Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети при покупка на CR-V .....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвети при покупка на CR-V .....

    Здравейте колеги, съфорумци!
    Може ли всеки да сподели, как е избирал своята Хонда и как е определял техническото и състояние?
    При всички положения автомобила трябва да се прегледа от компетентни лица-в сервиз, но мен ме интересува за какво е важно да внимавам при първоначалния оглед.
    Важно е да споделите, какво трябва да е нормалното поведение при автоматиците и тези с механичните трансмисии.

  • #2
    От: Съвети при покупка на CR-V .....

    каквото се гледа при всяка кола такова и при тази с две изключения, като я караш в завои пълен ляв пълен десен от зад от дифернциала не тряя да се чуват щракания скърцания и тем подобни. Но и тва не е страшно, оправя се с смяна на маслото при 98% от случаите Гледаи да няма газова, ако ще караш на газ ти ще си я слагаш ДРУГО НЯМА, желязна кола Аз я избрах много лесно, просто беше перфекна така лесно се избира на фона на таратаиките по салоните
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

    Коментар


    • #3
      От: Съвети при покупка на CR-V .....

      Често бившите собственици са я карали като за последно офроуд, без да е готова за това. Прегледай добре ходовата част, задължително стенд, амортисьори, тропаници...

      Коментар


      • #4
        От: Съвети при покупка на CR-V .....

        Здравей колега,има доста изписано из този подфорум-виж в темите,особенно за мнения за автомобила,това което мога да те посъметвам извън общото е че на последък започнаха да префасонират англичанки на нормални с ляв волан и то трябва добре да гледаш за да познаеш,другото с което съм се сбъсквал,че на купе автомобил 147 коня след 2001 година му е качен стар дригател от 128 коня на овтомобил от 1998година естествено сдухан,Тези които ги внасят от Австрия тука задължително ти разколачват до гола ламарина за да ги изперат и прикрият ръждата.В това няма нищо лошо,но много от автоджамбазите не разбират от автомобила и къртят и чупят щипки наред при махатето та тапицерията,после силиконират,лепат,абе свинка работа,гледай и това.Колегата Зеро тие писал за дифа и за газта,прав е и колегата,че преди да го оставят за продан много собственици го изпробват като за последно офроуд,но автомобила е дръжлив и не му се плаши от това,можеш само да отбиваш от цената ако е разтропан,пробвай съединителя,често ако са се окопали някъде и започнат да го лашкат автомобила е склонен да превърта съединител,пак повод да отбиваш от цената.Дано сме били полезни и чети из темите!
        имах и Toyota Rav 4 2006g.
        Mitsubishi Lancer 2008g.
        Honda CR-V 1998г.
        Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

        Коментар


        • #5
          От: Съвети при покупка на CR-V .....

          Благодаря на всички за съветите ви.
          Четох и ще продължавам да чета всичко, което е написано тук за тези автомобили.

          Коментар


          • #6
            От: Съвети при покупка на CR-V .....

            Също гледай и ауспуха, ако е чист и няма сажди, заначи и мотора е 6

            Коментар


            • #7
              От: Съвети при покупка на CR-V .....

              Първоначално публикуван от milen_sf Преглед на мнение
              Благодаря на всички за съветите ви.
              Четох и ще продължавам да чета всичко, което е написано тук за тези автомобили.
              Стига чети, ние сме чели достатъчно преди да ги купим Всичко е проверено нема се плашиш, не сме по малки педанти от тебе при избора, що марки сравних що четене падна до де се спра на Цр-В
              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
              Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

              Коментар


              • #8
                От: Съвети при покупка на CR-V .....

                Колко би трябвало приблизително да струва като части и труд пълното обслужване на CRV RD 128 к.с автоматик ?
                Става въпрос за ремъци, ролки, водна помпа, масла и филтри.

                Коментар


                • #9
                  От: Съвети при покупка на CR-V .....

                  Зависи от де ги купуваш, па ти недеи питаи за части ами се похвали, едва ли питаш пък да не си купил още
                  Начи водна помпа ГМБ от еврото към 105 лева, ролка пак от там маи NTN към 70 лева, ремък Геитс към 120 има и по евтини маи некви мицубуши, друго немаш Ааа масло на скоростите смятаи го по 20-25 лева килото, маи имат и филтър, масло на двигателя 3,5 литра по 15-16 лева килото 10/40 (карам с кастрол магнетик), филтър маслен към 10 лева, въздушен към 15-20, пистовите ремъци са малки и евтини, обтяжната ролка на климатика ако случаино е разбита се сменя само лагера СКФ 7 лева. Туи то.
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                  Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвети при покупка на CR-V .....

