Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за съвет-двигател Patrol 2,8 td gr

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля за съвет-двигател Patrol 2,8 td gr

    Решил съм да си купя Nissan Patrol 2,8 td GR 91-96г., но вчера ходих при моя майстор и той ми каза, че едвали не всеки месец ще ремонтирам двигатела на тая машина-бил много проблемен. По принцип му имам доверие, но ужасно много ми харесваше Patrola. Джипът няма да бъде постоянно натоварен- делнични дни ще го карам градско, само в почивните дни ще е на лек offroad и отвреме на ще ходя с него на лов.
    Моля за съвет и лични наблюдения върху този двигател.

  • #2
    До: Моля за съвет-двигател Patrol 2,8 td gr

    Глупости от всякакви самозванци и разбирачи колкото щеш. Джипката е от групата на "здравите". По принцип срещан проблем, но подчертавам не дефект, е като понатрупат годинки и ако е стопанисван от мърляч да пукат глава. Това обоче може да се случи с всяка марка.

    Коментар


    • #3
      До: Моля за съвет-двигател Patrol 2,8 td gr

      Абсолютно вярно - машината е корава. Ако и двигателя е пазен няма проблем, иначе с нова глава и повишено внимание при тежки натоварвания ще си го караш форева
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        До: Моля за съвет-двигател Patrol 2,8 td gr

        Първоначално публикуван от bojinzaikov Преглед на мнение
        Решил съм да си купя Nissan Patrol 2,8 td GR 91-96г., но вчера ходих при моя майстор и той ми каза, че едвали не всеки месец ще ремонтирам двигатела на тая машина-бил много проблемен.
        Ейййй, този майстор сигурно всеки месец по един RD28T прави.
        И не ти ли каза какво ще трябва да ремонтираш ежемесечно?
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          До: Моля за съвет-двигател Patrol 2,8 td gr

          Основния проблем на тези двигатели са техните собственици. Виско муфата е консуматив който следва да се сменя редовно което никой не прави. И като следствие се стига до прегряване...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #6
            До: Моля за съвет-двигател Patrol 2,8 td gr

            По - скоро обърни внимание на изгнилите места, със сигурност ги има.

            Коментар


            • #7
              До: Моля за съвет-двигател Patrol 2,8 td gr

              Първоначално публикуван от Victor Преглед на мнение
              По - скоро обърни внимание на изгнилите места, със сигурност ги има.
              То, като се гледа, е добре да се гледа и двигателят на какво дередже е.
              Никога не знаеш какво са правили предишните собственици. Каране с неизправна вискомуфа (както спомена Венци), със задръстена охладителна система и несменян от години антифриз, "икономия" от смяна на масло и др. консумативи, ...

              За изгнило - също. Купето - в краката на шофьора и пътника (там има шев); под местата за закрепване на задната седалка; задната част на рамата и особено там, където близо до нея минава ауспухът.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                До: Моля за съвет-двигател Patrol 2,8 td gr

                Както казаха по-горе - карай го с хубаво масло , внимавай да не прегрееш мотора , поддържай го с внимание и любов - и няма да те предаде.

                Коментар


                • #9
                  До: Моля за съвет-двигател Patrol 2,8 td gr

                  Много съм благодарен, аз се бях отчаял че цялата серия на GR-овете не става за нищо . Ще си го карам и потдържам с много кеф-пък и да му се счупи нещо пак с кеф ще си го ремонтирам
                  Успех на всички и пак много, много благодаря

                  Коментар


                  • #10
                    До: Моля за съвет-двигател Patrol 2,8 td gr

                    Първоначално публикуван от Тихомир Севов Преглед на мнение
                    Както казаха по-горе - карай го с хубаво масло , внимавай да не прегрееш мотора , поддържай го с внимание и любов - и няма да те предаде.
                    ако го купи с прецакан мотор, после ако ще масло за Ф1 да му сложи... все същото!
                    Дали 1990г., когато са произвеждали тези двигатели, някой е ползвал синтетика 5VV40 ???

