Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шумоизолация 120-ка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шумоизолация 120-ка

    Скъпи колеги, имам щастието да карам тази чудесна 120-ка. Купих я миналата година по това време след като продадох предишната 120-ка. Предишният ми ТЛК 120 беше европейско изпълнение, закупен от ТМ Ауто и му се радвах в продължение на 5 години. Този красавец е тропическо изпълнение има атмосферен дизелов двигател 3.0 и никаква електроника. Няма нищо общо с европейското изпълнение, освен външния вид.
    Имам следния въпрос - може ли да се направи ефективно обезшумяване на колата? При скорост - 100-120км/ч вътре е доста шумно.

    Благодаря, поздрави!

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo.forum.jpg
Прегледи:1
Размер:159.0 КБ
ID:5946509Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo.forum.jpg
Прегледи:1
Размер:159.0 КБ
ID:5946509

  • #2
    От: Шумоизолация 120-ка

    Потърси с търсачката за "шумоизолация" и/или "топлоизолация". Излизат теми за други марки 4х4. Може, има различни материали с различна ефективност и на различни цени. Но според мен си изпуснал сезона, освен ако нямаш просторен топъл гараж.

    Коментар


    • #3
      От: Шумоизолация 120-ка

      Здравейте, колега!Не съм го пробвал лично, но отзивите са много добри, стига да е изпълнено правилно.
      Надявам се да успееш да намериш и в Европа, на приемлива цена.
      http://www.dynamat.com/products_auto...roduction.html
      1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

      Коментар


      • #4
        От: Шумоизолация 120-ка

        Първоначално публикуван от metotem Преглед на мнение
        Здравейте, колега!Не съм го пробвал лично, но отзивите са много добри, стига да е изпълнено правилно.
        Надявам се да успееш да намериш и в Европа, на приемлива цена.
        http://www.dynamat.com/products_auto...roduction.html
        От личен опит мога да кажа, че dynamat-a е отличен. Цената е по-висока от останалите.

        Коментар


        • #5
          От: Шумоизолация 120-ка

          Добре, знаете ли кой може да го налепи?
          Към кого да се обърна в София?

          Коментар


          • #6
            От: Шумоизолация 120-ка

            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
            Потърси с търсачката за "шумоизолация" и/или "топлоизолация". Излизат теми за други марки 4х4. Може, има различни материали с различна ефективност и на различни цени. Но според мен си изпуснал сезона, освен ако нямаш просторен топъл гараж.

            Поразгледах такива темички и като чели е доста специфично за всяко джипче и не се е получило в повечето случаи.
            Търся направо човек, които знае и може да го направи. Благодарен съм на всяка информация и съвет.

            Коментар


            • #7
              От: Шумоизолация 120-ка

              Първоначално публикуван от TLC14 Преглед на мнение
              Добре, знаете ли кой може да го налепи?
              Към кого да се обърна в София?
              Потърси Дядо Владо. 0877170727. Прати му много здраве от мен.

              Коментар


              • #8
                От: Шумоизолация 120-ка

                Първоначално публикуван от TLC14 Преглед на мнение
                Поразгледах такива темички и като чели е доста специфично за всяко джипче и не се е получило в повечето случаи.
                Търся направо човек, които знае и може да го направи. Благодарен съм на всяка информация и съвет.
                Няма защо да не се получи, ако човек използва подходящи материали за целта. Ако спестиш от качествен материал, ще спестиш и от ефект/ резултат след това. Можеш да си го направиш и сам. Просто разкарай всичко от пода на колата, почисти добре (с обезмаслител например), останалото е разкрояване и полагане. Няма нищо сложно.

                Коментар


                • #9
                  От: Шумоизолация 120-ка

                  Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                  Няма защо да не се получи, ако човек използва подходящи материали за целта. Ако спестиш от качествен материал, ще спестиш и от ефект/ резултат след това. Можеш да си го направиш и сам. Просто разкарай всичко от пода на колата, почисти добре (с обезмаслител например), останалото е разкрояване и полагане. Няма нищо сложно.
                  Според теб само по пода ли е необходимо да се направи?
                  Не е ли необходимо да има и зад таблото?

                  Дали тази 120-ка има различна изолация от европейската, или просто си шуми повече?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Шумоизолация 120-ка

                    Според мен зад таблото е трудоемко. Трябва да се свали цялото. Важно е тунела за скоростите, в краката на шофьора и пасажера отпред и предния капак. Двигателя при всички положения е по-шумен от стандартния дизел за модела.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Шумоизолация 120-ка

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Потърси Дядо Владо. 0877170727. Прати му много здраве от мен.
                      Вече се чухме, но пропуснах да му пратя много здраве от теб.
                      Ще се ходя при него в близките дни и ще му пратя.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Шумоизолация 120-ка

                        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                        Според мен зад таблото е трудоемко. Трябва да се свали цялото. Важно е тунела за скоростите, в краката на шофьора и пасажера отпред и предния капак. Двигателя при всички положения е по-шумен от стандартния дизел за модела.
                        Да, на тази поне няма никакви тоци и кабели, така че свалянето ще е по-лесно ако се прави )))))))))))

                        Коментар


                        • #13
                          От: Шумоизолация 120-ка

                          Първоначално публикуван от TLC14 Преглед на мнение
                          Да, на тази поне няма никакви тоци и кабели, така че свалянето ще е по-лесно ако се прави )))))))))))
                          Няма никакви тоци и кабели за кое? Нали имаш скоростомер и ключ за палене? Така, че тоци и жици има, по-малко са, но пак остава една не лека борба с пластмаси. Това не е 7-ма серия, на която всичко по таблото е метал и се развива с отверка и десятка...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Шумоизолация 120-ка

                            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                            Няма никакви тоци и кабели за кое? Нали имаш скоростомер и ключ за палене? Така, че тоци и жици има, по-малко са, но пак остава една не лека борба с пластмаси. Това не е 7-ма серия, на която всичко по таблото е метал и се развива с отверка и десятка...
                            По дяволите, ще ме накараш пак да сменям колата. )))))))
                            Казвай направо какво да взимам и да приключваме, ама повече не искам тоци и кабели никакви

                            Коментар


                            • #15
                              От: Шумоизолация 120-ка

                              Първоначално публикуван от TLC14 Преглед на мнение
                              По дяволите, ще ме накараш пак да сменям колата. )))))))
                              Казвай направо какво да взимам и да приключваме, ама повече не искам тоци и кабели никакви
                              Споко де. Дедо шъ те оправи. Малко е туткав, ама е квалитетен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X