Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внимавайте с Балканстар Пловдив.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Внимавайте с Балканстар Пловдив.

    Аз също искам да ви обърна внимание че нашата колежка Надя винаги се е отзовавала и помагала според силите си. Тъй че без значение каква фирма е Балканстар да не забравяме че има и такива като Надя...!
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #32
      До: Внимавайте с Балканстар Пловдив.

      това малко с клизма ми прилича...
      тате ще ми купи колело ама не сега
      за съжаление това са крупни фирми и е трудно да им се въздейства особено от един клиент
      остава надеждата че пазарната икономика ще отсее добрите от лошите сервизи
      BMW X6

      Коментар


      • #33
        До: Внимавайте с Балканстар Пловдив.

        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
        Аз също искам да ви обърна внимание че нашата колежка Надя винаги се е отзовавала и помагала според силите си. Тъй че без значение каква фирма е Балканстар да не забравяме че има и такива като Надя...!
        Венци, една птичка пролет не прави. Фирмата "Балкан Стар" трябва да се реорганизира или да я сгази конкуренцията...
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #34
          До: Внимавайте с Балканстар Пловдив.

          Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
          Викам си егати колата,разпада се.И миналият петък както си карам,ми блокира волана,явно хидравликата отказа,добре,че беше на прав участък,тва в завой се убиваш като куче,с двете ръце,няма въртене братче.
          Закарах я бавно в друг сервиз в пловдив и какво се оказа.
          Тоз механик,в балканстар,като е бабивал едната от ролките,която се оказа,че лагерува на остта на помпата за хидравликата е почти извадил,лагера,на която лагерува и затова е застанала накриво и е взела да свири.С времето лагера се е строшил целия и е хлътнала цялата ост на вътре.Смениха ми хората остта с лагера 70 лева за два часа и всичко е на 6.Няма свирене,няма ядене на ремък.Всичко е съостно.
          Само да спомена че ролката на генератора,която уж свирела е 220 лева и са ме накарали да я сменя за тоя дето духа.
          За мен поне този механик е пълен некадърник,аз повече колата си в балканстар,няма да закарам.
          Внимавайте с тях колеги !!!
          Стефане здравей,
          абе да ти предложа кадърен механик за колата преди да ти е паднал и двигателя.

          Коментар


          • #35
            До: Внимавайте с Балканстар Пловдив.

            Първоначално публикуван от gotin75 Преглед на мнение
            Стефане здравей,
            абе да ти предложа кадърен механик за колата преди да ти е паднал и двигателя.
            Мите,тва е Джип, ти от кога взе да разбираш от джиповеШегата настрана,имам и два Мерцедеса А и Е класа,при тях колкото и малко пъти да ми се е налагало в Балканстар,са реагирали,адекватно и своевременно,но определено от марката Джип май са подписали само договора за сервизиране,без да са преписали всички менуали
            TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
            Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
            Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
            Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

            Коментар


            • #36
              До: Внимавайте с Балканстар Пловдив.

              Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
              Мите,тва е Джип, ти от кога взе да разбираш от джиповеШегата настрана,имам и два Мерцедеса А и Е класа,при тях колкото и малко пъти да ми се е налагало в Балканстар,са реагирали,адекватно и своевременно,но определено от марката Джип май са подписали само договора за сервизиране,без да са преписали всички менуали
              Механика който ти предлагам има бая стаж с различни модели джипове. Работи с удоволствие и е пълен перфекционис. Той е единствения майстор за който мога да гарантирам изцяло.

              Коментар


              • #37
                До: Внимавайте с Балканстар Пловдив.

                Колега дай го този майстор,мисля че ще ни е от полза на всички,виждам че си от Пловдив та ще ми е близко и на мен.
                А и не сме малко и мисля че ще ти е благодарен,качествените майстори явно са малко и се предават от уста на уста,малко са ни професионалистите и това е суровата истина.
                Kawasaki GTR 1400

                Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

                Коментар


                • #38
                  До: Внимавайте с Балканстар Пловдив.

