Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 30

Тема: Проблем с чистачки Land Rover Discovery1

Място
    Русе
    Публикации
    2,627
    Точки (при гласуване)
    18

По подразбиране Проблем с чистачки Land Rover Discovery1

Дискавъри 1 300тди.
    От известно време функцията "слаб дъждец" или "избърсвам, чакай малко, пак избърсвам" не работи коректно. Така се случва и с дръпване веднъж на лоста за еднократно почистване. Рамената тръгват, но спират по средата на стъклото. После продължават като не винаги стигат до нормалното си положение - успоредно на хоризонталата на капака. При ползване на помпата за пръскане ситуацията е същата. На другите скорости си работи нормално. Някакви идеи къде е скрит проблема?

Потърсих такава тема, но не намерих. Ако някъде има писано, моля отговорния модератор за снизхождение и преместване на питането ми на правилното място

Място
    София
    Публикации
    3,216
    Точки (при гласуване)
    15

По подразбиране От: Чистачки

Това е единствената функция на чистачките, която минава през реле за време. Провери го провери го за кофти врЪзки.
    Незнам на Диското как е, но принципно до моторчето отиват 4 жици - маса и по една за трите скорости/функции. Провери и врЪзките и кабелите до/от там.
    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

Място
    Варна
    Публикации
    197
    Точки (при гласуване)
    10

Проблема е в моторчето на чистачките. Там се намира датчика за "нулево" положение. Чистачката се движи до достигането му.

Място
    Шумен
    Публикации
    486
    Точки (при гласуване)
    11

Аз имах почти същия проблем - не работеха няколко неща: "функцията слаб дъждец", задната чистачка, осветлението в купето, зумера при поставен ключ и отворена врата или светнати фарове. Доста се рових в D1_circuit_97_2.pdf и набедих multi-function unit. Докато се наканя да му обърна по-сериозно внимание - проблема се самоотстрани и досега всичко работи нормално. Предполагам е било лош контакт.

Място
    Русе
    Публикации
    2,627
    Точки (при гласуване)
    18

По подразбиране От: Проблем с чистачки Land Rover Discovery1

Малко продължение по темата:

Проверих за "кофти" връзки, но не открих такива. По кабелите от лоста за управление не стигнах и до реле. Реших, че проблема е в мотора и поръчах такъв, втора употреба, на съфорумник с ясното съзнание, че може и да греша. Днес го получих и преди малко го смених. Оказах се прав в прогнозите. Проблемът е в мотора. Тия дни ще разнитя стария и ще видя какво има вътре в редукторната кутия след мотора. Ще пробвам и да снимам, както и да установя причината за проблемите.

Има известна заигравка с монтажа на моторчето. Трябва да се проследи къде спира и внимателно да се монтира водещето рамо веднага след мотора. При некоректен монтаж, рамената "забиват" към коша и упражнението трябва да се повтори. Няколко пъти

Място
    Харманли
    Публикации
    599
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на сто Преглед на публикациите
    Малко продължение по темата:

Проверих за "кофти" връзки, но не открих такива. По кабелите от лоста за управление не стигнах и до реле. Реших, че проблема е в мотора и поръчах такъв, втора употреба, на съфорумник с ясното съзнание, че може и да греша. Днес го получих и преди малко го смених. Оказах се прав в прогнозите. Проблемът е в мотора. Тия дни ще разнитя стария и ще видя какво има вътре в редукторната кутия след мотора. Ще пробвам и да снимам, както и да установя причината за проблемите.

Има известна заигравка с монтажа на моторчето. Трябва да се проследи къде спира и внимателно да се монтира водещето рамо веднага след мотора. При некоректен монтаж, рамената "забиват" към коша и упражнението трябва да се повтори. Няколко пъти
    Това се наглася като се включи мотора без рамото и да си спре на мястото където си спира.После се монтира рамото при спуснати чистачки.
    Последно редактиран от PETER PETRAKIEV ; 06-12-11 в 22:07
    0885719173-Красимир

Място
    Русе
    Публикации
    2,627
    Точки (при гласуване)
    18

Ето какво има в редукторната кутия на моторчето:

Име:  2.jpg
Прегледи: 422
Размер:  119.2 Кб

Име:  1.jpg
Прегледи: 423
Размер:  108.8 Кб

Име:  4.jpg
Прегледи: 420
Размер:  109.5 Кб

Име:  3.jpg
Прегледи: 424
Размер:  115.3 Кб

Вижда се, че едната контактна пластина - външната, е износена повече. Може би заради по-дългия път, който изминава или заради прескачането от твърдо на пластмаса и обратно. Може би това е причината да е загрявала и да е направила такова поражение върху найлоновата основа.Какво направих - заточих човка на поялник като отвертка и загладих стопеното. Поизкривих малко пластинката, позапилих, гресирах и сглобих. Остана да пробвам да го монтирам пак и да видя резултата. Ама при работещо моторче в момента ... знам ли кога ще събера кураж
    Последно редактиран от PETER PETRAKIEV ; 12-12-11 в 13:14

