Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква е тази част ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каква е тази част ?

    Според човека който ги е правил (оператора на нащо ЦПУ) това е част от задвижването на колело . Нямаме идея къде седи и какво точно изпълнява но преди десетина години е правил много бройки . Детайлите са от алуминий и според него оригиналния е бил от цам и се е чупел постоянно. Намерихме изостанали в един шкаф 30 - 40 броя . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0780.jpg
Прегледи:1
Размер:129.7 КБ
ID:5946772Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0781.jpg
Прегледи:1
Размер:124.0 КБ
ID:5946773
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

  • #2
    От: Каква е тази част ?

    Това малко прилича на леглото, в което лягат осите, с тези две дупки, като че ли за монтаж към рамата откъм задното движение.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #3
      От: Каква е тази част ?

      Възможно е в единя отвор този от към не опразнената част има резба като я гледам на око 10х1. Пак според човека който ги е правил трябвало да са от алуминий защото играели ролята освен на крепеж и на предпазител при падане се изкривява/счупва и предпазва от повреди механизма който държи . Оригиналните били ляти от цам и сами се чупели . Колелата никога не са ми били слабост от малък се метнах направо на мотор
      Последно редактирано от sek.1; 13-11-11, 15:07.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: Каква е тази част ?

        Ъъ, тва сякаш е детайла на който се крепи обтегача на веригата на колелото, едната страна се хваща на оста и се стяга, а на тая планка се стяга обтегача


        П.П. Неква снимка из нет'а
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #5
          От: Каква е тази част ?

          Точно ухо за закрепяне на заден дерайльор към рамката. Просто при по-новите рамки това ухо е отделно, докато при по старите (снимката в поста на Никола) то е прикрепено за дерайльора.

          Коментар


          • #6
            От: Каква е тази част ?

            Някаква стойност имат ли може ли за нещо да се използват ? Все пак за изработката им човека е вложил доста труд правил е програма приспособление за захват хабил е матерял и тнт .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #7
              От: Каква е тази част ?

              Нека отиде в магазините на Драг, Веломания, Трю Райдърс и прочее и да остави по няколко бройки на консигнация.
              Ще се харчат.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • #8
                От: Каква е тази част ?

                Колега,

                това е ухо на дерейльора на колелото. Демек това е свързващото звено между рамката и задните скорости на колелото.

                Подозрително прилича на моето, като му липсва резбата и формата е с една идея по-различна. Можем да се разберем да се видим, за да ги сравним, защото в случая наличието на разлика би определило за кое колело и коя рамка става този въпрос.

                Ето това е за моето колело:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$(KGrHqEOKoYE5ktTB)eJBOcTp2,Z+w~~60_3.jpg
Прегледи:1
Размер:70.7 КБ
ID:5325132

                Ако се окаже същото, то трудно ще му намериш пазар на това ухо, защото се слага на няколко марки американски колела дето не са масови тук. Но пък ако е същото бих купил едно -две да имам за всеки случай.
                Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X