                  Моите най-впечатляващи случки с Балкан Стар:
                  1. София: тропане по ходовата част - "Оправихме го"; Пак тропа - "Ааа, тоя път го оправихме"; Пак тропа - "Абе всичко ИЗГЛЕЖДА наред ..."; ТРОПА !!! - "Опааа, хванахме го -предния кардан" - примерно 1000 лв беше; П-А-К Т-Р-О-П-А !!! - "Ха, предните амортисьори са напълно разбити, сменихме ги" - нали ги сменихме преди 6 месеца и няма 5000 км ?!? ... без коментар просто; а приемчика се пише приятел, части под тезгяха оферира .... не е истина
                  2. Пловдив - закъсвам на път: при прелитане през локва изведнъж бензинът "изчезва", лампата за резервата светва, двигателят умира; предполагам, че нещо се е откачило, ама не разбирам, не смея и да пипам - пътна помощ до Пловдив, един час пазарлък с охраната да отворят портала да я пуснем в сервиза, след разговор със "собственика" дверите се отварят; на другата сутрин - почва омайване с приемчика - да я вдигнете, да видите какво се откачило, че път ме чака - "ООО, елате след два дни, няма часове" - абе човек, три подемника са ти празни - вдигнете я просто и вижте, ако е за ремонт и части ви я оставям - "Тц, Тц, гледай колко сме претоварени, не знам, сядай и чакай, може да си късметлия ..." от 08.00 до 11.30 - тържествено ме викат да ми покажат как са открили разкопчаната букса и са я събрали .... срещу едни 70 лв; не, че е важно, но в 11.00 приемчикът вече омирисваше на бъчва периметър от 2 м около себе си ...
                  става въпрос за WJ;
                  моето обяснение - приятел-монтьор се беше върнал от Германия след 10 години работа в заводите на MAN, първата му спирка с биографията - в Балкан Стар (болен е за Мерцедес) - тогавашен някакъв шеф - германец, директно му казал - тука за теб работа няма, плащаме по 300 лв на месец ...
                  Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Внимавайте с Балканстар Пловдив.

                    Здравейте,понеже не искам да пускам нова тема реших тук да по местя моето питане специално отправено към Надя от Балкан Стар.Снощи изпратих запитване за употребявано Mitsubishi Pajero sport,който джип се предлага от въпросната ваша фирма на цена от 19 900евро,с молба да ми се изпрати лизинговия погасителен план ,който се предлага за него.Съжалявам,че ви занимавам,но съм от Пловдив,и желая да получа тази информация.Ще съм ви благодарен,ако уважите моята молба,ето емeйла ми oootelefon@abv.bg icq-323501972.Благодаря отново предварително

                    Коментар


                    • #40
                      До: Внимавайте с Балканстар Пловдив.

                      Няма начин, трябва да напиша и аз тук, защото фирмата Балкан Стар е по-добре да изчезне някак. Това не е недоразумение, това е бедствие.

                      Случката се случи на баща ми и съм пряк свидетел. Той кара един стар мерцедес 190. Вкара го в Балкан Стар София за смяна на маслото на скоростната кутия преди да отпътува до морето. На път, малко преди Бургас, колата спира със силна миризма на изгоряло. Пътна помощ, и до някакъв сервиз в приморско май беше. Вдигат я и какво да видят: пробката за маслото на скоростната кутия завинтена накриво, цялото масло изтекло. А скоростната кутия автоматична. Отвориха я, вътре всичко стопено и споено. След това започна ходене по мъките. От Балкан стар казаха, че това той си го бил направил С хиляди зора и ако не ме лъже паметта 2-3 месеца мотаене, те се съгласиха да платят половината от ремонта, който беше някъде около 3000 лева или подобно. Нямам думи. Аз по принцип във фирмени сервизи не стъпвам, но на този специално сервиз в София му трябва голяма бомба.

                      Коментар


                      • #41
                        От: До: Внимавайте с Балканстар Пловдив.

                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...86#post1336386
                        Suzuki GSXR
                        VW Touareg
                        Mitsubishi Pajero II

                        Коментар


                        • #42
                          От: До: Внимавайте с Балканстар Пловдив.

                          Балкан Стар

                          Българския Мерцедес-Бенц дилър
                          Повод за написването на тази статия стана срещата ми наскоро с представителите на Мерцедес-Бенц за България. Бях чувал разбира се доста негативни мнения от тук-там, но все си мислех че не може да бъде толкова зле.
                          Уви, може и повече…
                          Повод за срещата - изпран в пералнята IR ключ за Мерцедес Е-класа, W210.
                          Сушене, спиртни бани, всякакви магии не дадоха никакъв ефект. Мъртвец.
                          Този ключ е част от секюритито на автомобила и е съставен от 3 части:
                          • транспондер за имобилайзера - чип, който стои в пластмасовия корпус, не се захранва с ток, няма крака и се разпознава от имобилайзера в автомобила. Без него автомобила не може да бъде стартиран.
                          • Eлектроника занимаваща се със заключването на централното. Управлява инфрачервен трансмитер.
                          • Естествено и механичен секретен ключ за стартера.