                    Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                    Зависи от де ги купуваш, па ти недеи питаи за части ами се похвали, едва ли питаш пък да не си купил още Начи водна помпа ГМБ от еврото към 105 лева, ролка пак от там маи NTN към 70 лева, ремък Геитс към 120 има и по евтини маи некви мицубуши, друго немаш Ааа масло на скоростите смятаи го по 20-25 лева килото, маи имат и филтър, масло на двигателя 3,5 литра по 15-16 лева килото 10/40 (карам с кастрол магнетик), филтър маслен към 10 лева, въздушен към 15-20, пистовите ремъци са малки и евтини, обтяжната ролка на климатика ако случаино е разбита се сменя само лагера СКФ 7 лева. Туи то.
                    Благодаря ти много за отзивчивостта и добронамереността, колега " zero ", както и на всички останали ! Истината е, че съм в преговори със собственика на едно такова "джипче". И тъй като съм се мераклисал за такъв автомобил, реших да си събера необходимата информация за нещата свързани с нея. Колебая се за цената, защото се оказа, че си има бая нещица за оправяне по автомобила, като пълно обслужване, проблеми с кормилната рейка, някоя друга биалетчица и т.н. А цената, която й търси е 8300 лева и не съм сигурен дали е реална за самия автомобил, даже и за сердната пазарна. Ето и малко инфо за нея :

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:55.1 КБ
ID:5324971 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:35.4 КБ
ID:5324972
                    Последно редактирано от nickbochev; 04-12-11, 19:20. Причина: прикачване на снимки без лого на търговски сайт

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвети при покупка на CR-V .....

                      Stiga bre цената му никък не е ниска предвид годината и цените по пазарите. Мани тва ами има да оправяши куп неща, особено пък реиката, нали знаеш че тва нещо оправяне няма, рециклират ги но карат 2-3 год макс, по добрия вариант е да купиш от морга нова, проблема обаче е че по моргите са все коли с десни волани, лявите са малко кът и за рейките искат бая кинти сигур. Мисля че е по добре да се насочиш към друг екземпляр, Хонди сега има много е верно не се намира хубава на всеки ъгъл но не е и невъзможно.
                      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                      Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвети при покупка на CR-V .....

                        Не разбрах каква е газовата ако е инжекцион и е добър си е още 1000лв. Обаче аз без да искма се замислям: газова уредба - 115 000 километра, сменени предни дискове - 115 000 киломерта. ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ стига шеги де.
                        Не искам да ти развалям интосиазма ама огледаи си я реалистично.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвети при покупка на CR-V .....

                          за такива пари, търси 147 к.с.

                          тази стои от септември, когато и аз си търсех
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвети при покупка на CR-V .....

                            И още много септемврита ще минат на тая цена и с тея забележки, и още нещо много важно не купуваи кола с АГУ сложи си я ти, не се знае кои и как се е грижил за нея по време на газта може яко да удариш гелето с главата. По добри продължи търсенето , гледаи д аняма газ, мотора не е от значение и двата вървят еднакво , големия е малко по икономичен.
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвети при покупка на CR-V .....

                              Газовата уредба е обикновена, а не е инжекцион и е поставяна в България преди около 15 000 км.
                              Като разгледаме обявите в нета изглежда, че средната цена на такива автомобили е около 8000 лева.
                              Става въпрос за автоматици с първия 128 к.с двигател, а останалите с другия двигател са с около 1500 лева по-скъпи.
                              Сами може да се сетите, че сметката ще набъбне до поне 11 000 лева, когато реша да купя автомобил след фейслифта, без АГУ и отново се наложи да му направя пълно обслужване.
                              Ясно е, че километрите не са реални и собственика непретендира затова, но в крайна сметка е похарчил значителна сума за АГУ, накладки и дискове масла по двигател, диференциал и автоматика, регистрация, такси и т.н, което е финансовото облекчение за мен.
                              Възникна въпросът защо не е сменил ремъците, водната помпа и ролките, като отговорът бе -защото от някакъв горубленски сервиз са му казали, че може да си кара с тези.
                              Знам, че малко мистерия се заражда около тази кола, но все пак проверих техническото й състояние и ако не ме изненада нещо недоогледано си правя сметка да ремонтирам кормилната рейка, задните биалетки и да направя пълно обслужване. Надявам се чертата да е под 1000 лева.
                              Между другото той ме уверява, че работи идеално с тази обикновена газова и разходът е около 13 л. извън града, а около 15 л. градско каране.
                              Имам едно питане, колко ли би ми струвало ако реша да променя газовата уредба и я направя инжекцион?
                              Кой компоненти могат да се използват от старата?
                              Има ли смисъл въобще да се занимавам ако всичко със сегашната е наред и дали ще е икономически оправдано да давам допълнителни средства?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X