Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов потребител с Фронтера, и въпрос относно предни седалки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нов потребител с Фронтера, и въпрос относно предни седалки

    Здравейте, колеги.

    От миналата седмица съм горд собственик на ОФБ КБ, 1999 година с X22DTH двигател. В момента е в бокса за смяна на всички консумативи, 2 биалетки и няколко шарнира, но всичко останало по колата изглежда чудесно.

    Искам да ви попитам някой има ли представя от взаимозаменяемост на седалки? От кои модели коли/джипове стават, така че да не се налага смяна на оригиналните шейни? Така или иначе ще й направя кожен салон и ще слагам подгряване, и като ще свалям седалките поне да ги сменя с такива от нещо по-"съвременно".

    Мерси на отзовалите се.

  • #2
    От: Нов потребител с Фронтера, и въпрос относно предни седалки

    Да ти е честита новата придобивка колега , а за седалките оригиналните според мен не са лоши стига да не са изтърбушени , карам старата фронтера пътувам с нея и на дълъг път понякога и по 600-700 км на ден, не мога да се оплача от седалките
    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

    Коментар


    • #3
      От: Нов потребител с Фронтера, и въпрос относно предни седалки

      Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
      Да ти е честита новата придобивка колега , а за седалките оригиналните според мен не са лоши стига да не са изтърбушени , карам старата фронтера пътувам с нея и на дълъг път понякога и по 600-700 км на ден, не мога да се оплача от седалките
      Мерси
      Да, "не са лоши" е много точно казано за тях Не са изтърбушени, в добро състояние са, просто аз съм леко ментално предизвикан... Та затова - някой знае ли взаимозаменяемост?

      Коментар


      • #4
        От: Нов потребител с Фронтера, и въпрос относно предни седалки

        Първоначално публикуван от Бай ти Митьо Преглед на мнение
        Мерси
        Да, "не са лоши" е много точно казано за тях Не са изтърбушени, в добро състояние са, просто аз съм леко ментално предизвикан... Та затова - някой знае ли взаимозаменяемост?
        Еми , бай ми Митьо , май тук никой не е взаимозаменял .
        Аз (поради общото друсане на ОФА - КБ) , по едно време се бях замислил за подобна операция . Даже имах мерак на една от Паджеро - къса база . Щот си има собствена федерация , като на седалка на товарен камион . Ама пак си требе интервенция .
        Сто процента извън семейството , без преправяне на шейната няма да с е размине . Сещам се в момента обаче за Монтерей - КБ. Дали там няма да стане номера ?! Не съм го гледал подробно , но пък не ги срещам и често по моргите .
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #5
          От: Нов потребител с Фронтера, и въпрос относно предни седалки

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          Еми , бай ми Митьо , май тук никой не е взаимозаменял .
          Аз (поради общото друсане на ОФА - КБ) , по едно време се бях замислил за подобна операция . Даже имах мерак на една от Паджеро - къса база . Щот си има собствена федерация , като на седалка на товарен камион . Ама пак си требе интервенция .
          Сто процента извън семейството , без преправяне на шейната няма да с е размине . Сещам се в момента обаче за Монтерей - КБ. Дали там няма да стане номера ?! Не съм го гледал подробно , но пък не ги срещам и често по моргите .
          Благодаря за отговора, колега
          Монтерея е добра идея, далечен познат имаше такъв навремето, ако мога - ще го убедя да ми отдели един час за проба.
          Но... Явно ще трябва да пионерствам в областта... Като остане повечко време тръгвам по моргите, и като съм готов ще пиша резултати и ще постна снимки, живот и здраве.
          Мерси на отзовалите се

          Коментар


          • #6
            От: Нов потребител с Фронтера, и въпрос относно предни седалки

            Аз съм с ОФА ДБ , и мен като тебе не ме кефиха оригиналните ,имах чувството че коленете ми са на ушите и взех две предни седалки от Киа Карнивал /щото ми харесаха/ и после допълнително малко профил, малко ТНТМ и сега съм с по две релси на седалка и доста нависоко.Има още малко за доработки ,ама и така е много по добре./Между другото шеста и седма седалка на Киата е със свиваща се облегалка и може да се пробва и за двувратка.Само дето трябва малко работа по тях.
            0897девет7996две

