Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети при покупка на CR-V .....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Съвети при покупка на CR-V .....

    Първоначално публикуван от milen_sf Преглед на мнение


    Имам едно питане, колко ли би ми струвало ако реша да променя газовата уредба и я направя инжекцион?
    Кой компоненти могат да се използват от старата?
    Има ли смисъл въобще да се занимавам ако всичко със сегашната е наред и дали ще е икономически оправдано да давам допълнителни средства?
    Колега,виж тази тема:
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=110094
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • #17
      От: Съвети при покупка на CR-V .....

      Мисля че нищо не може да се използва от старата освен бутилтата. Разхода на газ май е идентичен като гледам отзивите, но никои не може да ме убеди, че динамиката е идентичан. Тази кола хубавото и е в двигателя и по никакъв начин не искам да го спъвам.

      Коментар


      • #18
        От: Съвети при покупка на CR-V .....

        Обикновена АГУ към ГИ ще ти е поне 600 лв само една бутилка пестиш. За пръв път виждам клиент дето прави сметка на тов аколко е дал продавача за колата за обслужване за газова и за смяна на части. Хич не ги гледаи ти тея Да разбирам ли че търсиш автоматик ?
        Щото ако е еи ти една убава http://www.cars.bg/u526503 еи ти и феислифтова и то с ГИ и то автоматик http://www.cars.bg/u526713
        с какво тая синята е по хубава?
        Съвета ми е такава кола да не я караш с обикновена АГУ недеи слушаи кои ко ти разправя тва е дупотопна работа, сместа е едно към гиотере зацапва дюзи и наи лошото от бедна смес горят клапани, а това обикновена агу нема как да предотврати
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

        Коментар


        • #19
          От: Съвети при покупка на CR-V .....

          Колега, това 13 газ извън града си е доста, явно идва от това че е обикновена газова или не е настроена. То в такъв случай я карай на бензин, разходът е 7 и нещо при нормално извънградско каране. Вероятно и лампата на чек енджина не спира да свети, което не знам доколко гарантира добрата работа на двигателя и приготвянето на сместа и в двата режима. Моят съвет е да не търсиш кола с монтирана газова поради две причини:
          1. Няма как да се докаже че собственикът е регулирал клапани редовно.
          2. Дава се основание на същия да иска по-висока цена.
          Между другото, сега като се замисля единственото за което съжалявам като взимах моята е че не е автоматик, щото ако си сметна икономията която ми дава ръчната то за 50 000 км ще съм спестил за един нов съединител, но не и нервите в задръстванията от типа включи-изключи-включи......
          "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

          Коментар


          • #20
            От: Съвети при покупка на CR-V .....

            Това 7/100, бензин, извънградско е леееко в сферата на пожеланията, с този 4-степенен автоматик. Особено ако е без over/drive. По-скоро очаквай 10/100 комбинирано. Защо ли? Защото на магистралата държи 120 км/ч при 3500 об/мин, та дори и 4000. Затова пък в града, при спокойно каране, си тръгва без газ (почти), и сменява скорости на около 1500 об/мин.И още нещо, ако ти кажат, че маслото в автоматика е сменено, попитай, как точно. Ако са източили от пробката 2,9 л. и са наляли нови 2,9, това не е смяна на масло а освежаване. Така се прави на всеки 10000 км., или на 40000 км. правиш тази процедъра, обаче 4(четири) пъти. Между тези 4 пъти караш 5-6 км. и гледаш да "изреди" всички скорости.
            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

            Коментар


            • #21
              От: Съвети при покупка на CR-V .....

