Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ръжда от резервоара на Рънера? Промиване.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ръжда от резервоара на Рънера? Промиване.

    Имах същите симптоми със същия модел Тойота. Оказа се боклук в резервоара.
    От яз.Въча до Пловдив пътувах 2 часа. Изгасва по време на движение, пускам по инерция докато спре, отново паля, карам няколко метра, пак инерция, и така докато се прибрах. Добре , че издържаха акумулаторите. Май и при теб това ще се окаже.

  • #2
    До: Проблем с 2LT TD 88г. нуждая се от съвет

    Продължавам...
    Днес-сваляне на резервоара,който се оказа учудващо чист,но цедката беше бая задръстена.Направи ми впечатление,че и от вътрешната и страна беше толкова затапена,колкото и от външната?!Просто тръбичката не влиза плътно в горната част на цедката,и засмуква нафта откъдето и падне-демек нЕма цедка...!И още-от резервоара излизат има-няма 7(!) тръбички-две от корпуса на цедката,а останалите от корпуса на резервоара!Дотук добре,ама от външната страна на тръбата,през която се налива горивото има същия брой тръбички,има един цилиндър,в който влизат две тръбички,а излиза една,има някакво пластмасово клапанче(филтърче),и е едно ръждище там-направо мазало!И сега кво....?
    много автомати-слаби резултати!

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с 2LT TD 88г. нуждая се от съвет

      Ами май е време да се приключи темата(щастливо)!
      След изчистване на цедката на смукалото,промиване на резервоара,и промиване с коресилин(друго не ми дойде на акъла) на всички тръбички,и филтърчето,които са захванати на тръбата на гърловината за наливане на нафта навъртях 500км. без дори,и намек за проблема!Няма и вакуум в резервоара,който преди беше доста осезаем,което никак не намирам за нормално-всеки резервоар си има отдушник,който след години обикновенно се запушва.
      М/у другото "катерицата" ще се окаже доста икономична,май-при пълен догоре резервоар след 340км. стрелката отиде на следващата бяла отметка под максимум.Това при движение по шосе със скорост от 90 до 100км./ч-не повече.
      Остава да разбера колко е литра е резервоара само...?Като го гледам(нали го свалях)ми се струва,че е 80литра...?
      Благодаря на всички отзовали се на питането ми!
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с 2LT TD 88г. нуждая се от съвет

        Много-много не се доверявай на стрелката!Тя стои на едно място и после изведнъж пада!Най сигурно си засечи разхода като го напълниш догоре,караш 200-300 км. и пак пълниш!Така ще си знаеш разхода и няма да те изненада някой път!
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с 2LT TD 88г. нуждая се от съвет

          Резервоара събира 90 литра, с резервата 100. т.е до капачката!!
          Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с 2LT TD 88г. нуждая се от съвет

            Първоначално публикуван от reichfurrer Преглед на мнение
            Резервоара събира 90 литра, с резервата 100. т.е до капачката!!
            Малеее...а,стига,бе...!Абе бая голям ми се видя,като го свалих,та нищо чудно...Инак е ясно,че при следв. зареждане догоре ще стане ясно за какъв разход ще иде реч...

            П.С. Пак ще се повторя,като кажа,че ме няма много-много по комповете,но като се опитам да разбера нещо за по-старата Тойота Ленд-Крузър все изскачат някакви по-нови модели,и нищо не виждам за LJ-70...най-вероятно аз не се справям нещо...
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • #7
              Ръжда от резервоара на Рънера ?

              Задръстиха ми се бензиновите дюзи и започна да работи на 4-5 цилиндъра, сложих една US добавка за чистене на дюзи, никакво подобрение, свалих дюзите и се оказаха пълни догоре с ръждива тиня....ужас, занесох ги да ги изчистят на ултразвук, казаха че ще ги спасят.

              Свалих резервоара, вътре има доста ръжда, сипах преобразувател и го оставих да кисне, имате ли някакви идеи какво да го правя утре ???
              TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

              Коментар


              • #8
                От: Ръжда от резервоара на Рънера ?

                Здрасти TOYO!Аз бих те посъветвал да намериш нов резервоар + двете тръбички(подаваща и връщаща) ако е оборудван с такива.Обикновено са 3-двете по-горе + вентилиращата, която по правило не ръждясва колкото другите 2.Щото е празна от течност и оттам много бързо изравнява температурите.Може да почистиш резервоара от свободна ръжда и да го ползваш, като монтираш един фин филтър на подаването, докато намериш нов.Лично аз не бих правил опити с преобразоветел, заливки, бои и т.н.Имайки в предвид дебелината на тази ламарина, търси по спешност нов.Предполагам че камиончето ти е 4Рънер до 95г.
                1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

                Коментар


                • #9
                  От: Ръжда от резервоара на Рънера ?

                  Пясък с вода - клатене и изпускане и пак и пак докато спре да излиза гнус.Интересно ми е обаче защо дюзите са се насвяткали с "тиня", ами нали по магистралата има филтър?Сменян ли е?
                  Успех.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ръжда от резервоара на Рънера ?

