Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Виждали ли сте диви животни (на свобода) в София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Виждали ли сте диви животни (на свобода) в София

    Хрумна ми темата след като тия дни видях ято яребици в полето между Околовръстното и Симеоново. Съвсем до дворовете.
    За катерици и таралежи да не споменавам - таралежи съм виждал в парка на Редута, а катерици къде ли не, даже в един двор на ул. "Оборище"
    Преди 1 година видях невестулка до офиса на ТНТ (в района на Аерогарата). Пак там съм виждал керкенез да си хвърчи.
    Но яребиците в Симеоново тия дни ме шашнаха

  • #2
    От: Виждали ли сте диви животни (на свобода) в София

    Преди 30 години видях благороден елен на тротоара пред сектор А на стадион В.Левски; след няколко години - 3 сърни, които спокойно си пасяха в градинката под моста на Цариградско шосе и алея Яворов, а после и стадо сватбуващи елени-лопатари в Борисовата градина зад Телевизионната кула.
    Диви зайци още има по дворовете край бул. Св.Кл.Охридски.
    В таваните на блоковете в Люлин-7 и сега гнездят керкенези.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #3
      От: Виждали ли сте диви животни (на свобода) в София

      Първоначално публикуван от petrof Преглед на мнение
      Виждали ли сте диви животни (на свобода) в София
      Дивите свини броят ли се ?

      цензурирано

      Модератор: Не се броят
      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

      Коментар


      • #4
        От: Виждали ли сте диви животни (на свобода) в София

        Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
        Дивите свини броят ли се ?

        цензурирано

        Модератор: Не се броят
        Не обиждай животните,те са просто животни,нищо изродско няма в тях.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #5
          От: Виждали ли сте диви животни (на свобода) в София

          Първоначално публикуван от [I
          Модератор[/I];1686526]Дивите свини броят ли се ?

          цензурирано

          Не се броят
          Не може ли поне една маааалка снимчица да сложа
          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

          Коментар


          • #6
            От: Виждали ли сте диви животни (на свобода) в София

            В Княжево, в градинката на спирка Шипка, дълги години стоеше бронзова статуя на елен. Беше единица мярка за растеж, който можеше да го яхне беше вече пораснал. Същият този елен през 70те ставаше обект на ухажванията на Пешо Хулигана, дърт витошки елен (истински) който безстрашно слизал чак до шосето, обичал да кюска с рога по дупетата жените с пазарни чанти, и който единствен бил достатъчно безрасъден да пресича шосето и да минава на отстрещната страна и да се мотае и по Люлин. Легендата твърди че накрая си намерил майстора в лицето на прегазил го влак горе в Люлин.

            Него не съм го виждал, малък съм бил. Но наследниците и колегите му се мотаеха из княжевската гора. Бяха поне две отделни стада, елени и кошути. Като малък ги виждах веднъж дневно. После стана веднъж седмично, после веднъж месечно, в края на 80те вече се мяркаха веднъж годишно, а след 10ти просто изчезнаха.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              От: Виждали ли сте диви животни (на свобода) в София

              Празнувах дива Нова година в апартамент до Техникума по каучук и пластмаси на Горнобански път.
              Сутринта, в кофата за боклук ровеха две сърни. Това беше преди повече от 25 години - сега не знам как е.
              Катерички, сойки, керкенези, кълвачи, таралежи хич не ми ги хвалете. Захарна фабрика, моят квартал, е пълен с тях.
              Който не е чувал рано сутрин диалог между сърдити сойки или свраки, да заповяда. Ще лудне за една седмица, особено когато се размножават.
              Обаче ние им се кефим, никой не ги стреля нито с прашки, нито със въздухарки, макар че заслужават, мамка им.
              В тръбата на аспиратора на съседа вече трета година гнездят синигери.
              Животинките се нагаждат към човека, само да не ги закачаш и да не ги убиваш.
              Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
              имат право да гласуват на избори.

              Коментар


              • #8
                От: Виждали ли сте диви животни (на свобода) в София

                Свраките може да не ги броим за диви щото са навсякъде в града. Изкълвали са ми фолиото, с което е покрита топлоизолацята на тръбите на солара. В задния двор е постоянно засипано с черупки от орехи - пускат ги от покрива на плочките да си ги трошат.
                Тия дни ми дадоха едни шарени камъчета да си ги сложа в аквариума. И понеже са донесени от морето, та ги бях сложил да киснат на терасата във вода, за да им изкарам солта преди да пусна в аквариума. Онзи ден гледам една крадлива сврака понесла с човката един камък (около 4-5 см голям) и си тръгва с него. Добре че го изпусна на терасата, че ако го беше изтървала от петия етаж върху колите пред входа не ми се мисли ......

                Коментар


                • #9
                  От: Виждали ли сте диви животни (на свобода) в София

                  Гларусите в центъра на София вече са сериозно ято. Много е приятно да се събудиш сутрин и да ги чуеш от покрива...имаш няколко полусънни минутки, в които си мислиш, че си на морето.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Виждали ли сте диви животни (на свобода) в София

                    Свраките много добре се адаптират в градската среда и правят много поразии . В работата са изкълвали маджуна от стъкления покрив и сега тече ли тече . При една силна буря даже вятъра извади няколко стъкла които паднаха между машините късмет че беше обедна почивка . Старите колеги ми казваха че те го изяждат аз много не им вярвах докато един ден лятото се качих на покрива да проверя нещо и видях няколко които си кълвеха спокойно . Сега поетапно слагаме силикон дано оцелее
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Виждали ли сте диви животни (на свобода) в София

                      Белка по сред бял ден съм виждал в Надежда да пресича улицата между старите къщи с дворовете.
                      Не вярвах че толкова може да свикне с хората.
                      К мирной жизни не пригоден.
                      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                      Коментар


                      • #12
                        От: Виждали ли сте диви животни (на свобода) в София

                        От няколко години има патици из езерата на Южен парк, които явно не им пречи да си презимуват там. Покрай тях има и едни други птици които се въртят, но не мога да ги определя какви са-по-малки от патиците, пак са плуващи, кафеникаваи едни такива
                        До миналата година едни приятели храниха лисичка почти от ръка, слизаше до къщата им в Бояна, почти до църквата, но изчезна.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Виждали ли сте диви животни (на свобода) в София

                          в кокаляне се мяркат зайци от време на време и някоя друга лисица

                          Коментар


                          • #14
                            От: Виждали ли сте диви животни (на свобода) в София

                            Вчера, яребици, поне 15 , до бензиностанция Петрол, на Цариградско срещу "корабчето" на Горубляне. И въобще не се трогнаха от колата.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #15
                              От: Виждали ли сте диви животни (на свобода) в София

                              Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                              От няколко години има патици из езерата на Южен парк, които явно не им пречи да си презимуват там. Покрай тях има и едни други птици които се въртят, но не мога да ги определя какви са-по-малки от патиците, пак са плуващи, кафеникаваи едни такива
                              Блатна кокошка
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X