита. Фабрична е, хубава, но все пак годините...

            Коментар


            • #7
              От: Отопляване с газова печка - опасно ли е ?

              Първоначално публикуван от mi6el Преглед на мнение
              Здравей, печка още нямам, но определно няма да е правена по трудово нито в някой гараж.
              Деца - няма. Пуснаха ми мухата тука защото една печка ми изпадна ползвана 2-3 пъти ама на доста години поне едно 15-20 години, не знам дали може да им се разчита. Фабрична е, хубава, но все пак годините...
              Ей това е приказка.Щом ти е изпаднала, дърпай.Иначе ще ти кажа аз какво ще направя,ако реша да се отоплявам на газ.Ще изкарам ''тоа'' ''апарат'' на моравата,ще го конектна към дамаджаната с газ,ще накисна една гъба с ПАВ и почвам да сапунисвам холендрите.Ако няма балончета ,паля.Правя 24 часови изпитания и пак отначало,докато се убедя в достойнствата на уреда.През това време не се отделям от форумната общност за нови напътствия.Всичко това трябва да се илюстрира с много снимки от различни ракурси.Разчитай на нас.Успех.
              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

              Коментар


              • #8
                От: Отопляване с газова печка - опасно ли е ?

                Колегата е прав. Подложи я на всякакви тестове. Ако е изправна, ползвай я.
                Обърни специално внимание на биметалната пластина, която затваря газта при гаснене.
                Ползвал съм с години такава.
                Единственият и проблем е че си похарчва газчица, еле па ако си от по-зиморничавите.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #9
                  От: Отопляване с газова печка - опасно ли е ?

                  Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                  Колегата е прав. Подложи я на всякакви тестове. Ако е изправна, ползвай я.
                  Обърни специално внимание на биметалната пластина, която затваря газта при гаснене.
                  Ползвал съм с години такава.
                  Единственият и проблем е че си похарчва газчица, еле па ако си от по-зиморничавите.
                  И то бая газчица -1 бутилка за 2-3 дни.Мисля,че едно чудо тип циганска любов ще му разкаже играта откъм топло.Но всеки е гледал филма''Топло'' и знае за какво иде реч.
                  МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Отопляване с газова печка - опасно ли е ?

                    Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                    И то бая газчица -1 бутилка за 2-3 дни.Мисля,че едно чудо тип циганска любов ще му разкаже играта откъм топло.Но всеки е гледал филма''Топло'' и знае за какво иде реч.
                    Тук обсъждат едно друго самоделно чудо, което работи благодарение на горивните газове отделяни при коксуване на биомаса, и считат че не е по опасно от газова печка.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Отопляване с газова печка - опасно ли е ?

                      Първоначално публикуван от mi6el Преглед на мнение
                      Здравейте, искам да попитам понеже идват студове а ходя често на вилата, която е без отопление, безопасно ли е да се ползва газова печка за отопление на етажа (хол, коридор, баня, кухня) ?
                      В стаята където спя, има обикновен радиотор на ток който си го ползвам там и така ще си го оставя защото до колкото знам не е хубаво да се спи там където работи газова печка.
                      Та, върпоса ми е безопасно ли да си се отоплявам за 2-3 дена през зимата ? Трябва ли да се проветрява, трябва ли да се наблюдава непрекъснато, може ли да я оставя и да излезна ?

                      Благодаря предварително.

                      ПП: Ползват нормалната газ която се ползва и при колите, нали ? Пропан-бутан ?
                      Този вид газови печки за отопление не е предвидена за работа в затворени помещения. Използва кислород за горене от помещението и изхвърля изгорелите газове в помещението. При изгарянето на пропан-бутана се отделя сериозно количество вода във вид на водни пари. Питате коллега дали е опасно, моето мнение е, че е опасно за вътре във вилата ви. Това е моето мнение.
                      А пък и няма смисъл при цена на ПБ 1.37 лв/л /с акциз/. Ако превърнем енергийната му равностойнос в kW/h излиза, че 1kw/h= 0.18 лева. Че това си е дневната тарифа на електричеството.
                      Последно редактирано от Десислав; 17-11-11, 23:03. Причина: допълване

                      Коментар


                      • #12
                        От: Отопляване с газова печка - опасно ли е ?

                        Здравей, не ми е проблем цената на електричеството, проблем ми е че с 2 радиатора и с 2 духалки трябват 10-тина часа да се затопли и то не много... Просто търся ефективен и бърз начин за затопляне.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Отопляване с газова печка - опасно ли е ?

                          След, няколкото злополуки/взривове/ и няколкото пожара, предизвикани от неправилно боравене или технически проблеми, на които съм присъствал съм забранил в къщи всичко работещо с газ...темата е много пространна и трудно може да се аргументираш с няколко думи...газта в къщи е още един излишен риск...
                          LZ3YG

                          Коментар


                          • #14
                            От: Отопляване с газова печка - опасно ли е ?

                            Първоначално публикуван от Десислав Преглед на мнение
                            Този вид газови печки за отопление не е предвидена за работа в затворени помещения. ....
                            Аха, за отопление на двора е предвидена.

                            Първоначално публикуван от PARAPONERA Преглед на мнение
                            След, няколкото злополуки/взривове/ и няколкото пожара, предизвикани от неправилно боравене или технически проблеми, на които съм присъствал съм забранил в къщи всичко работещо с газ...темата е много пространна и трудно може да се аргументираш с няколко думи...газта в къщи е още един излишен риск...
                            Колега, спри и водата !
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #15
                              От: Отопляване с газова печка - опасно ли е ?

                              Ползвам такава печка. Скъпо е - да, колкото тока. За сметка на това толкова мощни електрически уреди няма, еле па мобилни. Моята е някаква "Дипломат" на 4-5 години, ама май по-важните части от нея са някакви испански. На пълна мощност е 4.2 киловата, може да работи и на 1/3 и на 2/3. Виждал съм как сработва защитата от свършване на кислорода и защитата от изгасване - и двете са много прости и ефективни. Водните пари за мен са по-скоро предимство - всички други отоплителни уреди правят въздуха прекалено сух за моите мерки.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X