Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с чистачки Land Rover Discovery1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с чистачки Land Rover Discovery1

    Дискавъри 1 300тди.
    От известно време функцията "слаб дъждец" или "избърсвам, чакай малко, пак избърсвам" не работи коректно. Така се случва и с дръпване веднъж на лоста за еднократно почистване. Рамената тръгват, но спират по средата на стъклото. После продължават като не винаги стигат до нормалното си положение - успоредно на хоризонталата на капака. При ползване на помпата за пръскане ситуацията е същата. На другите скорости си работи нормално. Някакви идеи къде е скрит проблема?

    Потърсих такава тема, но не намерих. Ако някъде има писано, моля отговорния модератор за снизхождение и преместване на питането ми на правилното място

  • #2
    От: Чистачки

    Това е единствената функция на чистачките, която минава през реле за време. Провери го провери го за кофти врЪзки.
    Незнам на Диското как е, но принципно до моторчето отиват 4 жици - маса и по една за трите скорости/функции. Провери и врЪзките и кабелите до/от там.
    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

    Коментар


    • #3
      От: Чистачки

      Проблема е в моторчето на чистачките. Там се намира датчика за "нулево" положение. Чистачката се движи до достигането му.

      Коментар


      • #4
        От: Чистачки

        Аз имах почти същия проблем - не работеха няколко неща: "функцията слаб дъждец", задната чистачка, осветлението в купето, зумера при поставен ключ и отворена врата или светнати фарове. Доста се рових в D1_circuit_97_2.pdf и набедих multi-function unit. Докато се наканя да му обърна по-сериозно внимание - проблема се самоотстрани и досега всичко работи нормално. Предполагам е било лош контакт.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с чистачки Land Rover Discovery1

          Малко продължение по темата:

          Проверих за "кофти" връзки, но не открих такива. По кабелите от лоста за управление не стигнах и до реле. Реших, че проблема е в мотора и поръчах такъв, втора употреба, на съфорумник с ясното съзнание, че може и да греша. Днес го получих и преди малко го смених. Оказах се прав в прогнозите. Проблемът е в мотора. Тия дни ще разнитя стария и ще видя какво има вътре в редукторната кутия след мотора. Ще пробвам и да снимам, както и да установя причината за проблемите.

          Има известна заигравка с монтажа на моторчето. Трябва да се проследи къде спира и внимателно да се монтира водещето рамо веднага след мотора. При некоректен монтаж, рамената "забиват" към коша и упражнението трябва да се повтори. Няколко пъти

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с чистачки Land Rover Discovery1

            Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
            Малко продължение по темата:

            Проверих за "кофти" връзки, но не открих такива. По кабелите от лоста за управление не стигнах и до реле. Реших, че проблема е в мотора и поръчах такъв, втора употреба, на съфорумник с ясното съзнание, че може и да греша. Днес го получих и преди малко го смених. Оказах се прав в прогнозите. Проблемът е в мотора. Тия дни ще разнитя стария и ще видя какво има вътре в редукторната кутия след мотора. Ще пробвам и да снимам, както и да установя причината за проблемите.

            Има известна заигравка с монтажа на моторчето. Трябва да се проследи къде спира и внимателно да се монтира водещето рамо веднага след мотора. При некоректен монтаж, рамената "забиват" към коша и упражнението трябва да се повтори. Няколко пъти
            Това се наглася като се включи мотора без рамото и да си спре на мястото където си спира.После се монтира рамото при спуснати чистачки.
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 06-12-11, 21:07.
            0885719173-Красимир

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с чистачки Land Rover Discovery1

              Ето какво има в редукторната кутия на моторчето:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:119.2 КБ
ID:5326419

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:108.8 КБ
ID:5326418

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:109.5 КБ
ID:5326417

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:115.3 КБ
ID:5326420

              Вижда се, че едната контактна пластина - външната, е износена повече. Може би заради по-дългия път, който изминава или заради прескачането от твърдо на пластмаса и обратно. Може би това е причината да е загрявала и да е направила такова поражение върху найлоновата основа.Какво направих - заточих човка на поялник като отвертка и загладих стопеното. Поизкривих малко пластинката, позапилих, гресирах и сглобих. Остана да пробвам да го монтирам пак и да видя резултата. Ама при работещо моторче в момента ... знам ли кога ще събера кураж
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-12-11, 12:14.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с чистачки Land Rover Discovery1

                Имам същия проблем с чистачките на Диско-2 - при чистене с паузи или еднократно, чистачките спират където си искат, и трябва да ги връщам с лостчето.
                Може ли да се ремонтира нещото или смяна с ново?
                За да не е просто, на таблото ми свети червено SPS - какво да го правя?
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с чистачки Land Rover Discovery1

                  Трапер, разбирам проблема ти и умувам над решението му от както си писал.