Място
    София
    Публикации
    3,434
    Точки (при гласуване)
    15

Имам същия проблем с чистачките на Диско-2 - при чистене с паузи или еднократно, чистачките спират където си искат, и трябва да ги връщам с лостчето.
    Може ли да се ремонтира нещото или смяна с ново?
    За да не е просто, на таблото ми свети червено SPS - какво да го правя?
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

Място
    Русе
    Публикации
    2,627
    Точки (при гласуване)
    18

Трапер, разбирам проблема ти и умувам над решението му от както си писал.

В момента имам две моторчета - едно монтирано и работещо и едно ремонтирано както съм описал и неизпробвано. Не е проблем да ти го изпратя, но първо - не съм сигурен, че на Диско 1 и 2 моторите са еднакви (макар че консервативните англичани едва ли са сменили такова незначително нещо), второ - не съм сигурен, че съм го ремонтирал успешно. А две куриерски сметки не ми се иска да преглътна точно в този момент. През почивните дни ще го монтирам и ще пиша какъв е резултата от ремонта, което би ти помогнало да решиш как да постъпиш с твоето. Обаче смешника по бтв обещава зима още от неделя Ако нямаш друго возило, ще береш ядове в началото на зимата.

Някакви идеи?
    Последно редактиран от сто ; 14-12-11 в 22:10

paksss е офлайн
    Павел Викторов
    Старши участник | +ПЛ || ДВиП |
    Място
    Роман-Враца
    Публикации
    2,008
    Точки (при гласуване)
    17

И аз имам същите симптоми на колата. СРСа свети, чистачката задна застава там, където си иска. Чистачката сигурно има лек, ама е кофти времето за диагностика.

Ще чакам развитие за СРСа.

Поздрави на всички.
    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

Място
    Русе
    Публикации
    2,627
    Точки (при гласуване)
    18

На срс-а 'що му обръщате внимание? На моето му свети лампата откакто го купих. Не съм се разровил да му намеря предпазителя и да му спра тока Без друго по стара английска традиция имам "балон" само за водача (за първа класа както на Титаник), а сам пътувам рядко. Трудно ще го преживея да спаси мен, пък другите - според късмета

Място
    Русе
    Публикации
    2,627
    Точки (при гласуване)
    18

Цитат Мнение на сто Преглед на публикациите
    ... През почивните дни ще го монтирам и ще пиша какъв е резултата от ремонта...
    Резултатът е работещи коректно чистачки на всички степени. От мързел, а и от любопитство ще го оставя да поработи тази дъждовна и снеговита седмица, дето ни я обещават. После ще съм сигурен, че имам две работещи моторчета.

За който не е свалял, последователността е следната:
    - сваля се капака, като е добре да се бележат пантите къде точно лягат - работи се по-лесно без него
    - свалят се чистачките
    - изваждат се маркучетата на пръскалките
    - развиват се гайките, които държат конусите на чистачките
    - сваля се пластмасата под стъклото
    - разкачат се рамената и другото е ясно

После - по обратния ред.

Място
    София
    Публикации
    262
    Точки (при гласуване)
    6

По подразбиране Проблем с чистачките на Discovery 300tdi

Изведнъж се появи нов проблем по Диското , но този път почти незначителен

При положение "int" (или нещо подобно беше) чистачките не правят целият ход. (на клипчето се вижда как правят малко спират, продължават, после пак и така )

При натискане на лоста надолу и би трябвало да изчисти прозореца и да спре, но при отпускането му и спират веднага. Трябва да държа лостчето докато се върнат долу. При положение "I" и "II" работят, но сега като се замисля май като върна в 0-во спират на произволни позиции.

Днес гледах релето, но си е идеално. Почетох из googleto.... но резултат '0'

на една тема попаднах където имат проблем или със скъсано кабелче някъде вътре в моторчето или слаби връзки. За сега ще си карам така, но като се позатопли мисля да го сваля и ще докладвам със снимков материал. За да се стигне до моторчето трябва да махна пластмасата, чистачките, раменете и отдолу виждам един капак. Под него предполагам седи моторчето. Някой имал ли е подобен проблем?