              За маслото в трансмисията знам и според мен е сменено точно така, както позволява, а именно на няколко равни части.
              Аз ако я взема също ще сменя част от него.
              По отношение на обикновената АГУ не съм сигурен точно колко е нормалния разход за автоматика и затова питам колегите които имат практически опит, нека да споделят. За конкретния автомобил знам, че е инсталирана преди около 15 000 километра.
              Не съм запознат с устройството на газовите системи, но дали има интелигентен начин, как да с балансира работа и разхода при тази обикновена уредба или само с инжекцион може да се постигне това?
              При положение, че инсталирам ФЛАШЛЮБ устройство за предотвъртяване на прегряване на клапаните, остава ли голяма вероятността бързо да ги прецакам ?

              Коментар


              • #22
                От: Съвети при покупка на CR-V .....

                Колеги,какво ви е мнението за HONDA C-RV 2.0/2.2 CDTI .Нямам никакви наблюдения за този автамабил.В Свищов никой няма такъв автомобил и няма кого да питам.Ще си бъде чиста шосейна кола.Кой от двата модела е по-добър като цяло? И автоматична или ръчна скоростна кутия да избирам?Чел сам доста за ск.кутий но за тези няма мнения.

                Коментар


                • #23
                  От: Съвети при покупка на CR-V .....

                  Дай малко пояснения. За CRV 2-ра генерация ли питаш, или общо? Защото дизел се появява във втора генерация, а дизел+автомат чак в трета. Бензинивият двг на 1-ва няма нищо общо с двигателите на следващите. Окачването на 1-ва е различно от това на следващите, и предното и задното.
                  Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                  Коментар


                  • #24
                    От: Съвети при покупка на CR-V .....

                    Първоначално публикуван от milen_sf Преглед на мнение
                    За маслото в трансмисията знам и според мен е сменено точно така, както позволява, а именно на няколко равни части.
                    Еииии Миленчо, не слушаш бате ша береш ядове, същя кат шурето си оня ся се е залепнал по едно БМВ и 100 човека му казваме че не е хубаво тои си е навил на ума и слуша само тея дет ми казват "хубаво е вземи го"
                    С обикновена АГУ нищо не става, иска ламбда контрол тои е поне 200 лева хубавия и пак не е като ГИ, преминаване от тая към ГИ ще е минимум 600 лева. Флаш люб, Доктор ливаин и Космо диск са за пенсионери с ревматизам да им смазва кокалите. Тва нищо не спасява освен личното ти спокоиствие че си мислиш че си направил нещо спасително за колата. Ти недеи си регулираи клапаните па ако щеш на всеки цилиндър флашлюб сложи. Незнам кои ви говори тея простоти за клапаните, подържаи си колата сложи си ГИ да видим кога ще изгорят, нивгаш! е колегата даже с обикновена АГУ е минал 260 000 до ся тряше да са му останали само стеблата. Човек не съм я видал тая кола на живо ама ти казвам бегаи от нея, толкова ли се свършиха колите че се мяташ на тая, не си мисли че кат е регната и има АГУ и вече печелиш кои знае кво. Личен съвет, ти вземаш решението парите и главата са твои.
                    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                    Коментар


                    • #25
                      От: Съвети при покупка на CR-V .....

                      Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                      Еииии Миленчо, не слушаш бате ша береш ядове
                      ........Човек не съм я видал тая кола на живо ама ти казвам бегаи от нея, толкова ли се свършиха колите че се мяташ на тая, не си мисли че кат е регната и има АГУ и вече печелиш кои знае кво. Личен съвет, ти вземаш решението парите и главата са твои.
                      +1
                      Поне не бързай с покупката!
                      Почети и в "червения" форум на ХОНДА!
                      Markony RS: "Почнаха вече да ме викат за пътна помощ,заради Диското ,пък аз ходя с Харви-то"

                      Коментар


                      • #26
                        От: Съвети при покупка на CR-V .....