                          Реално след изпирането спря да работи електрониката, която управлява централното заключване.
                          Имобилайзера си работи и колата пали. Проблемът е, че механичния ключ отключва централно ако е заключено, но не може да заключи. Така и не можах да намеря еднозначен отговор дали това е функция или бъг, както е модерно да се изразяваме ние - компотаджиите
                          Не че не могат да се премахнат тези фабрични защитни функции. Или пък да се поемат след това евентуално от конвенционална алармена система. Аз обаче исках да бъде както си е било. Не, не се заблуждавам че оригиналната схема е непробиваема. Просто не искам интервенции по инсталацията.
                          От друга страна факта, че не успях да намеря герой, който да направи дубликат на тренспондера говори сам за себе си. За други марки няма проблем. При Мерцедес решението било да се махне имобилайзера като цяло - много трудно и бавно но може. Или евентуално да за направи копие само на механичния ключ с празна пластмасова кутийка.
                          Не ща бе хора!
                          След всички консултации които проведох по въпроса, стана ясно че изхода е само един - Балкан Стар.
                          Разбрах от тук-там за процедурата, тоест: Доставката на нов ключ става с поръчка през тях, с представен на място голям талон на автомобила от собственика, депозит и едномесечен срок за доставка. До тук добре и нищо фрапантно.
                          Миналия месец се обадих в сервиза. Няма как, колата е отключена и си стои на паркинг. С две думи не става за каране.
                          По телефона не можаха да ми кажат точната цена на ключа. От 250 до 400 лева. Ще ми кажат с точност на място, когато го поръчам. Питам имат ли POS терминал. Имало, няма проблем да се плати с карта. Супер, цената няма значение.
                          Предполагам, че разговарям с девойката в приемната.
                          Както казах, мерца не може да се заключи и стои на паркинг. Така че на следващия ден отивам към 15ч. в Балкан Стар с Фиата. Девойката в приемната се заема да ми въвежда данните в компютъра - нов клиент, трябва да ме “опишат”. Процедурата обаче отне около 30мин. Иска ми документите поне на 2 пъти, сравнява данни, изобщо усещам я че се тутка здраво. Няма проблем, търпелив съм а освен това наоколо е пълно с хора които чакат нещо или някой.
                          Накрая всичко е наред, данните са вкарани в системата. Питам: “А сега какво следва?” Поглежда ме учудено.
                          Не че не съм казал още в началото, обаче половин час е доста време и може би е забравила.
                          Обяснявам пак че искам да поръчам дубликат на инфрачервен ключ, знам каква е процедурата, разговарял съм с приемчик на име г-н Виачки.
                          Не, не го познавам лично. Ясно, ще ме престави като се появи в приемната. Това също е свързано с чакане.
                          Появява се човека, тя ме представя, обяснява за какво става въпрос но тъй като той минавал пътьом казва, че ще се освободи след малко и аз продължавам да чакам.
                          И така 2-3 цигари. Влиза, излиза, вкарва коли или каквото друго там прави и аз си чакам.
                          Влизам отново в приемната при девойката и вдигам въпросително вежди. Тя пък вдига рамене - виждам но нищо не мога да направя.
                          Чакам още малко и тъй като и моето време все пак е ценно, питам я само господина Виачки ли може да направи тази поръчка. Оказа се че не само той може ( то и яз можем, и тата може…) и отиде да търси свободен приемчик. Чакам си аз, тя се върна и понеже не е като да няма хора, пак се захвана с тях.
                          Аз си чакам. След няколко минути (1 цигара) пак питам - “Ало Хюстън, к’во стана”?
                          Стана пак девойката, отиде някъде и този път вече се появи с един младеж. Младежа явно не беше зает с друго и се захвана с мен сериозно. Направи копия на документите, подготви поръчката и идва ред да питам колко пари все пак трябва да платя.
                          Оказа се, че и сега не може да се каже точно! Ясно е само, че трябва да предплатя 100% от сума, варираща от 250 до 400лв Шах с пешка както се казва. И понеже все пак не е ясно каква е точно сумата, ще трябва да внеса 400лв. Ако е по-малко ще ми върнат остатъка. И това добре, не коментирам цените, просто искам да си ползвам колата.
                          Отивам на касата и подавам карта. Жената вътре ме поглежда и ми казва, че се плаща само в кеш.
                          Опитвам се да обясня за потвърденото наличие на POS терминал и следва въпроса кой ми го е казал? Еба ли го кой, този на телефона. На ум естествено. Обикновено питам с кой разговарям, но не и този път. Оказа се все пак, че няма терминал на касата и трябва да се търси банкомат. Оказа се, че наблизо има - упътиха ме. И понеже трябва да тегля в кеш, искам да знам все пак колко.
                          И се започна.
                          Ами май трябва да видим стария ключ на колата. Обяснявам на младежа, че не е в мен но имам Мерцедес парт номер - чинно съм си го записал и се мисля за подготвен.
                          Не била сигурна тази работа, може да не стане когато пристигне, може колата да е крадена и преправяна…
                          “А може би са в пустинята?” - Допълвам аз. Пак на ум.
                          Зациклихме. Младежа решава да направи консултация с възрастен капацитет, колегата г-н Димитров.
                          Г-н Димитров обяснява че ключ “така не се поръчва”. Колата на място в сервиза за сверка.
                          Ама казвам аз, имате VIN, имате парт номера на ключа, нося документ за собственост и аз съм собственика.
                          Авторитета е категоричен като смъртна присъда в бананова република:
                          - Колата на място.
                          - А ако не е в движение и е в Каспичан?
                          - На колесар и пак тук.
                          ОК, видяло се е - ще се предавам. Малко съм ядосан, че не са ми казали такова нещо при телефонните разговори но предъвквам. Петък е, часа вече е 16:30 и нямам шанс да отида до Перник и да се върна до 17:30.
                          И понеделник е ден…
                          Понеделник. Взимам приятел с мен сутринта защото никак не ми се оставя отключен автомобил без надзор.
