Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати 21 до 29 от 29

Тема: Може ли да се замени двигател на Исузу Трупер 3.0 тди коман рейл с по малък?

silverfox е офлайн Старши участник | +ПЛ || ДВиП |
    | Модератор |
    Място
    Козлодуй
    Публикации
    6,359
    Точки (при гласуване)
    26

По подразбиране От: Може ли да се замени двигател на Исузу Трупер 3.0 тди коман рейл с по малък?

Вече напълно монтиран и работещ Mercedes-Benz OM602 2.9TD, 122кс, монтиран на Sprinter от 1995 до 2000 година. Последен тест - 300км без проблеми:

Име:  DSC_0032.jpg
Прегледи: 421
Размер:  123.9 Кб

Име:  DSC_0034.jpg
Прегледи: 417
Размер:  121.8 Кб

Предимства:
    - Здрав!
    - Икономичен. На око около, дори под 10/100 извънградско. Изнендаващо, но толкова. По-точно замерване по нататък.
    - Евтина поддръжка. Сравнено със стария - мноооооооого евтина!
    - Вече има много място в коша и всичко е на достъпно място. Нищо общо със стария туч:

Име:  DSC_0003 (2).jpg
Прегледи: 418
Размер:  130.0 Кб

Име:  DSC_0141.jpg
Прегледи: 417
Размер:  119.6 Кб

Недостатъци:
    - Слабичък, още повече че е монтирана по-старата помпа без никаква електроника и магаретата са по-скоро към то 110. Динамика клоняща към нула.

Има още неща за доизглаждане, но основното е направено от колегата gqqqurov. Скоростната кутия е сменена с ръчна от същия модел Исузо. Фланец и монтиране на двигателя. Проблем е било включването на 4х4 и особено бавните, които преди се освобождаваха от автомата на N и включено 4х4. Най-важните уреди (температура на водата и налягане на маслото) работят. Остава да се оправят оборотомер и скоростомер.
    Последно редактиран от silverfox ; 07-06-16 в 21:30
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

Място
    Варна
    Публикации
    83
    Точки (при гласуване)
    3

По подразбиране От: Може ли да се замени двигател на Исузу Трупер 3.0 тди коман рейл с по малък?

Коша на старото Исузу ми се струва по-голям сравнено с този, или бъркам?

Място
    София ...
    Публикации
    1,417
    Точки (при гласуване)
    9

Бъркаш, коша е същия...
    ОФА ДБ 2.4 92 TROOPER 3.5 V6 ETZ 250

| Модератор |
    Място
    Козлодуй
    Публикации
    6,359
    Точки (при гласуване)
    26

След като го прибрах се установи, че турбото не работи. Връщане за рециклиране и сега по баирите вече не чакаме попътния вятър.

Проблем сега ми е охладителната система. Исузуто беше с разширително казанче, което беше вързано с изхода под капачката на радиатора. Както се вижда от снимката, като го взех, маркучето от този изход беше изведено навън...

Име:  DSC_0034.jpg
Прегледи: 306
Размер:  121.8 Кб

Съответно оттам си изхвърляше антифриз. Т.нар. разширително казанче е вързано май където е трябвало да бъде вързано оригинално, но и то си има изход за излишното налягане под капачката.

Име:  DSC_0010.jpg
Прегледи: 305
Размер:  92.8 Кб

На старата 124-ка този изход си водеше вече навън.

Име:  Clipboard01.jpg
Прегледи: 307
Размер:  78.1 Кб

Та сложих едно разширително казанче от Сузуки (такова намерих в движение) с идеята при разширяването, антифриза да отива в разширителното казанче, а после радиатора да си дърпа антифриз оттам и да държи нивото.

Име:  DSC_0011.jpg
Размер:  106.2 Кб

Име:  DSC_0013.jpg
Размер:  102.1 Кб

Обаче пак губи антифриз. Предполагам от изхода на второто казначе, което в момента ми се струва абсолютно излишно.

