Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход на гориво през GPS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разход на гориво през GPS

    Проблема с кражбите на гориво е актуален а и винаги ще бъде актуален в България, независимо какви са условията, възнагражденията - може би въпрос на самосъзнание... Та въпросът ми е може ли да бъде реализирана такава система за следене, контрол на наличното гориво в резервоара, разход, отваряне, затваряне на капачката на резервоара? Пробвах с системата разработка на електронинвест, но там се оказа че нещо не могат да отчитат (калибрират) показанията на фирмените нивомери на машините. Другият голям, неразрешим проблем се оказа двойният резервоар при белорусите! Е камионите нали и те са с двоен резервоар, как става там отчитането? Надявам се някой колега сблъскал се с такава система за контрол на разхода на гориво да сподели опит (също на какви машини е монтирана).

  • #2
    От: Разход на гориво през GPS

    Щом има икономия значи шофьорите пазят машините.
    Луд умора нема,само се поти!!!

    Коментар


    • #3
      От: Разход на гориво през GPS

      Защо биете каручката? Камшика е за магарето...
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #4
        От: Разход на гориво през GPS

        Щото всички магарета ще продължават да си крадат нафта. Не е толкова от бедност, а от манталитет. Чип дето му каза Симеон Борисов.

        По темата-има измислени много системи за предотвратяване на кражбите на нафта, но ако човек иска-винаги ще намери начин да прецака машините.
        Спасението е да се направи така, че шофшорите да не искат да си "смукват" нафтица.
        Как-всеки трябва сам да измисли за фирмата си. Начини много.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Разход на гориво през GPS

          Нали знаете лафа "и 5 лв да е нафтата пак ще карам и 10стотинки да я направят пак ще крада". Има един колега от Бургас Добри се казва известен тук с ника си Void, мисля преди време предлагаше нещо такова за предотвратяване на кражби.
          не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

          Коментар


          • #6
            От: Разход на гориво през GPS

            Колеги тия работи с GPS за следене за мене специално е излишно харчене на пари,знае се каква изобретателна нация сме веднага ще се намери чалъм.Ако работодателя е коректен и не прави лов на вещици малко вероятно е да го крадат,е винаги има и недобро съвестни хора но за тях лека е само с чепарка на шията, засичаш коректно разхода ако се работи предимно една и съща работа икономията я стимулираш 60%преразхода да го плащат 150% и веднага ще усетиш разликата, иначе ако не се работи едно и също трябва да са направи таблица за свършена определена работа и да се изчислява среден разход, решение винаги има но никога на 100%
            Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

            Коментар


            • #7
              От: Разход на гориво през GPS

              Колега, това е излишно харчене на пари. На почти(95%) всяко известно техническо решение за предотвратяване на кражба на гориво, мога да ти кажа начин за преодоляването му. Според мен трябва да се прилагат малко технически и повече организационни мерки. Ама то зависи много от вида на машините и какво работят(режима на зареждане). Ако искаш сподели.
              Поздрави!

              Коментар


              • #8
                От: Разход на гориво през GPS

                Тези проблеми са производни на концепцията: Те ме лъжат, че ми плащат - аз ги лъжа, че работя...
                Не може един работодател - назначавайки човек на 500-700 лв заплата - да си мисли, че онзи не постъпва на работа с нагласата, че практически ще се издържа от "странични доходи"...
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #9
                  От: Разход на гориво през GPS

                  Наборе, в нашия град шофьор на 700 лева(нето) ще си кара и ще си свирка. И ако е поне малко умен-няма и да припарва до гърловината на резервоара освен на бензиностанцията.