                    Джипката определено не е от капризните към маслото, по-важно е дали двигателя е ОК... А най-важното доколко е изгнил, и за предпочитане да е с оригиналната боя, щото ръжда има със сигурност - въпросът е КОЛКО...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      До: Моля за съвет-двигател Patrol 2,8 td gr

                      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                      ако го купи с прецакан мотор, после ако ще масло за Ф1 да му сложи... все същото!
                      Дали 1990г., когато са произвеждали тези двигатели, някой е ползвал синтетика 5VV40 ???

                      Джипката определено не е от капризните към маслото, по-важно е дали двигателя е ОК... А най-важното доколко е изгнил, и за предпочитане да е с оригиналната боя, щото ръжда има със сигурност - въпросът е КОЛКО...
                      Ако , ако , ако...
                      Той може да го купи и търкалян , но в поста му не за това става дума.
                      Решил съм да си купя Nissan Patrol 2,8 td GR 91-96г., но вчера ходих при моя майстор и той ми каза, че едвали не всеки месец ще ремонтирам двигатела на тая машина-бил много проблемен.
                      PS. И да , 91 г аз си карах в Германия БМВ -то със синтетика 5W40.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Моля за съвет-двигател Patrol 2,8 td gr

                        Ами аз мога да ти кажа само, че действително ми се наложиха 1-2 ремонта по елементи от двигателя (водна и горивна помпа), но това със сигурност не значи, че двигателя е калпав. Ако погледнеш западни сайтове се продават патроли с този мотор в движение на 450 000 + км. Това са над 10 обиколки на земята и малко машини могат да си го позволят.....
                        Technical Rescue Direct - life lies in courage
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                        Коментар


                        • #13
                          До: Моля за съвет-двигател Patrol 2,8 td gr

                          Първоначално публикуван от bojinzaikov Преглед на мнение
                          аз се бях отчаял че цялата серия на GR-овете не става за нищо .
                          Да бе да!!! По-скоро една голяма част от българските "майстори" не стават и за чеп за зеле ...

                          А за GR-а - като тръгнеш да купуваш, не бързай да се хвърляш на нещо, дето има по-лачен вид. По възможност вземи със себе си хора, които отбират от коли, и се оглеждайте и ослушвайте. Задължително - пробно каране. Ако някой не ти дава (като напр. една софийска автокъща) - ДГД, друг ще намериш.

                          За каквато и кола да става въпрос, най-важно е състоянието на конкретния екземпляр, а там, освен всичкото оглеждане, много е важен и елементът "късмет". Доста по-важен от годината или показанията на километража.
                          Примерче, макар и не с Нисан: колегата Тедо си взе Галопер '98, кара си го безпроблемно с някои дребни разходи и си го продаде. Моят, уж беше с 2 години по-нов, ама ми се падна с прецакан от предишния собственик двигател и късметът ми беше да направя основен ремонт на двигател, като го снабдя с нова глава.

                          Така че, късмет в търсенето! Като си намериш читава машина, да му пратиш много здраве на майстора ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Моля за съвет-двигател Patrol 2,8 td gr

                            +1 За подобен автомобил, над 10год. според мен късметът да е бил при грижливи собственици е най-важен. Колкото и експертизи да правиш, няма да видиш много от дефектите. Двигателя се е доказал през годините като много здрав, просто трябва да бъде обслужван редовно и отговорно.
                            Моят GR също е в сервиз и чака новата си глава
                            Късмет!
                            VARADERO SD2

                            Коментар


                            • #15
                              До: Моля за съвет-двигател Patrol 2,8 td gr

                              Благодаря на всички за информацията. Аз вчера ходих да гледам един в Пловдивска автокъща - на снимките перфектен обаче на живо беше...пред основен ремонт. Търсенето продължава
                              Успех на всички

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X