                          В 9 часа съм пред Балкан Стар.
                          Чакам сравнително малко г-н Димитров на бюрото му и той се появява.
                          - Какво ще обичате?
                          - Ами поръчката на ключа от петък. Колата е тук.
                          Няма проблем, 2 дни са минали от тогава, нормално да не поВни.
                          - А имате ли записан час?
                          Тук вече започват първите признаци на избушване от моя страна. Питам саркастично дали аз не съм чул за необходимост от записване на час в петък или просто са пропуснали да ми го кажат.
                          Тежка и отегчена въздишка в стил: ” Уфф, толкоз ли си тъп че не знаеш как стават нещата тук…”
                          С великодушен жест ми се искат ключовете от колата. Давам ги и се инвормираам колко време ще отнеме теста.
                          - Останете около половин час в района.
                          Днес не съм на работа.
                          След приблизително половин час телефона звъни:
                          - Къде сте?
                          - В шоурума. (на 2 мин от приемната)
                          - Ами след като ви няма, ще се наложи да чакате после. Колата е готова.
                          Така е като не стоя мирно на портала в чакане. Както и да е, връщам се в приемната. Чакам малко този път, пускаме поръчката и дори вече се знае цената - 278лв. Питам дали мога да платя цялата сума сега, сервиз и т.н. Пак тежка въздишка в стил “Аман от селянЕ“. Смята, сука и се заформи сума от 292лв - стойността на цялата услуга. Платих на касата и се връщам до бюрото да питам кога ще пристигне заветния ключ.
                          - Минимум 10 работни дни.
                          - Максимум?
                          Не се знае, ние ще се обадим. Довиждане, следващия пациент!
                          На 11 ден решавам да звънна. Девойката от рецепцията. Информацията за поръчката има само г-н Димитров. Дава ми мобилен номер. Звъня но в момента г-н Димитров е зает, в движение е, да му се обадя пак утре сутрин. Да го д…ш.
                          На 13 ден виждам пропуснат разговор от непознат номер и проверявам кой е. Г-н Димитров се оказа.
                          - Ами звънях ви аз но не си вдигате телефона…
                          Виноват, товарш комисар, виноват…
                          - Утре може ли да си получа ключа?
                          - Утре не може, по-добре от четвъртък нататък. И гледайте да не дойдете в края на работното време!
                          Четвъртък, 8 март, 9:00 часа е и аз съм пак в приемната.
                          Естествено пак с придружител, защото ме мързеше за 2 седмици да си монтирам планка с катанец на вратата. Това е то, като ме мързи да садя домати, ще се мъча с кабапчета!
                          Същото високомерие насреща.
                          - Ключа моля! Къде е колата?
                          - Ами отпред на паркинга предполагам, не успях да я вкарам с мен в приемната.
                          Пътьом се опитвам да ми кажа, че желая ако в компютъра на колата има ключ с транспондер освен стария, да бъде премахнат. Да остане само “изпрания” и настоящия. Г-н Димитров без да се обърне дори, отговори че на този модел това не е възможно. Това е положението.
                          Човека в колата не е удостоен дори с поглед, когато Димитров сяда на шофьорската седалка. Аз му казвам че трябва да слезе. Все едно беше някаква вещ, оставена на седалката. Едва успява да го направи преди г-н Димитров да потегли.
                          След около половин час Димитров ми звъни и ме информира, че колата е готова. Мога да си я взема и да доплатя разликата. Вече съм достатъчно афектирам за да говоря на с нормален тон, най-малкото защото не би трябвало да има разлика в цената. Нали аджеба платих пълната сума? Явно не съм достатъчно бърз че да изпреваря прекъсването на линията. А и тази капка преля чашата.
                          Димитров го няма.
                          Отивам на касата, честитя празника на касиерката и питам за какво доплащене си говорим.
                          Жената се усмихна и казва че разлика наистина има, и тя е точно 1 стотинка. Колко е лесно да се разсее урагана на какъвто се бях превърнал междувременно. Не заради стотинката. Не заради някакъв пищен бюст. Просто усмивка и нормално отношение в един змиярник, превърнал ме в кълбо от нерви…
                          Оказах се длъжник с -1ст. Не стана нужда да я доплащам, естествено.
                          Излизам навън и си чакам колата.
                          Г-н Димитров се появи изкарвайки колата и ми съобщи без да ме поглежда, слизайки, че новия ключ е на таблото, стария в жабката.
                          Без довиждате.
                          Това е края на историята.
                          Ако някой е имал търпението да изчете всичко, предполагам вече е наясно защо седнах да напиша всичко това.
                          Отвратен съм от тази фирма и това е най-меката форма на изказ която успях да постигна.
                          Много внимавам как използвам думата “никога”. Едното нещо за което съм я употребил е друг/следващ личен автомобил с газова уредба. Другото нещо е Балкан Стар. Тази фирма за мен съществувашe до днес. Наясно съм възможността за създадено извратено впечатление от лекето, г-н Димитър Димитров. И така да е, не ми дреме.
                          Приемчиците са лицата (в този случай - чист гъз) с които хора като мен контактуват с фирмата. Те оформят представата ни за нея. Ако фирмата приема, че мнението на хора като мен е без значение, за какво на мен трябва да ми дреме за тази фирма?
                          Ако тя толерира или нехае за факта, че клиентите които ползват услугите и се чувстват като просяци които молят за услуга дори и когато плащат - мерси, аз повече не бих се оказал в ролята на навлека. Дори и да ми се наложи, ако трябва 2 пъти повече пари ще дам другаде но крака ми повече няма да стъпи на това място.
                          И всичко това без дори да коментирам цените на фирмата. Ако и това беше фактор, предполагам, че трябваше вече да се ровя в наръчника на анархиста!
                          Последната затворена страница от историята за мен, озаглавена Балкан Стар.
                          Rest in Peace!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Внимавайте с Балканстар Пловдив.