                    Аз на твое място няма да се опитвам да чистя нищичко отвътре, ами ще облепя хубаво и внимателно резервоара отвън с 1мм. стъклен плат и полиестерна смола.Технологията е налагаш плата и отгоре мажеш със средно голяма четка готовата смола, като постепенно обхващаш цялата външна повърхност, която предварително си поизшкурил и обезмаслил.Забърквай по около 300грама смола и втвърдител, защото стяга за около час.На по-засуканите участъци си изрязвай парчета с необходимата форма.Приготви си буркан с коресилин, за да чистиш четката м/у отделните забърквания.Накрая заглаждаш с шкурка и боядисваш.И имаш вечен резервоар!Цялата работа за начинаещ мераклия е за около 6-8 часа.Наблегни на лесно достъпен еднократен горивен филтър.
                    много автомати-слаби резултати!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ръжда от резервоара на Рънера ?

                      Ето още един начин за чистене на ръжда http://www.youtube.com/watch?v=8-gBAjEga1s според мен е добре схемата с еднократен филтър.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ръжда от резервоара на Рънера ?

                        Джипката е 95-та година, никъде по нея нямам ръжда, филтъра беше на 2000 км., разрязах го да видя какво е хванал, разлистих хартията му и в нея имаше доста уловена светло оранжева ръжда, но най-фините частици са преминалит през него и се утаяват при дюзите като нанос, бензина от филтъра изтече със светло оранжев цвят като на миниум, излях го върху бетон, след като се изпари остана едно петно от фин ръждив пепелен прах.

                        Всичко това се получи от високите качества на US добавката за чистене на дюзи, тя наистина е много силна и много добра, вероятно има лека киселинност и размива старите ръжди като ги прави на много ситен прашец, сигурен съм че на опаковката беше написано за проблема с металните стари резервоари, ама кой да чете нали все бързаме за някъде.

                        Благодаря на всички, днес ще измия с пароструйка отвътре при колегата GOLDI, и никога повече няма да ползвам добавки.
                        TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ръжда от резервоара на Рънера ?

                          След четиридневно киснене в ръждопреобразувател и преобръщане на всички страни, последвано от старателно търкане с бормашина и кръгла телена четка заварена на тръбичка-удължител, вчера най-после го измихме обилно отвътре, всичко блесна и няма следа от ръждата.

                          Дюзите ги изчистихме на ултразвук, после ги проверихме на стенд и всичките дават еднакво количество гориво, за всеки случай повдигнах малко помпата за да не смуче толкова ниско, сглобихме всичко и джипчето заработи като ново.


                          Занапред ще поддържам резервоара пълен догоре, идеята е да няма кислород за образуване на корозия, единствената ползвана "добавка" ще бъде спирт за горене за абсорбация на водата и нищо друго.
                          TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ръжда от резервоара на Рънера ?

                            Първоначално публикуван от TOYO Преглед на мнение
                            След четиридневно киснене в ръждопреобразувател и преобръщане на всички страни, последвано от старателно търкане с бормашина и кръгла телена четка заварена на тръбичка-удължител, вчера най-после го измихме обилно отвътре, всичко блесна и няма следа от ръждата.

                            Дюзите ги изчистихме на ултразвук, после ги проверихме на стенд и всичките дават еднакво количество гориво, за всеки случай повдигнах малко помпата за да не смуче толкова ниско, сглобихме всичко и джипчето заработи като ново.


                            Занапред ще поддържам резервоара пълен догоре, идеята е да няма кислород за образуване на корозия, единствената ползвана "добавка" ще бъде спирт за горене за абсорбация на водата и нищо друго.
                            Бих препоръчал за целта вместо спирт за горене да използваш метанол.
                            много автомати-слаби резултати!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ръжда от резервоара на Рънера? Промиване.

                              Здрасти mbenz!Само да допълня малко по въпроса за вакуума/налягането в резервоара.Допълнението е за бензинови, тъй като съм още в първи клас при дизелите, ни мисля че и при тях е на подобен принцип.Въпросния цилиндър с три тръбички е касетата с активния въглен.Значи резервоара ти е снабден с отдушник, който е част от системата за емисиите.Т.е. не е прост отвор към атмосферата.Идеята е следната-да се изпускат колкото може по малко непречистени изгорели газове и изпарения от сурово гориво в атмосферата.За целта капачката на резервоара има клапанче, пропускащо въздух само навътре.Когато се изчерпва гориво/или температурата падне се създава разреждане и когато то надвиши силата на пружинката на това клапанче, се засмуква въздух, но не толкова че да се изравни с външното налягане-значи остава вакуум.После цикъла се повтаря.На практика в резервоара почти винаги трябва да има вакуум.Ако резервоара има просто отвор към околния въдух и колата се преобърне, ясно е какво следва.Рядко, но се случва да има малко налягане и това е когато околната температура се повиши, и няма изчерпване на гориво, налягането на газовата фаза над горивото нарасне, тогава по вентилиращата тръбичка това налягане е редно да се изпусне през една кутийка с активен въглен и също съоръжена с клапанче, пропускащо само навън, така че да излезе само въздух, а горивните пари да останат в активния въглен.
                              При теб ако липсва вакуум, особено след като си покарал повечко, системата ти смуче въздух/губи гориво отнякъде и се дължи или на блокирало едно от двете клапанчета или пробита тръбичка/резервоар.
                              Последно редактирано от metotem; 17-11-11, 04:55.
                              1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X