(случи се в града на равно)

П.П. Допрочетох още разни теми и май баш в моторчето ще е сакатлъка. Утре по светло го почвам

П.п2 Благодаря за корекцията. Не съм попаднал на тази тема.
    Последно редактиран от bestbg ; 11-12-14 в 17:57
    LR Discovery 300Tdi 1996
    Subaru Outback 2.5 1998
    Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

Място
    Русе
    Публикации
    2,627
    Точки (при гласуване)
    18

Единият от двата мотора от тази тема (вече не помня моя или "новия") е наличен на отговорно пазене при колега от Пловдив. Той пише и чете тук, та ако искаш да се занимаваш сега с твоя, мисля няма да има проблем да го получиш и монтираш за да има с какво да караш и като се справиш с проблема да ми го върнеш срещу храна за "кучетата" дето ще ти го донесат. Или пък да остане на отговорно пазене при теб.

Място
    Шумен
    Публикации
    486
    Точки (при гласуване)
    11

По подразбиране От: Проблем с чистачките на Discovery 300tdi

Цитат Мнение на bestbg Преглед на публикациите
    П.П. Допрочетох още разни теми и май баш в моторчето ще е сакатлъка. Утре по светло го почвам
    И аз мисля че проблема е в моторчето - остава без захранване за да си завърши цикъла (да върне чистачките в изходно положение). Вероятно втвърдена смазка, която пречи на контактните повърхности, или някакво износване.

Място
    София
    Публикации
    262
    Точки (при гласуване)
    6

Благодаря за предложението, но си оправих днес моето. Отне около час и половина всичко. Едната контактна пластинка беше изхабена. Отрязах малко парченце кабел (май 2 кв.мм), монтирах и всичко заспа. Само се чудя дали не сложих малко смазка. На снимките се вижда колко грес имаше вътре, аз сложих доста по-малко и сега почвам да се чудя дали да не го отворя пак и да донамажа... за да не прегрява евентуално Ето няколко снимки:

Ето колко грес имаше:

Име:  20141212_112235.jpg
Прегледи: 275
Размер:  170.7 Кб

На тази снимка се вижда колко е износено:
    Име:  20141212_112951.jpg
Прегледи: 274
Размер:  69.5 Кб

И тук ремонтирано:

Име:  20141212_114943.jpg
Прегледи: 275
Размер:  122.8 Кб

Износването по самият диск след като го зачистих малко. После го напръсках с медна грес.(спрей)

Име:  20141212_113004.jpg
Прегледи: 276
Размер:  95.3 Кб

Финално вече изглежда като вакум помпата ми Без нитове, а с рапидки

Име:  20141212_121657.jpg
Прегледи: 278
Размер:  128.1 Кб

И остана време да си монтирам защитата на щангите... най накрая

Име:  20141212_143928.jpg
Прегледи: 277
Размер:  184.7 Кб

Сега всичко е ОК Паркират адекватно
    Прикачени картинки Прикачени картинки  
    LR Discovery 300Tdi 1996
    Subaru Outback 2.5 1998
    Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

Място
    Шумен
    Публикации
    96
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране От: Проблем с чистачките на Discovery 300tdi

Цитат Мнение на Йордан Йорданов Преглед на публикациите
    И аз мисля че проблема е в моторчето - остава без захранване за да си завърши цикъла (да върне чистачките в изходно положение). Вероятно втвърдена смазка, която пречи на контактните повърхности, или някакво износване.
    След кото пребихме парното може да разпарпондрим и чистачките

Място
    София
    Публикации
    23
    Точки (при гласуване)
    0

Колеги да попитам.Можели някой да ми каже къде в автомобила се намира въпросната multi-function кутийка или каквото е там.Че откакто го взех моето Диско не работят плафоните в купето,интервала на предните чистачки и зумерът за включени фарове.Благодаря предварително.

PETER PETRAKIEV е офлайн Супер Модератор | ОС || +ПЛ || ТП |
    | Модератор |
    Място
    Белово
    Публикации
    3,582
    Точки (при гласуване)
    24

Цитат Мнение на rsimeonov Преглед на публикациите
    Колеги да попитам.Можели някой да ми каже къде в автомобила се намира въпросната multi-function кутийка или каквото е там.Че откакто го взех моето Диско не работят плафоните в купето,интервала на предните чистачки и зумерът за включени фарове.Благодаря предварително.
    Виж предпазителите.

Име:  555.jpg
Прегледи: 219
Размер:  101.3 Кб

Име:  556.jpg
Прегледи: 220
Размер:  93.0 Кб
    Land Rover Discovery:
    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

Място
    София
    Публикации
    23
    Точки (при гласуване)
    0

Благодаря за бързия отговор.Отивам да видя дали ще се оправи.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Теч в Land Rover Discovery1
    От landyfan във форум LAND ROVER
    Отговори: 33
    Последно мнение: 19-02-15, 08:28
  2. Отговори: 75
    Последно мнение: 23-01-15, 20:07
  3. Проблем с предния люк Land Rover Discovery1
    От rudoni във форум LAND ROVER
    Отговори: 2
    Последно мнение: 25-04-11, 23:10