                            Това е сценарий за новела!При нас не се налага човек да си измисля,действителността надхвърля всякакъв абсурд...НО ВАЖНИЯТ ВЪПРОС Е КАК ТОВА ДА СЕ ПРОМЕНИ???Да помислим заедно!Или с други думи:ЗАЩО ТЪРПИМ??? Предлагам моят отговор:защото сме РОБИ....
                            Grand Cherokee 2.7crd Limited

                            Коментар


                            • #44
                              От: Внимавайте с Балканстар Пловдив.

                              Първоначално публикуван от Toni Gr Преглед на мнение
                              Това е сценарий за новела!При нас не се налага човек да си измисля,действителността надхвърля всякакъв абсурд...НО ВАЖНИЯТ ВЪПРОС Е КАК ТОВА ДА СЕ ПРОМЕНИ???Да помислим заедно!Или с други думи:ЗАЩО ТЪРПИМ??? Предлагам моят отговор:защото сме РОБИ....
                              Айде пак с националните комплекси... За мен обяснението е малко по-различно: "Мерцедес" се кара в БГ (с уговорката "предимно и по традиция") от една определена категория хора - мутри и селяндури, които се опитват да приличат на такива... Според клиентелата и навиците на дилъра - на тъпаци можеш да пробуташ всичко и да ги измамиш както си искаш, те парите не ги броят, за тях престиж е не само марката, на която си возят задника, но и обслужването в оторизирания официален и т.н. сервиз. Всеки друг потребител (вероятно и с по-скромен или по-стар "Мерц") понася не само измамите, но вече и неуважително отношение, защото (видно от колата му), не е от категорията на първите, цитирани по-горе. Навремето имаше някаква мисъл по медиите "индивиди, които направиха така, че "Мерцедес" да стане мръсна дума у нас"...
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #45
                                Re: От: Внимавайте с Балканстар Пловдив.

                                Няма какво да се учудвате - просто БС са монополисти и могат да правят каквото си искат.
                                "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X