            Коментар


            • #7
              От: Нов потребител с Фронтера, и въпрос относно предни седалки

              Първоначално публикуван от ceco6 Преглед на мнение
              Аз съм с ОФА ДБ , и мен като тебе не ме кефиха оригиналните ,имах чувството че коленете ми са на ушите и взех две предни седалки от Киа Карнивал /щото ми харесаха/ и после допълнително малко профил, малко ТНТМ и сега съм с по две релси на седалка и доста нависоко.Има още малко за доработки ,ама и така е много по добре./Между другото шеста и седма седалка на Киата е със свиваща се облегалка и може да се пробва и за двувратка.Само дето трябва малко работа по тях.
              Мерси за отговора, колега, мога ли да те помоля за снимки как е станало при теб?

              Коментар


              • #8
                От: Нов потребител с Фронтера, и въпрос относно предни седалки

                Снимах ги с телефона и не са много добри ама ... Сега трябва да му оправя корите ,че са широки и опират на вратата ,но от 8 месеца все не остава време
                Прикачени файлове
                0897девет7996две

                Коментар


                • #9
                  От: Нов потребител с Фронтера, и въпрос относно предни седалки

                  Еее, много добре, професионална работа.
                  Говорих аз с моите тапицери, те казват, че трудно ще се намерят седалки, които да бъдат под същия ъгъл като тези спрямо шейната, и сигурно ще си направя просто оригиналните Фронтерски седалки. Ще добавя и едно подгряване, че за зимата основно ще я ползвам джипката. Ще постна как са станали.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нов потребител с Фронтера, и въпрос относно предни седалки

                    Какво правиш с въздушните възглавници, ако сложиш седалки от друга кола? То от една и съща кола лява с дясна седалка не дават да се разменя пък цялата...Или просто слагаш един спортен волан, откачаш системата за активна безопасност и се надяваш да не ти потрябва

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нов потребител с Фронтера, и въпрос относно предни седалки

                      Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                      Какво правиш с въздушните възглавници, ако сложиш седалки от друга кола? То от една и съща кола лява с дясна седалка не дават да се разменя пък цялата...Или просто слагаш един спортен волан, откачаш системата за активна безопасност и се надяваш да не ти потрябва
                      Да ти кажа честно откакто шофирам (да чукам на дърво - вече повече от 10 години и повече от 1 000 000 км) - не ми е дотрябвала нито резервната гума, нито системата за безопасност на което и да е МПС... Явно съм роден под щастлива звезда или просто съм прекалено внимателен.

                      Освен това въпросът не беше за смяна на целите шейни, а по-скоро само на самата седалка. А системата на еърбезите е вързана с пиропатроните, които се намират на самата шейна.

                      И по моя въпрос - отказах се да търся други седалки - просто има твърде много неясноти покрай това, комбинирано с "доброжелателността" на добрите хорица, съдържатели на автоморги, става почти мисия невъзможна.
                      Според мен трябва да се вземе една свободна шейна и в достатъчно богати морги да се мери всяка една седалка. Ако някой има нерви и време да го направи - нека снима моля. Аз не съм от тези хора.