Име:  DSC_0009.jpg
Размер:  122.6 Кб

Име:  DSC_0012.jpg
Размер:  114.0 Кб

Та единия вариант, който си мисля е да махна старото разширително казанче, другия - неговия изход под капачката да го вържа и него към новото разширително казанче и третия вариант е да запуша изхода под капачката на радиатора и да си остане оригинално както си е било на Мерцедеса... Идеи?

Място
    София тел.0898780604
    Публикации
    676
    Точки (при гласуване)
    12

Смятам мерцедесовото казанче е ненужно и излишно.
    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

| Модератор |
    Място
    Козлодуй
    Публикации
    6,359
    Точки (при гласуване)
    26

Първо си мислех, че може да има проблем с обезвъздушаването, ако затапя маркуча за това казанче, ама досега се зверих в снимки в нета и там като че ли оригинално има някакъв датчик...

Име:  maxresdefault.jpg
Прегледи: 272
Размер:  135.4 Кб

А казанчето е вързано към извода, който в момента е затапен...
    Да не говорим, че казанчето си мяза баш на мерцедесово, а не като моето, което явно е взето от нещо си. Оригинално е с два маркуча - един преливен и един отдолу да си взема. Това моето както е сложено в момента само излива. Ще го махам.
    Последно редактиран от silverfox ; 17-08-16 в 15:16

Публикации
    103
    Точки (при гласуване)
    8

Мисля че трябва на 100% да копираш охлаждането на мерцедес В противен случай рискуваш да запушиш някоя магистрала Ако се налага смени радиатораопа
    Като цяло не съм очарован от разработката Тези номера ги правехме преди 30 години Жигулата с двг от голф стигна от София до Пазарджик а Волгите сдвг от
    марцедес чупеха опашки на скоростите всяка седмица Дано не съм лош пророк но двг с по малка мощност ще работи в по тежък режим и ще загине доста бързо Но успех

| Модератор |
    Място
    Козлодуй
    Публикации
    6,359
    Точки (при гласуване)
    26

В крайна сметка реших преди да махам, да пробвам по-безболезненото, а именно, да вържа извода под капачката на мерцедесовото казанче с новото разширително казанче. Пак губеше антифриз, което беше странно. Пробвахме и се оказа, че го губи от тук:

Име:  DSC_0010.jpg
Прегледи: 209
Размер:  87.4 Кб

Пак търсене и се оказа, че този затапен извод оригинално е вързан за този също затапен извод:

Име:  DSC_0011.jpg
Прегледи: 209
Размер:  99.7 Кб

Маркуч между двата вече реши проблема.

Цитат Мнение на boyko.v Преглед на публикациите
    ...но двг с по малка мощност ще работи в по тежък режим и ще загине доста бързо Но успех
    Двигателят е от голям бус. В колко по-тежък режим да работи...

Място
    София
    Публикации
    4,419
    Точки (при гласуване)
    15

Ако и сега не си решиш проблема, вземи радиатор от Мусо (който ще е за без пари) или Рекстън заедно с дифузьора и разширителният съд, а и твоя е по-скъп ако го пуснеш за продаване.
    Има варианти и с интеркулер (от по-новото Мусо), който е отделен елемент, а от лявата страна всички радиатори имат и ел. перка, освен виското.
    Радиаторите са доста големи и, според мен, преоразмерени.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->31"AT

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Сходни теми

1. Питане за ИСУЗУ ТРУПЕР 3.0
    От diqn: във форум Какъв джип да си купя?
    Отговори: 7
    Последно мнение: 14-02-11, 21:44
  2. Отговори: 11
    Последно мнение: 14-03-07, 08:20
  3. Отговори: 1
    Последно мнение: 10-03-07, 23:32
  4. Отговори: 8
    Последно мнение: 03-09-06, 18:38
  5. Отговори: 0
    Последно мнение: 05-10-05, 11:50

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми