Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати 21 до 30 от 30

Тема: Проблем с чистачки Land Rover Discovery1

Място
    Varna
    Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    0

Question Проблем с предна чистачка на Диско 1 - 300tdi

Здравейте колеги.
    След няколко забавени движения, предните чистачки отказаха да се движат.
    Помпичката пръскаше докато чистачките се мъчеха да потеглят, но после и тя спря. В дъждовно лято като сегашното това е изключително неприятно, не смея да мръдна никъде.
    С инжинер в сервиз гледахме бушони, релета.. тоци си има, изглежда проблема ще е с моторчето.
    Четох часове темите в ЛР форума, но относно такъв проблем нищо не срещнах. Та въпросът ми е как се стига до моторчето, отвън или отвътре да го почваме, трябва ли да се разглобява таблото или има по-лек начин за достъп?
    Дръпнах каталог за частите от раздела със спецификациите и намерих там системата, но не ми е ясно как да подходя.

Благодаря ви за отделеното внимание

Място
    София
    Публикации
    1,594
    Точки (при гласуване)
    11

По подразбиране От: Проблем с предна чистачка на Диско 1 - 300tdi

Аз първо бих свалил раменете и удавил осите с ВД.
    Л.Р. Дискавари 1

Място
    София
    Публикации
    3,205
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на XPainter Преглед на публикациите
    ...
    Помпичката пръскаше докато чистачките се мъчеха да потеглят, но после и тя спря....
    Спря И помпичката? Ако да - значи се задълбочете с инжинера повече - я реле, я бушон. Не пречи и моторчето да е изгоряло, но защо ще спира и помпата. Те са 3 де, но тази за предното стъкло.
    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

Място
    Varna
    Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    0

Проверихме бушоните, после релетата едно по едно - ок са. Вероятно помпичката е свързана към моторчето, така си го обяснявам.
    С ВД пръсках, уви безрезултатно на този етап. Ще се рови да стигнем до моторчето.
    Като открием проблема (и топлата вода) , ще пиша за решението.

Място
    Пловдив
    Публикации
    465
    Точки (при гласуване)
    13

Имах същия проблем - спекла ос на едната чистачка и преди да се светна да дръпна бушончето изгоря моторчето. Оста така беше клеясала, че с нагряване и поливане с всевъзможни смазки едвам се раздвижи. После смених всичко заедно с механизма и моторчето - втора употреба.

За да стигнете до моторчето и межанизма трябва да извадите пластмасата пред предния джам. Моторчето е зад един херметично затворен капак. Няма нищо сложно, просто внимавайте с чупливи щипки и клеясали болтове.
    Не бързай ако искаш да стигнеш

Място
    София
    Публикации
    73
    Точки (при гласуване)
    8

Поне веднъж годишно/да не кажа на 6 месеца/, трябва да се смазват тези осички/на рамената на чистачките/, иначе клеясват и резултата е изгорял електоромотор. Подобна е и профилактиката на стартера и алтернатора /ама пусти мързел/ и накрая машинката се скапва...

Място
    София
    Публикации
    262
    Точки (при гласуване)
    6

Здравейте колеги.
    След няколко забавени движения, предните чистачки отказаха да се движат.
    .......
    Четох часове темите в ЛР форума, но относно такъв проблем нищо не срещнах. Та въпросът ми е как се стига до моторчето, отвън или отвътре да го почваме, трябва ли да се разглобява таблото или има по-лек начин за достъп?
    ................................

Благодаря ви за отделеното внимание
    Някъде бях пуснал снимки. Моторчето се намира отпред в ляво (при шофьора). Сваля се много лесно, разкапсулова се и се преглежда. Но аз имах проблем със степените. Ту тръгнат, спрат и пак тръгнат. Виж си раменете. Всичко се намира под пластмасата. Успех

Ето и линк към мнението ми. http://www.offroad-bulgaria.com/show...96#post2651796

Ето така ми правеха чистачките.

При теб явно проблема не е такъв, така че почисти и раздвижи раменете. На една Т3-ка (VW) свалихме цялата лостова система. От престой така бяха клеясали че не мърдаха.
    Последно редактиран от bestbg ; 19-06-17 в 07:45 Причина: линкове
    LR Discovery 300Tdi 1996
    Subaru Outback 2.5 1998
    Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

Място
    София
    Публикации
    2,779
    Точки (при гласуване)
    16

ТРЯБВА рамената да се свалят, разглобят и смажат с грес.
    Land Rover Discovery 2.................ста tdi.

Място
    Varna
    Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    0

Михаил, Fipo, bestbg(Виктор), c_gul благодарявиза съветите, оказа се точно така - спекли оси. Електромотора още работеше, днес ще видим как точно.
    Линк за свалянето на целия механизъм: http://workshop-manuals.com/landrove...r_and_linkage/
    След пръскане с различни спрейове за разхлабване и "съветване" с чук едната ос тръгна, но другата не се и замисли. След малко по-сериозно съветване оста помръдна, но се раздвижи и запресования за линка кожух ( не знам точно как се казва). Последва СО заварка и 24часово киснене в нафта, още съветване и се заразмърда леко...пак нафта/съветник, нафта/съветник... накрая финално раздвижване в рязаното шише с нафта. Що ръжда излезе от тия оси...
    Иска ми се да ги смажа с някаква грес, молибденова или друга. Мисля, че с масла пак ще клеяса бързо след каране извън пътя.
    Дали се изваждат (избиват) някак самите оси, за да ги смажа по-добре или колкото влезе през луфта - толкова?
    Вие как сте го правили?

Място
    София
    Публикации
    101
    Точки (при гласуване)
    11

Михаил, Fipo, bestbg(Виктор), c_gul благодарявиза съветите, оказа се точно така - спекли оси. Електромотора още работеше, днес ще видим как точно.
    Линк за свалянето на целия механизъм: http://workshop-manuals.com/landrove...r_and_linkage/
    След пръскане с различни спрейове за разхлабване и "съветване" с чук едната ос тръгна, но другата не се и замисли. След малко по-сериозно съветване оста помръдна, но се раздвижи и запресования за линка кожух ( не знам точно как се казва). Последва СО заварка и 24часово киснене в нафта, още съветване и се заразмърда леко...пак нафта/съветник, нафта/съветник... накрая финално раздвижване в рязаното шише с нафта. Що ръжда излезе от тия оси...
    Иска ми се да ги смажа с някаква грес, молибденова или друга. Мисля, че с масла пак ще клеяса бързо след каране извън пътя.
    Дали се изваждат (избиват) някак самите оси, за да ги смажа по-добре или колкото влезе през луфта - толкова?
    Вие как сте го правили?
    Сваляш двигателя със стъблата и ги поливаш със спирачна течност, оставяш за един, два часа и после започваш да ги раздвижваш и пак със спирачна течност мажеш, като вече се раздвижат добре тогава смазваш с масло някакво тънко.
    Ако обаче след раздвижването се окаже, че имаш голям луфт в стъблата на които завиваш рамената на чистачките, ще трябва да търсиш втора ръка.

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Сходни теми

1. Теч в Land Rover Discovery1
    От landyfan във форум LAND ROVER
    Отговори: 33
    Последно мнение: 19-02-15, 07:28
  2. Отговори: 75
    Последно мнение: 23-01-15, 19:07
  3. Проблем с предния люк Land Rover Discovery1
    От rudoni във форум LAND ROVER
    Отговори: 2
    Последно мнение: 25-04-11, 22:10