Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паджеро 2 - подмяна на стопове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Паджеро 2 - подмяна на стопове

    Счупих моя стоп, който е в бронята и реших да го подменя с такъв, на който всичко му е горе на купето. Кабелите ги прекарах над резервоара и през сервизния люк ги вкарах в купето. Удължих ги малко. "Новите" стопове купих от английско Паджеро заедно с куплунгите. Понеже съм с фейслифта, декоративната решетка на стоповете е различна, но взаимозаменяема с тази на нормалното П2. Станаха без проблем.
    Да видим колко ще изтраят тези. Някаква решетка трябва да им измисля. Някой ако има идеи, моля да ги сподели.
    I get High by going Down

  • #2
    От: Паджеро 2 - подмяна на стопове

    Ей такива има по някои англичанки стандартно. Сигурно ще можеш да намериш по моргите.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0057.jpg
Прегледи:1
Размер:174.3 КБ
ID:5317346Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0157.jpg
Прегледи:1
Размер:188.3 КБ
ID:5317347
    www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
    0898777327

    Коментар


    • #3
      От: Паджеро 2 - подмяна на стопове

      Перфектни са. Друго си е, вместо да ги чупиш от удари, да ги изкъртиш със все основите. А може и там да наковем едни ванти.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #4
        От: Паджеро 2 - подмяна на стопове

        Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
        Счупих моя стоп, който е в бронята и реших да го подменя с такъв, на който всичко му е горе на купето. Кабелите ги прекарах над резервоара и през сервизния люк ги вкарах в купето. Удължих ги малко. "Новите" стопове купих от английско Паджеро заедно с куплунгите. Понеже съм с фейслифта, декоративната решетка на стоповете е различна, но взаимозаменяема с тази на нормалното П2. Станаха без проблем.
        Да видим колко ще изтраят тези. Някаква решетка трябва да им измисля. Някой ако има идеи, моля да ги сподели.
        И аз смених моите поради тази причина. Кабелите ги пуснах вертикално на горе и зад стопа, не се виждат. Имам един долен стоп излишен, можеше да ти го пратя. Дупките на бронята ги скрих с ал. рифел. Стана добре.
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...=111041&page=3
        пост 45
        GSM 0877 08 99 19
        Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

        Коментар


        • #5
          От: Паджеро 2 - подмяна на стопове

          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
          Перфектни са. Друго си е, вместо да ги чупиш от удари, да ги изкъртиш със все основите. А може и там да наковем едни ванти.
          Може да се хванат и за калника! Така ефекта ще е по-добър!
          088пет722пет99
          http://www.hydropompi.com/

          Коментар


          • #6
            От: Паджеро 2 - подмяна на стопове

            Предварително се извинявам, ако въпроса ми е тъп но съм нов
            Та искам да попитам задължително ли трябва да се подменят горните стопове за да се направят да светят всички секции? Когато свалях моите за подмяна на крушки, забелязах, че някои от гнездата за крушки са си запечатани. Това което си помислих е, дали е възможно да се монтират крушки на тези места, след като внимателно се отстрани пластмасата която стои там? В смисъл дали под тази пластмаса си има каналите на които да се захване фасонката на крушките?

            Благодаря предварително и успехи на всички колеги

            Коментар


            • #7
              От: Паджеро 2 - подмяна на стопове

              Нищо не губиш ако провериш сам. Ако има канали ще е добре. Ако няма, нищо не се променя.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #8
                От: Паджеро 2 - подмяна на стопове

                Прав си колега. И благодаря за бързия отговор. Идеята за питането ми беше, ако някой я е правил тази врътка да сподели опит. Ако не става да не се вкарвам в излишни приключения Четох в по стара тема, че един колега го е направил много идейно с оранжеви диоди около крушката за заден ход и по този начин си е направил и мигачите на горния стоп. Но за това дали стават да се направят или трябва задължително да се сменят с работещи -такива на които си ги има дупките оригинално, не пишеше нищо. В крайна сметка ще се пробвам тези дни и ако стане стане ако не - ще го мислим. Ще пиша като има някакъв резултат.

                Коментар


                • #9
                  От: Паджеро 2 - подмяна на стопове

                  То хубаво светлините за задна да станат мигачи. Ама кво правим в тъмното на задна?
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Паджеро 2 - подмяна на стопове

                    Остават си и светлините за заден ход да си работят. Както колегата denislav е споменал в по-стара тема, че е оставил крушката за заден ход да си работи коректно и около нея е наредил ярки оранжеви диоди(аз си го представям визуално как би изглеждало, но нямам понятие как може да се осъществи на практика), които е свързал с мигачите и така е получил две светлини в секцията на светлините за заден ход. Също така на мястото на габаритите за мъгла е сложил фасонки за крушка с две светлини и е свързал габаритите към по-слабо светещата светлина на крушката и по този начин е получил ефект да има дублирани светлини и горе и долу. Идеята му е много добра и ако измисля, как да стане това с диодите, ще се пробвам да го направя и аз така. Ако случайно колегата denislav прочете темата, ще съм благодарен да сподели как на практика е наредил тези диоди, как ги е закрепил и на какво? Ето това е темата линк

                    Коментар


                    • #11
                      От: Паджеро 2 - подмяна на стопове

                      Точно това никога не съм можел да го разбера - точно на джип да "вкараш" светлините в бронята... ????
                      Пълна загатка е за мен - относно смисъла .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Паджеро 2 - подмяна на стопове

                        Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                        Точно това никога не съм можел да го разбера - точно на джип да "вкараш" светлините в бронята... ????
                        Пълна загатка е за мен - относно смисъла .
                        Свързано е с европейски изисквания за осветлението. Един вид, да не заслепяваш водача зад теб. Това е до колкото знам, ама може и да бъркам.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Паджеро 2 - подмяна на стопове

                          Първоначално публикуван от Pepsibest Преглед на мнение
                          Остават си и светлините за заден ход да си работят. Както колегата denislav е споменал в по-стара тема, че е оставил крушката за заден ход да си работи коректно и около нея е наредил ярки оранжеви диоди(аз си го представям визуално как би изглеждало, но нямам понятие как може да се осъществи на практика), които е свързал с мигачите и така е получил две светлини в секцията на светлините за заден ход. Също така на мястото на габаритите за мъгла е сложил фасонки за крушка с две светлини и е свързал габаритите към по-слабо светещата светлина на крушката и по този начин е получил ефект да има дублирани светлини и горе и долу. Идеята му е много добра и ако измисля, как да стане това с диодите, ще се пробвам да го направя и аз така. Ако случайно колегата denislav прочете темата, ще съм благодарен да сподели как на практика е наредил тези диоди, как ги е закрепил и на какво? Ето това е темата линк
                          На практика диодите ги наредих с бормашината
                          Дупчиш рефлектора и ръгаш диода. Разбира се, с правилния диаметър дупчиш - да влиза стегнато. Аз слагах и по малко каноконлит, за всеки случай. После всичко бИде обилно замазано със силикон, щото като свалих стоповете бяха доста кални и омърляни - явно спокойно си хвърля вода до тях.
                          За съжаление не правих снимки докато си играх да го правя, ама не смятам, че е чак такава философИя, та да трябват и снимки.

                          А, да - габаритите за мъгла не съм ги пипал - работят си както са си от завода.
                          Но в стопа има още една червена секция, която е затапена - в нея монтирах фасунга за комбинирана крушка - стоп и габарит.
                          ... и съм кат елха - всичко свети Х2 - и долу, и горе.
                          Успех с ръкоделието!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X