                  Ама то всъщност на бензиностанциите става най-лесно и най недоказуемо.
                  За още 300 лева отгоре-почти няма да има шофьор който да си плюе на работата и доброто име, и да се занимава с кражби...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разход на гориво през GPS

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    За още 300 лева отгоре-почти няма да има шофьор който да си плюе на работата и доброто име, и да се занимава с кражби...
                    Даже и за още 1000 лева отгоре, пак се намира кой да я върши тая работа и то не рядко. BG-манталитет.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разход на гориво през GPS

                      Абе вярно е, ама при малко по-засилен контрол(за да се знае, че няма лабаво, ако те хванат), и сносни заплати си мисля, че тези които ще посмеят да крадат единствено заради манталитета си ще намалеят сериозно.
                      Така малко по малко се гради читавата нация.

                      Засега положението е описано в една от темите тук, ще цитирам по памет:
                      Шеф на транспортна фирма си мисли-"Какви глупаци са моите шофьори-аз им плащам 300 лева, и те са доволни, и продължават да работят в моята фирма..."
                      Шофьорите: "Нашият шеф е голям балък! Плаща но по 300 лева, ние си крадем нафта за още 600, и той не се усеща защо стоим в тази фирма при тези заплати"
                      Та така-лъжем се един друг, стремим се да не сме прецакани, а не разбираме, че истинския кеф ще дойде тогава когато започнем да работим честно един към друг, и почтеността измести далавераджийството.

                      Ама май няма да сме живи да го дочакаме.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разход на гориво през GPS

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение

                        Ама май няма да сме живи да го дочакаме.
                        Е тука си много прав.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разход на гориво през GPS

                          Първоначално публикуван от 1.4 Преглед на мнение
                          Даже и за още 1000 лева отгоре, пак се намира кой да я върши тая работа и то не рядко. BG-манталитет.
                          Предполагам че съдиш по себе си.

                          Шофьорската професия е натоварена и отговорна и според мен позорно ощитена от към заплащането.
                          Много ясно че някой тарикатчо дето си купил 2-3 камиона и намерил двама балъка да му карат за 300лв ще недоволства.Обаче може ли здрав прав мъж да храни семейство с 300лв.И предполагам ще работи по 15 часа на ден и камиона ще бъде някой барутник и естественно на всяка среща с ДАИ ще се чуди къде да се свива.

                          О хора, хора, лесно им е на шофьорите те крадат нафта!!!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разход на гориво през GPS

                            Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                            Предполагам че съдиш по себе си.
                            Грешно преположение.
                            Говоря от опит.
                            Моите дълбоки уважения, но май приемаш думите ми лично. Тя темата е за друго.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Разход на гориво през GPS

                              Първоначално публикуван от 1.4 Преглед на мнение
                              Тя темата е за друго.
                              Темата е точно за това.Да се поставят датчици на резервоарите и да се отчита всяка съмнителна промяна в показанията на нивото в резервоара с което да се предотвратят"евентуални"злоупотреби от страна на шофьорите.Има си датчици и на капачките на резервоарите и показват къде се е намирало МПС-о в момента на отваряне.
                              С поставянето на такива устройства са изгонили половината шофьори в една фирма в периода на едни два месеца.

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Абе вярно е, ама при малко по-засилен контрол(за да се знае, че няма лабаво, ако те хванат), и сносни заплати си мисля, че тези които ще посмеят да крадат единствено заради манталитета си ще намалеят сериозно.
                              Така малко по малко се гради читавата нация.

                              Засега положението е описано в една от темите тук, ще цитирам по памет:
                              Шеф на транспортна фирма си мисли-"Какви глупаци са моите шофьори-аз им плащам 300 лева, и те са доволни, и продължават да работят в моята фирма..."
                              Шофьорите: "Нашият шеф е голям балък! Плаща но по 300 лева, ние си крадем нафта за още 600, и той не се усеща защо стоим в тази фирма при тези заплати"
                              Та така-лъжем се един друг, стремим се да не сме прецакани, а не разбираме, че истинския кеф ще дойде тогава когато започнем да работим честно един към друг, и почтеността измести далавераджийството.

                              Ама май няма да сме живи да го дочакаме.
                              Кой според вас трябва да започне пръв промяната?Шефа или работника!
                              Шефа ли да вдигне заплатата на работника или работника да спре да краде шефа!
                              Яйцето или кокошката!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X