                      И ето в крайна сметка резултата при мен:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:025989298.jpg
Прегледи:1
Размер:47.3 КБ
ID:5332929Натиснете снимката за да я уголемите

Име:025989301.jpg
Прегледи:1
Размер:62.3 КБ
ID:5332930

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нов потребител с Фронтера, и въпрос относно предни седалки

                        Първоначално публикуван от Бай ти Митьо Преглед на мнение

                        И ето в крайна сметка резултата при мен:

                        [ATTACH=CONFIG]400440[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]400441[/ATTACH]
                        Прекрасно изглежда
                        кой ти ги претапицира? колко пари ти взе? и каква кожа използва?
                        ако не ти се пише тук дай някакъв телефон, че мен живо ме интересува претапицирането.
                        Благодаря ти предварително.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нов потребител с Фронтера, и въпрос относно предни седалки

                          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                          Прекрасно изглежда
                          кой ти ги претапицира? колко пари ти взе? и каква кожа използва?
                          ако не ти се пише тук дай някакъв телефон, че мен живо ме интересува претапицирането.
                          Благодаря ти предварително.
                          Здрасти, мерси за добрите думи
                          Аз съм маниак малко, на преедишната кола бяха по същия начин седалките, и си ги правя все при едни и същи хора. Съжалявам, ако е реклама, но не мога да ползвам личните съобщения все още, за да ти пратя там.
                          Ето това е сайта: ............
                          Намират се в Гео Милев, човека се казва Иван.
                          Кожата е естествена (перфорираната), и изкуствена по бордовете, защото предишния салон го направих с естествена навсякъде, и след 4 години ползване се поомачка. А така или иначе гъза ти не седи на борда.
                          За цена - питай на място най-добре, защото в зависимост от изискванията са различни цените. Предишния ми салон беше мисля 1200, този ако махнем допълнителните доработки (таван, колонки, капаче, сенници) също би бил в тоя порядък. Даже си направих и задната гума кожена - махнах тоя фабричен капак, защото дрънка ужасно по дупките.
                          Ако има още нещо - питай.
                          Последно редактирано от fanatic; 03-01-12, 19:17.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нов потребител с Фронтера, и въпрос относно предни седалки

                            Първоначално публикуван от Бай ти Митьо Преглед на мнение
                            Здрасти, мерси за добрите думи
                            Аз съм маниак малко, на преедишната кола бяха по същия начин седалките, и си ги правя все при едни и същи хора. Съжалявам, ако е реклама, но не мога да ползвам личните съобщения все още, за да ти пратя там.
                            Намират се в Гео Милев, човека се казва Иван.
                            Кожата е естествена (перфорираната), и изкуствена по бордовете, защото предишния салон го направих с естествена навсякъде, и след 4 години ползване се поомачка. А така или иначе гъза ти не седи на борда.
                            За цена - питай на място най-добре, защото в зависимост от изискванията са различни цените. Предишния ми салон беше мисля 1200, този ако махнем допълнителните доработки (таван, колонки, капаче, сенници) също би бил в тоя порядък. Даже си направих и задната гума кожена - махнах тоя фабричен капак, защото дрънка ужасно по дупките.
                            Ако има още нещо - питай.
                            Знам го Иван, надявах се че са някакви твой тайни майстори които взимат колкото не е без хич
                            1000 лв. за салон не ми се дава определено, пък аз имам и задни седалки и задни врати и т.н.
                            Имам още един въпрос, как се справи с подгряването? оригинални нагреватели ли купи или е нещо правено?
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нов потребител с Фронтера, и въпрос относно предни седалки

                              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                              Знам го Иван, надявах се че са някакви твой тайни майстори които взимат колкото не е без хич
                              1000 лв. за салон не ми се дава определено, пък аз имам и задни седалки и задни врати и т.н.
                              Имам още един въпрос, как се справи с подгряването? оригинални нагреватели ли купи или е нещо правено?
                              Е то е и със задните... Оставаше и да не ги направят и тях...

                              Подгряването - инсталацията си я има (засега пона на всяка Фронтера Б, която съм виждал), само се вадят буксите изпод мокета, купих огледалната букса и двете копчета от морга, забодох ги и всичко тръгна.
                              Самите подгряващи елементи са от BMW - единия е от Е46, другия е от Х5. Много са хубави, защото са с много сериозна оплетка вътре и шанса за прекъсване е почти нулев, освен това са като малко по-дебело парче плат - лесни за манипулация и въобще не се виждат/усещат под кожата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X