Обява

Свий
Няма добавени обяви.

XXL

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: XXL

    И що го вдигат?
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: XXL

      Може да го спускат, знам ли....

      п.п. Официалната информация е, че летателният срок на самолета е изтекъл и са го изнесли от летището.
      Последно редактирано от Вива ViRuS4eto; 05-10-15, 19:26.
      The Flat Earth Society has members all around the globe.

      Коментар


      • От: XXL

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        И що го вдигат?
        За да го пренесът 20 метра и да го пуснат зад оградата. Ще става паметник. Все пак интересни работи са вършили с него. Ето линк:
        http://enkibiz.com/news/foto-dnya-ai...nom-krane-4443

        Коментар


        • От: XXL

          Разбрах, благодаря.
          Отдавна си мечтая за такъв полет-да изпитам безтегловността, ама...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: XXL

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Разбрах, благодаря.
            Отдавна си мечтая за такъв полет-да изпитам безтегловността, ама...
            Не ти требе дръво без корен
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • От: XXL

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Разбрах, благодаря.
              Отдавна си мечтая за такъв полет-да изпитам безтегловността, ама...
              Искаш да върнеш каквото си изял и изпил една седмица назад ли
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: XXL

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Разбрах, благодаря.
                Отдавна си мечтая за такъв полет-да изпитам безтегловността, ама...
                Усеща си се като падане. Каквото си е по същество.

                Споко, този самолет не е единствен. Мисля че в момента има няколко такива действащи лаборатории. Само дето е възскъпичко да се возиш там и крайно малко хора са го правили заради самото возене.

                Коментар


                • От: XXL

                  Първоначално публикуван от Вива (Liebherr4eto) Преглед на мнение
                  Ето как учат самолетите да летят, докато са малки:

                  [ATTACH=CONFIG]830185[/ATTACH]

                  600-тонен кран vs Airbus А300.
                  Най-интересното на снимката е такелажа, според мен де. То това дигането - май точна наука ще излезе, хаха. Имаше преди време един Демаг в Белене, дето е работил на 5-ти и 6-ти блок, не помня 600 или 800 тона, но преди 20-ина години го парчетосаха и замина за Америка.

                  Коментар


                  • От: XXL

                    То и в момента във Варна има два портални 500 и 800 тонни - виждат се отдалеч (и в момента ги гледам от офиса ). Последно ни трябваха преди 10-15 години, та възстановявахме липсващи контактори, релсови пътища и т.н. (за въжета и блокове нямам спомен)...
                    Там навремето имаше и подемни платформи - от онези, които издържат стотици тонове товар, и са с много гуми (дето сега цъкаме с език като ги гледаме по Дискавъри и т.н. как пренасят големи конструкции)...
                    Ама сега сигурно нито крановете са използваеми без сериозен ремонт, а платформите не ги знам въобще къде са....
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: XXL

                      "Такелажа" е специално разработен за конкретния случай, като е имало само три възможни точки за захващане на крехкия товар - при двата колесника и предната част на корпуса. За да е още по-забавно е имало ограничение на допустимата височина на стрелата на крана.
                      The Flat Earth Society has members all around the globe.

                      Коментар


                      • От: XXL

                        Първоначално публикуван от Вива (Liebherr4eto) Преглед на мнение
                        имало ограничение на допустимата височина на стрелата на крана.
                        Летище е все пак.

                        Коментар


                        • От: XXL

                          Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                          Най-интересното на снимката е такелажа, според мен де. То това дигането - май точна наука ще излезе, хаха. Имаше преди време един Демаг в Белене, дето е работил на 5-ти и 6-ти блок, не помня 600 или 800 тона, но преди 20-ина години го парчетосаха и замина за Америка.
                          Повече от точна наука си е . Като паднат 7 тона от 1 метър все едно има земетресение а отдолу е поне метър железобетон .
                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Летище е все пак.
                          Едва ли може да вдигне стрелата толкова че да се плесне някой самолет в нея .
                          Последно редактирано от sek.1; 07-10-15, 05:48.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: XXL

                            С различни конфигурации от стрели, този кран прави 186 метра височина.

                            Малко снимки на закачането на такелажа и шегелчетата:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:liebherr-lr-1600-2-riga-airbus-2-96dpi.jpg
Прегледи:1
Размер:287.9 КБ
ID:5685477

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:liebherr-lr-1600-2-riga-airbus-3-96dpi.jpg
Прегледи:1
Размер:148.3 КБ
ID:5685478
                            The Flat Earth Society has members all around the globe.

                            Коментар


                            • От: XXL

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              ...Едва ли може да вдигне стрелата толкова че да се плесне някой самолет в нея .
                              При летищата има конкретни ограничения за височини на препятствията на определена дистанция... Така, че е вероятно да е имало ограничение за височината на вдигнатата стрела...
                              А относно захващането - самолета си има точки за повдигане (включително и с крикове)... Който е служил в ракетни войски също знае как се в дига такова 'летящо' тяло - има маркировки за местата на захващане, и то маркировките са различни при няколко варианта - заредена, празна и т.н...

                              Сигурно сте гледали как един МИ-26 отнесе мисля ТУ-134 - там операцията е още по-сложна, защото освен статично балансиране, трябва да го балансираш и динамично, и то при високи скорости на летене..

                              P.S. ами то пак си е за тази тема
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: XXL

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                ..а местата на захващане..
                                които се именуваха със странното наименование - бугел.
                                Никъде другаде не съм го срещал.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X