Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вода в бензина...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вода в бензина...

    Привет колеги, както повечето от вас знаят, карам само на бензин, имам съмнения за малки количества вода в резервоара било от конденз или нещо друго, питането ми е, преди години карах една лада и там редовно имах по малко вода и успешно "изгарях" водата като сипвах вътре спирт за горене от този лилавия, въпросния спирт успешно се съединява със водата и я прави хомогенна смес и успявам да го изгарям. Мисълта ми е как ще се отрази това на C20NE-то да не направи някоя беля? Пробвал съм добавки, никакъв ефект... При спирта за горене се е доказал... но на ладата... ?

  • #2
    От: Вода в бензина...

    Нищо няма да му стане на двигателя от малко спирт. Ще си го изгори с незабележимо понижаване на мощността на моменти. Може да пренесе малко утайки от резервоара във филтъра, но това обикновено се забелязва при карбураторните машини. При инжекционните утайки не се задържат лесно. Но на вода в бензина аз отдавна не съм попадал, какво те кара да я подозираш?

    Коментар


    • #3
      От: Вода в бензина...

      Колега имах едно Субару което в следствие на такъв проблем ми разката фамилията на по 500 м да спирам и да отварям карбуратор
      за да премахвам водата насъбрала се в резервоарчето .И аз като теб се опитвах с какво ли не ама...........докато не източих целия
      бидон не се оправи.Това е когато можеше да се купува от старите газки бензин.Имах и Москвич които дори без добавки го гълташе и питаше за още но не и западното.Така че........мен ако питаш не си играи а направи наи сигурното занм че е играчка но.........!

      Като източих бидона на Субарото се оказа че на 20 л. туба имах близо литър вода!Колко ли още щях да спирам ако не бях направил тази интервенция!?!?!?!
      Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
      LZ1NES

      Коментар


      • #4
        От: Вода в бензина...

        Преди време карах една омега с С20NE всяка есен слагах по един литър спирт за горене изкарва водата без никакви проблеми,преди да започна със спирта се беше напълнил горивния филтър с вода и беше замръзнал.Успех!
        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

        Коментар


        • #5
          От: Вода в бензина...

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          ... какво те кара да я подозираш?
          Честичко за да и засичам разхода я карам докато светне лампичката за бензина, и тогава веднага и сипвам бензин преди да израходя резервата за да може помпата да се охлажда иначе остава на сухо, та в последно време като стигна минимума и то преди да светне лампичката колата почва да се форсира сама за кратко и аха да изгасне и това още преди да светне индикацията за бензина, като светне имам за още 50 км резерва. В момента в който сипя бензин се оправя веднага, сменил съм преди 1 месец горивния филтър, та затова си мисля че имам вода в резервоара.

          Коментар


          • #6
            От: Вода в бензина...

            Аз се бях сдобил с доста вода в резервоара това лято - изгнила гърловина на резервоара (метална). Освен водата имаше и бая кал и пясък. Бензиновата помпа (чисто нова) замина. Сега съм пластмасова гърловина.
            Казвам ти го това, за да помислиш от къде влиза тази вода при теб.
            Сипах на около 25 литра бензин сипах 2 литра спирт. Резултът беше, че на бензин вървеше добре, но от време на време прекъсваше - при това трайно и само минаване на газ ми помагаше да не закъсам на пътя. Така свърших резервоара до дъно. Сипах още 10 литра бензин, на които продължи да ми прекъсва. След като и тези 10 литра ги изразходих до дъно, нещата се оправиха.

            Препоръчвам ти да не сипваш повече от 1/2 литър спирт на 20 литра бензин. После може да повториш: нови 20 литра бензин и още 1/2 литър спирт. Двигателя няма да се прецака от спирт.
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • #7
              От: Вода в бензина...

              Първоначално публикуван от pavelvasilev Преглед на мнение
              Честичко за да и засичам разхода я карам докато светне лампичката за бензина, и тогава веднага и сипвам бензин преди да израходя резервата за да може помпата да се охлажда иначе остава на сухо, та в последно време като стигна минимума и то преди да светне лампичката колата почва да се форсира сама за кратко и аха да изгасне и това още преди да светне индикацията за бензина, като светне имам за още 50 км резерва. В момента в който сипя бензин се оправя веднага, сменил съм преди 1 месец горивния филтър, та затова си мисля че имам вода в резервоара.
              Не прилича на вода. Ако беше вода, нямаше да зависи от количеството бензин. Въздух смуче помпата отнякъде. Примерно заради затлачена цедка.

              Коментар


              • #8
                От: Вода в бензина...

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Не прилича на вода. Ако беше вода, нямаше да зависи от количеството бензин. Въздух смуче помпата отнякъде. Примерно заради затлачена цедка.
                Помпата ми е от тези потопяемите, сега в студа абсурд да свалям резервоара а и нямам гараж.. иначе приемам идеи как да отстраня проблема?

                Коментар


                • #9
                  От: Вода в бензина...

                  Първоначално публикуван от pavelvasilev Преглед на мнение
                  ...в студа абсурд да свалям резервоара... ...приемам идеи как да отстраня проблема?
                  Лошото е, че първата ми идея е да свалиш резервоара.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вода в бензина...

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Лошото е, че първата ми идея е да свалиш резервоара.
                    Явно ще трябва да му направя пълна профилактика на резервоара, но ще го оставя живи и здрави догодина напролет, ше сипвам повече бензин да имам и така ще я карам дотогава!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Вода в бензина...

                      Аз пак да папитам и в тази тема, ако се обърнат плюсът и минусът на помпата да завърти наобратно, няма ли да разкара боклуците около цедката, макар и временно? Или може да изгори помпата от подобна интервенция?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Вода в бензина...

                        Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                        Аз пак да папитам и в тази тема, ако се обърнат плюсът и минусът на помпата да завърти наобратно, няма ли да разкара боклуците около цедката, макар и временно? Или може да изгори помпата от подобна интервенция?
                        Няма да изгори помпата ,нали за малко ще се пусне, да има шанс да изкара мизериите и си струва да се опита
                        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                        Коментар


                        • #13
                          От: Вода в бензина...

                          За бензина не знам,но нафтата редовно я кръщават с водица.На камьона преди оригиналните филтри съм си сложил утайник от онези старите-стъклените,и когато го погледнах наскоро беше пълен 3/4-ти с вода.Миналата зима направо ми угасна по време на движение,и вътре намерих един айсберг.
                          0884 987 137
                          В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Вода в бензина...

                            Обръщането на помпата - само навън. Не го правете в резервоара, опасно е.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X