Обява

Свий
Няма добавени обяви.

XXL

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: XXL

    Едно стругче.

    Коментар


    • От: XXL

      На това стружката може да се ползва като заготовка за по-дребни детайли.

      Коментар


      • От: XXL

        За полуоси за УАЗ, примерно.
        The Flat Earth Society has members all around the globe.

        Коментар


        • От: XXL

          На една втулка тука и трябват още няколко стотни:
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • От: XXL

            Първоначално публикуван от Вива ViRuS4eto Преглед на мнение
            За полуоси за УАЗ, примерно.
            Мани, по-скоро за Савием. Не е за разправяне.

            Коментар


            • От: XXL

              Мама CAT нежно си носи детето:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mama-cat-gently-carrying-her-child.jpg
Прегледи:1
Размер:123.2 КБ
ID:5775811
              The Flat Earth Society has members all around the globe.

              Коментар


              • От: XXL

                В тази връзка - преди 3-4 дни в Кембридж видях соло камион, на който на задната греда бе закачен специален мотокар?! Заприлича ми първо на куфар за допълнителен багаж, ама се оказа мотокар - много компактно нещо, и се бе подпъхнал на специално място под каросерията
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: XXL

                  Не си се заглеждал досега и затова, иначе си е стандартна схема по земите където ръчният труд е скъъп Както едно време се чудехме като почнаха да си карат хората транспалетните колички по фургоните... Много отдавна, между другото, на един западняк видях за първи път отзад на "Тир"а на специална платформичка малко мотокарче и си е забавно. Разни клипове също има из нетя.
                  А тука по нашия край имаше една лаборатория на метрологията дето обикаляше автокантарите - Шкода Мадара фургон с малък падащ борд и вътре Балканкарче от най-малките да разкарва еталоните за калибриране.

                  Коментар


                  • От: XXL

                    На времето в Румъния като разкачахме поточната линия дълго време се чудех защо румънците седят все с ръце в джобовете и го отдавах главно на мързела . В последствие един румънец ми каза че нямали право да вдигат повече от 7 килограма на ръка Ако го видел началника да го прави го наказвал . А ние продължаваме да си късаме ръцете и кръстовете .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: XXL

                      На доста места съм виждал такива ограничения... Които понякога граничат с абсурд...
                      Имал съм случай с едни мързеливи моряци, които трябваше да свалят една верига от бус -
                      Айде помогнете... Тц - първо 'обядваме', след това 'имаме половин час почивка', и накрая 'Ааа, според договора не трябва да вдигаме повече от 20кг - свалете ни я долу'...
                      Ами хубаво - побутнах края на веригата от каросерията и си 'изтече' долу... 'Ама крана ни трудно стига до тук' - ваш проблем, веригата е до борда както е по договор
                      Май след това повдигнаха края,
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: XXL

                        Напълно вярно. Преди години обикалях из доста предприятия, а и със шофьори и фирмаджии съм си говорил и навсякъде товаро-разтоварната дейност си има някои ведомствени специфики, абсурдни понякога. За пристанища и ЖП гари пък да не говорим, особено ако имат синдикат някакъв и колективен трудов договор - там е ясно. Та превозвачът ако е окумуш и като знае къв го чака на обекта взема мерки отдалеч с организацията и механизацията

                        Коментар


                        • От: XXL

                          Хората са си направили сметката от далеч . Като гледам около мен нямам колега който да няма някакъв здравословен проблем породен от дългогодишното вдигане на тежки неща . И мен от време на време почва да ме върти кръста и като се сетя как до преди десетина години сам си качвах на ръка планшайбата която е 70 кила се чудя с кой акъл го правех при положение че имам кран над машините . Лечението на тези травми струва много повече от икономията да не ползвам крана или друго подемно съоръжение .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: XXL

                            Разбира се, че е така...
                            Мен ме подразни факта, че тарамбуките (филипинци с шеф - украинец) просто се правеха на отворени за да гледат сеир, а не че трябва да се вдига тежко...
                            Защото веригата тежеше към 400кг , но края и едва ли е повече от 20кг (бе някаква тънка - май за придърпване на люкови закрития).. А разтоварването и е елементарно - тя 'тече' като вода по шланг... Смъкваш края, и тя ще се изниже бързо..
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: XXL

                              Те такова мотокарче ми трябва Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0302.JPG
Прегледи:2
Размер:375.8 КБ
ID:5776516
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: XXL

                                https://www.youtube.com/watch?v=2drej_qeRSA

                                Гледайки този клип ми изплува в паметта вица за гинеколога, който направил основен ремонт на двигател през ауспуха.

                                Весело посрещане на новата 2018!
                                Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                                Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X