                        Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                        Еииии Миленчо, не слушаш бате ша береш ядове, същя кат шурето си оня ся се е залепнал по едно БМВ и 100 човека му казваме че не е хубаво тои си е навил на ума и слуша само тея дет ми казват "хубаво е вземи го"
                        С обикновена АГУ нищо не става, иска ламбда контрол тои е поне 200 лева хубавия и пак не е като ГИ, преминаване от тая към ГИ ще е минимум 600 лева. Флаш люб, Доктор ливаин и Космо диск са за пенсионери с ревматизам да им смазва кокалите. Тва нищо не спасява освен личното ти спокоиствие че си мислиш че си направил нещо спасително за колата. Ти недеи си регулираи клапаните па ако щеш на всеки цилиндър флашлюб сложи. Незнам кои ви говори тея простоти за клапаните, подържаи си колата сложи си ГИ да видим кога ще изгорят, нивгаш! е колегата даже с обикновена АГУ е минал 260 000 до ся тряше да са му останали само стеблата. Човек не съм я видал тая кола на живо ама ти казвам бегаи от нея, толкова ли се свършиха колите че се мяташ на тая, не си мисли че кат е регната и има АГУ и вече печелиш кои знае кво. Личен съвет, ти вземаш решението парите и главата са твои.

                        " zero " не прибързвай с изводите !
                        Ще обмисля дбре нещата, защото има много и различни фактори които влияят, като един от тях е намерението ми за бартер и т.н.
                        Продължавайте откровено да споделяте за практическия си опит с тези автомобили, а онези които искаме да станем бъдещи собственици ще сме все по уверени в изборът си .

                        Коментар


                        • #27
                          От: Съвети при покупка на CR-V .....

                          Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                          Дай малко пояснения. За CRV 2-ра генерация ли питаш, или общо? Защото дизел се появява във втора генерация, а дизел+автомат чак в трета. Бензинивият двг на 1-ва няма нищо общо с двигателите на следващите. Окачването на 1-ва е различно от това на следващите, и предното и задното.
                          Става въпрос за автомобили след 2005 г.Нямам представа коя генерация е.Може би е трета.Не съм избрал конкретен автомобил,просто ми харесват, и като цена са поносими за мен.Незнам после като подръжка как са?Въобще трябва ми най обща информация.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Съвети при покупка на CR-V .....

                            2005/2006 са фейслифт на 2-ра генерация, 3-а са след '06-а. Който и двг да избереш, няма да сбъркаш. Бензиновите са 2.0 и 2.4, vtec, с по 2 ангренажни вериги, имат балансиращ вал. Дизелът е нов, разработка на Хонда, 2.2 cdti. Проблем при него е демпферният маховик, много бързо хвърля фира:

                            http://forums.hondabg.com/index.php?...ntry1057256503

                            От Хонда казват, че проблемът вече е разрешен но ... кой знае?! Лошото в случая е, че не можеш да си монтираш обикновен, понеже двг е нов и не е предлаган с такъв.

                            Системата 4х4 е автоматична, dual pump. Постоянното задвижване е на предните колела, и когато едно от тях превърти, се включва задният мост.

                            Окачването е макферсон, а не дабъл уишбоун, като на 1-ва генерация. Не знам дали това е минус, тъй като нямам преки наблюдения над моделите.

                            Автоматикът също е добър, ако е , като този на 1-ва ген., но най-добре се чувства с оригинално Хонда масло. Всички други експерименти (с Дексрон, например), могат да бъдат много болезнени.
                            Дизел+автоматик се появява, както казах, през 2009-а.
                            Последно редактирано от krasi-mir; 07-12-11, 14:52.
                            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                            Коментар


                            • #29
                              От: Съвети при покупка на CR-V .....

                              Автоматика на третата генерация също е добър. Разликата от първа генерация е че има пета дълга предавка, която я прави много удобна за извън града. При 120км. в час държи около 2400 оборота.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Съвети при покупка на CR-V .....

                                Извинявайте колеги,че се включвам в дискусията ви,бихте ли ми казали на 2генерация Хонда става ли ГИ,че отскоро сьм хвьрлил око на една такава.Предварително благодаря на всички отзовали се!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X