                  В момента имам две моторчета - едно монтирано и работещо и едно ремонтирано както съм описал и неизпробвано. Не е проблем да ти го изпратя, но първо - не съм сигурен, че на Диско 1 и 2 моторите са еднакви (макар че консервативните англичани едва ли са сменили такова незначително нещо), второ - не съм сигурен, че съм го ремонтирал успешно. А две куриерски сметки не ми се иска да преглътна точно в този момент. През почивните дни ще го монтирам и ще пиша какъв е резултата от ремонта, което би ти помогнало да решиш как да постъпиш с твоето. Обаче смешника по бтв обещава зима още от неделя Ако нямаш друго возило, ще береш ядове в началото на зимата.

                  Някакви идеи?
                  Последно редактирано от сто; 14-12-11, 21:10.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с чистачки Land Rover Discovery1

                    И аз имам същите симптоми на колата. СРСа свети, чистачката задна застава там, където си иска. Чистачката сигурно има лек, ама е кофти времето за диагностика.

                    Ще чакам развитие за СРСа.

                    Поздрави на всички.
                    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с чистачки Land Rover Discovery1

                      На срс-а 'що му обръщате внимание? На моето му свети лампата откакто го купих. Не съм се разровил да му намеря предпазителя и да му спра тока Без друго по стара английска традиция имам "балон" само за водача (за първа класа както на Титаник), а сам пътувам рядко. Трудно ще го преживея да спаси мен, пък другите - според късмета

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с чистачки Land Rover Discovery1

                        Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                        ... През почивните дни ще го монтирам и ще пиша какъв е резултата от ремонта...
                        Резултатът е работещи коректно чистачки на всички степени. От мързел, а и от любопитство ще го оставя да поработи тази дъждовна и снеговита седмица, дето ни я обещават. После ще съм сигурен, че имам две работещи моторчета.

                        За който не е свалял, последователността е следната:
                        - сваля се капака, като е добре да се бележат пантите къде точно лягат - работи се по-лесно без него
                        - свалят се чистачките
                        - изваждат се маркучетата на пръскалките
                        - развиват се гайките, които държат конусите на чистачките
                        - сваля се пластмасата под стъклото
                        - разкачат се рамената и другото е ясно

                        После - по обратния ред.

                        Коментар


                        • #13
                          Проблем с чистачките на Discovery 300tdi

                          Изведнъж се появи нов проблем по Диското , но този път почти незначителен




                          При положение "int" (или нещо подобно беше) чистачките не правят целият ход. (на клипчето се вижда как правят малко спират, продължават, после пак и така )

                          При натискане на лоста надолу и би трябвало да изчисти прозореца и да спре, но при отпускането му и спират веднага. Трябва да държа лостчето докато се върнат долу. При положение "I" и "II" работят, но сега като се замисля май като върна в 0-во спират на произволни позиции.

                          Днес гледах релето, но си е идеално. Почетох из googleto.... но резултат '0'

                          на една тема попаднах където имат проблем или със скъсано кабелче някъде вътре в моторчето или слаби връзки. За сега ще си карам така, но като се позатопли мисля да го сваля и ще докладвам със снимков материал. За да се стигне до моторчето трябва да махна пластмасата, чистачките, раменете и отдолу виждам един капак. Под него предполагам седи моторчето. Някой имал ли е подобен проблем?

                          (случи се в града на равно)


                          П.П. Допрочетох още разни теми и май баш в моторчето ще е сакатлъка. Утре по светло го почвам

                          П.п2 Благодаря за корекцията. Не съм попаднал на тази тема.
                          Последно редактирано от bestbg; 11-12-14, 16:57.
                          LR Discovery 300Tdi 1996
                          Subaru Outback 2.5 1998
                          Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с чистачки Land Rover Discovery1

                            Единият от двата мотора от тази тема (вече не помня моя или "новия") е наличен на отговорно пазене при колега от Пловдив. Той пише и чете тук, та ако искаш да се занимаваш сега с твоя, мисля няма да има проблем да го получиш и монтираш за да има с какво да караш и като се справиш с проблема да ми го върнеш срещу храна за "кучетата" дето ще ти го донесат. Или пък да остане на отговорно пазене при теб.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с чистачките на Discovery 300tdi

                              Първоначално публикуван от bestbg Преглед на мнение
                              П.П. Допрочетох още разни теми и май баш в моторчето ще е сакатлъка. Утре по светло го почвам
                              И аз мисля че проблема е в моторчето - остава без захранване за да си завърши цикъла (да върне чистачките в изходно положение). Вероятно втвърдена смазка, която пречи на контактните повърхности, или някакво износване.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X