Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз да се похваля (FORD EXPLORER)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • И аз да се похваля (FORD EXPLORER)

    Здравейте. Мина цял месец, откакто Дима(Quadra) се раздели с "Белия вожд"(имам предвид форда). Някои знаят, че вече е при мен, а други сега ще научат. И така - да се похваля с новата си придобивка. Ето и снимки, подредени в хронологичен вид.
    Прикачени файлове
    Приятели не се печелят - губят се завинаги.
    УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
    Времето е ценно, само ако не бързаш.
    0889623098

  • #2
    До: И аз да се похваля

    Е хайде от мен официално ЧЕСТИТО!
    Само защо в тази тема го пускаш? Модератора на раздела да го премести ако може в 4Х4 - Представяне на нашите джипки
    Давай другите снимки че е интересно как му седят 17"ките
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      До: И аз да се похваля

      Аз нещо съм назад с инфото...а сега Дима с какво си?
      Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
      A2 (+)

      Коментар


      • #4
        До: И аз да се похваля

        Първоначално публикуван от cveti Преглед на мнение
        Аз нещо съм назад с инфото...а сега Дима с какво си?
        С това:


        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          До: И аз да се похваля

          Браво поздравления.Щеше да казваш за преходниците.Какво наложи тяхната употреба,от какъв материал са /нещо специално беше/,какви пари излезнаха/ако не е тайна/
          B+

          Коментар


          • #6
            До: И аз да се похваля

            Преходниците са заради онези знаменити 17" джанти с голям положителен офсет. Чакаме сега Иво да пусне останалите снимки.
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #7
              До: И аз да се похваля

              Оказа се обаче, че джантите, които исках да сложа не са със съответния размер на отворите. Наложи се корекция(преместване на отворите и вграждане на стоманени втулки с конус) в специализиран сервиз. След това боядисване, малко пауза и днес вече с новите джанти и с летните гуми. А за всеки случай и нови секретни гайки.
              Сега остана да лъскаме паркета(асфалта) и да ходим по разходки. Очаква се скоро да монтирам и газов инжекцион. Тогава ще има още подробности.
              Прикачени файлове
              Приятели не се печелят - губят се завинаги.
              УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
              Времето е ценно, само ако не бързаш.
              0889623098

              Коментар


              • #8
                До: И аз да се похваля

                Ама си садист брей! Как полекичка ги пуска да не му остане никакво търпение на човек
                Дай снимка на цялата кола как седи с тези джанти
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #9
                  До: И аз да се похваля

                  Аз вече ти честитих и даже я тествах. Джипката е перфектна , с лекота се справи с препятствията на теста и без проблеми се изкатери по една просека с ммм - меко казано изключително стръмен наклон без път. Новите джанти ги видях вчера наистина са много красиви.
                  Ами остава да ти пожелая дълго и безаварийно каране!

                  Коментар


                  • #10
                    До: И аз да се похваля

                    Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
                    Щеше да казваш за преходниците.Какво наложи тяхната употреба,от какъв материал са /нещо специално беше/,какви пари излезнаха/ако не е тайна/
                    Фланците(преходниците) са както каза Дима заради офсета. Те са с дебелина 33 мм, изработени от Дурал и с набити шпилки. Допълнителните пръстени за заради по-големия централен отвор получил се след пристъргване, заради неравномерната предишна обработка. За съжаление разбрах за разликата в диаметъра на разположение на отворите чак като се опитах да монтирам колелата. Наложи се повторен ремонт - изместване на отворите навън с 1,15 мм и набиване на стоманени втулки(за по-голяма сигурност). Но така и така пак бяха на ремонт, джантите претърпяха още една обработка - основно почистване, запълване на издълбаното със специален кит и боядисване. Надявам се цвета да е излязъл добре на снимките, иначе е "Графит + перла". В бързината да изпробвам как стои на пътя с тях, забравих да сложа тапите. След това заваля силен дъжд и едва успях да направя една снимка с капачката. Относно цените: Фланеца - 55лв/бр, допълнителната втулка - подарък+10лв за изработка и пристъргване на джантите, вторият ремонт(преместване на отворите+20бр конусни втулки) - 90лв. Още: 20бр открити гайки с цолова резба(за фланците)+16 гайки цолова резба с капаче(то не е допълнително, а се получава при изработване на заготовката)+секретните гайки(луксозен вариант на опаковката(с подарък-химикал)). Тези неща са ми почти подарък и не знам точната цена, но още утре мога да публикувам голяма част от масовото производство на тази фабрика. Ако ви интересува мога да изпълнявам поръчки.
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от ivotosod; 14-06-07, 22:23. Причина: печатна грешка
                    Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                    УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                    Времето е ценно, само ако не бързаш.
                    0889623098

                    Коментар


                    • #11
                      До: И аз да се похваля

                      Да, джантите се оказаха с една идея по-събрани дупки.... При все че ги свалих от Гранда кото е със същия стандарт 114.3
                      Мани, чуствам се страшно неудобно, добре че хората са професионалисти и са оправили нещата. Иначе ето как седяха на Гранда:
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #12
                        До: И аз да се похваля

                        Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                        Ама си садист брей! Как полекичка ги пуска да не му остане никакво търпение на човек
                        Дай снимка на цялата кола как седи с тези джанти
                        Дима, това е за теб - отдалече, за да може да дойдеш по-скоро да си го видиш отново. А за останалите - на мен ми харесва, дано и на Вас.
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от ivotosod; 14-06-07, 22:36. Причина: добавяне на снимка
                        Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                        УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                        Времето е ценно, само ако не бързаш.
                        0889623098

                        Коментар


                        • #13
                          До: И аз да се похваля

                          Страхотна е станала, прилича на Експедишън в миниатюра
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #14
                            До: И аз да се похваля

                            Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                            Само защо в тази тема го пускаш? Модератора на раздела да го премести ако може в 4Х4 - Представяне на нашите джипки
                            Извинявам се, не съобразих. Видях, че доста участници във форума се похвалват тук и това ме подведе. За следващият път ще знам!
                            Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                            УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                            Времето е ценно, само ако не бързаш.
                            0889623098

                            Коментар


                            • #15
                              До: И аз да се похваля

                              Първоначално публикуван от ivotosod Преглед на мнение
                              Извинявам се, не съобразих. Видях, че доста участници във форума се похвалват тук и това ме подведе. За следващият път ще знам!
                              Нищо де, нали си имаме модератор, ако реши ще го премести.
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X