Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инжекционна газова уредба, която да може да пали без бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Инжекционна газова уредба, която да може да пали без бензин

    Търся сведения за такова нещо, което да е масово и да може да пали направо на газ. Също да може и да се нашие на моно. Може да се изказвам начетено по всякакви АГУ въпроси, но инжекционните системи не ги следя в подробности.

    Предварително уточнявам: ЗНАМ как се слага обикновена АГУ на моноинжекционен двигател и това е втори вариант. Инжекционни напъни ще има само, ако е изпълнено горното условие.

  • #2
    От: Инжекционна газова уредба, която да може да пали без бензин

    Само си мисля...ако се ползва втора бутилка с отязана тръбичка на сондата.Т.Е да не засмуква течна фаза-така няма да замръзват дюзите.Хм...така е малко сложно,абе по някъкъв начин да захранва мотора с изпарена газ за няколко минути.Дали ще стане?
    "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
    Mark Twain
    СтоЕнчA

    Коментар


    • #3
      От: Инжекционна газова уредба, която да може да пали без бензин

      Разгледай сайта на Фобос. Мисля че имаха копче за принудително палене на газ.
      Успех.

      Коментар


      • #4
        От: Инжекционна газова уредба, която да може да пали без бензин

        Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
        Само си мисля...ако се ползва втора бутилка с отязана тръбичка на сондата.Т.Е да не засмуква течна фаза-така няма да замръзват дюзите.Хм...така е малко сложно,абе по някъкъв начин да захранва мотора с изпарена газ за няколко минути.Дали ще стане?
        Има точно такива схеми, даже не инжекционни. Всъщност мога да си поръчам и бутилка с два фланеца, ако съм тарикат. Ама аз искам нещо просто. Да, знам, че задачата не е тривиална, просто се надявам някой да го е направил.
        Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
        Разгледай сайта на Фобос. Мисля че имаха копче за принудително палене на газ.
        Успех.
        Ще видим. Тия като ги търся из Форума, нищо добро не намирам.

        Коментар


        • #5
          От: Инжекционна газова уредба, която да може да пали без бензин

          Аз съм с БСМ и има такава опция за директно палене на газ ,но не съм я ползвал до сега.

          Коментар


          • #6
            От: Инжекционна газова уредба, която да може да пали без бензин

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Търся сведения за такова нещо, което да е масово и да може да пали направо на газ. Също да може и да се нашие на моно. Може да се изказвам начетено по всякакви АГУ въпроси, но инжекционните системи не ги следя в подробности.

            Предварително уточнявам: ЗНАМ как се слага обикновена АГУ на моноинжекционен двигател и това е втори вариант. Инжекционни напъни ще има само, ако е изпълнено горното условие.
            Каква кола ще палиш НАПРАВО на газ?
            ФОБОС имат всякакви настройки.
            Холандски газови уредби имат същата опция, както и ТАРТАРИНИ (май Италиански).
            Все възможни варианти.
            Сега за паленето на газ . Това си е стандартна процедура не на газовата уредба, а на автомобила.
            Зависи от настройките, от центровката и от свещите (разстоянието).
            Аз с холандска съм карал години без да знам какво е бензин. И зиме и лете - бус.
            Важно условие е : след като запалиш да изчакаш на място да позагрее изпарителя за да се се вледени. Само това.
            Че трябва да е вързан към малкия воден кръг ... да не уточняваме, нали ?

            Коментар


            • #7
              От: Инжекционна газова уредба, която да може да пали без бензин

              Мисля ,че повечето монтирани допълнително (не фабрични) газови уредби, имат такава опция. При мен когато натискам копчето за превключване по време на палене пали директно на газ. Това съм го забелязъл и на други автомобили на които им беше изгоряла бензиновата помпа и се чудеха как да се придвижат. Модела на моето за съжаление не го пише в паспорта на АГУ. Копчето е квадратно натиска се по средата и има дъговидно разположени светодиоди за новото на газта. Би трябвало и другите да имат такива "авариини" режими.

              Коментар


              • #8
                От: Инжекционна газова уредба, която да може да пали без бензин

                Аз съм с Фобос. Играх си с настройките и я направих да пали на газ, но въпреки това винаги при първоначално палене запалва на бензин и веднага превключва на газ. Друг проблем, е че изпарителя е много малък и много бързо замръзва, и освен това автоматични смукач не сработва като хората и не трябва да се подава газ.

                Коментар


                • #9
                  От: Инжекционна газова уредба, която да може да пали без бензин

                  Ясене ако искаш ми се обади, мисля че мога да помогна на 95%.

                  Поздрави.
                  Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

                  Коментар


                  • #10
                    От: Инжекционна газова уредба, която да може да пали без бензин

                    Само като идея,
                    ако проблема е в заледяването на редуктора , възможно е да се постави отоплител преди него- например от vag tdi .Представлява алуминиев корпус с 3 подгревни свещи, вход и изход за охлаждащата течност.Ако се ползват малко релета , може да се вкюлчва след запалване на колата и да не се отразява на акумолатора.Не съм го пробвал, но мисля че е решение.
                    Поздрави!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Инжекционна газова уредба, която да може да пали без бензин

                      В службата имаме газокар V6 3000к.с. Няма даже бензинова уредба, и при -20 пали и работи на газ, само като запали трябва да се остави няколко минути да работи на празен ход да подгрее изпарителя. Преди доста години в зората на демокрацията баща ми имаше москвич който бях направил да работи само на газ. Бях взел захранване за изпарителя отнякъде където водата се стопляше почти веднага и така го кара две години, единствения проблем беше, че мембраните на изпарителя издържаха по малко от нормалното. Ако си намериш изпарител с допълнително подгряване ще стартираш веднага. Има такива, виждал съм преди доста време в някакъв каталог на единия от панаирите, точно за газокари и за коли използвани в огромни затворени помещения.
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Инжекционна газова уредба, която да може да пали без бензин

                        Доста години карах карбураторно БМВ без да използвам бензин.
                        Палех без да пипам педали и няколко минути на място,за да не се задави както казаха по-горе.
                        0+

                        Коментар


                        • #13
                          От: Инжекционна газова уредба, която да може да пали без бензин

                          Да уточня: става дума, че търся инжекционна газова уредба, която да прави студен старт.

                          Как се пали направо на газ със обикновен изпарител зная. Ужаската бензин вижда рядко и само като е загряла, същото беше и с другите руски кошници, които имах.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Инжекционна газова уредба, която да може да пали без бензин

                            Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
                            Само си мисля...ако се ползва втора бутилка с отязана тръбичка на сондата.Т.Е да не засмуква течна фаза-така няма да замръзват дюзите.Хм...така е малко сложно,абе по някъкъв начин да захранва мотора с изпарена газ за няколко минути.Дали ще стане?
                            Аз на колата съм с газов инжекцион LANDI RENZO и мога да паля принудително на газ, а братовчед ми кара с някакъв измислен ГИ и същоможе да пали принудително. Мога да питам и приятел които кара с ФОБУС

                            Коментар


                            • #15
                              От: Инжекционна газова уредба, която да може да пали без бензин

                              Студено палене с газова фаза си направихме преди няколко години.Работи и при -20.Ела да го видиш.
                              Иначе не е сложно като изпълнение-още 1 търба,още 1 клапан,малко преработка на сондата...
                              П.П. Масово ГИ имат опция в софтуера за първоначално палене на газ,но това не решава проблема при минусови температури.
                              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X