Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за резервна гума!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за резервна гума!

    Колеги имам следния въпрос!?
    От вчера вече джипчето ми си има 4 нови гумета размер 265Х75Х16 за мое успкоение и само да кажа че влезнаха без да се реже или преправя нищо!Но......!Резервната си остава различна (РАЗБИРАСЕ ОТ ФИНАНСОВА ГЛЕДНА ТОЧКА) която е с размер 255Х65Х16 (НОВА)!Та въпроса е може ли да се кара при евентуален инцидент (като спукване на гума) с такава различна гума, къде ще е наи удачно да се монтира (като предна или задна) за да има най малък негативен ефект!?
    Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
    LZ1NES

  • #2
    От: Въпрос за резервна гума!

    При мен положението е почти същото,но с по-малка разлика в размерите.Мисля си,че ако спукам задна и не се налага да карам 4по4,трябва да правя въртележка и да сложа резервната отпред.Пък за 4по4 се предполага,че терена ще е хлъзгав и си мисля,че няма да е чак такъв проблем.Мое мнение.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за резервна гума!

      Първоначално публикуван от neshko Преглед на мнение
      Колеги имам следния въпрос!?
      От вчера вече джипчето ми си има 4 нови гумета размер 265Х75Х16 за мое успкоение и само да кажа че влезнаха без да се реже или преправя нищо!Но......!Резервната си остава различна (РАЗБИРАСЕ ОТ ФИНАНСОВА ГЛЕДНА ТОЧКА) която е с размер 255Х65Х16 (НОВА)!Та въпроса е може ли да се кара при евентуален инцидент (като спукване на гума) с такава различна гума, къде ще е наи удачно да се монтира (като предна или задна) за да има най малък негативен ефект!?
      Размера има значение това е доста голяма разлика и както колегата казва най добре на задния мост гумите да са еднакви и без да пускаш предния мост -нали Фронтера караш колега
      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за резервна гума!

        Какъв вид е задвижването?

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за резервна гума!

          Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
          Размера има значение това е доста голяма разлика и както колегата казва най добре на задния мост гумите да са еднакви и без да пускаш предния мост -нали Фронтера караш колега
          Да фронтера карам!Несъм го написал защото на профила снимката е точно на въпросната!За това че нетрябва да се кара на 4-ка си го знам!За това че май на предницата трябва да се качи резервната също се досещам...........и все пак искам да разбера дори ако се качи отпред дали няма да доведе до негативни последствия!Както и да поясня че говоря само за придвижване до най близкият гумаджия (което понякога си е разтояние) а не каране до забрава!
          Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
          LZ1NES

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за резервна гума!

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Какъв вид е задвижването?
            Задно.
            Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
            LZ1NES

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за резервна гума!

              Първоначално публикуван от neshko Преглед на мнение
              Задно.
              Друго питах. Да не е фул тайм. Или пък да има блокаж.
              А така нямаш грижа. Нали целта е близкия гумаджия.
              И аз съм така. И дано не се пукат!

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за резервна гума!

                И аз един ден гледах умно 35ците и резервната си 29ка..... и се опитах да си представя гимнастиката която трябва да правя ако спукам задната гума!И си купих същия размер за резервна!Има и вариант да си купиш фитили като на гумаджиите и шишенце бензин.... или компресорче!
                driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за резервна гума!

                  На черно не виждам проблем да караш с различна резевна гума. Все пак както казаха колегите - слагаш я отпред. По-голяма хамалогия е, но така е по-безопасно.
                  Излезеш ли на асфалта така или иначе спираш 4х4 и минаваш само на задно. Затова е важно 2-те задни да са еднакви, за да не товариш излишно LSD-то.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за резервна гума!

                    Първоначално публикуван от neshko Преглед на мнение
                    Да фронтера карам!Несъм го написал защото на профила снимката е точно на въпросната!За това че нетрябва да се кара на 4-ка си го знам!За това че май на предницата трябва да се качи резервната също се досещам...........и все пак искам да разбера дори ако се качи отпред дали няма да доведе до негативни последствия!Както и да поясня че говоря само за придвижване до най близкият гумаджия (което понякога си е разтояние) а не каране до забрава!
                    Ако въобще някога ти се наложи да я ползваш няма да имаш проблем. Не се притеснявай, ти не караш толкова хард, че да останеш в гората с тази малката гума.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за резервна гума!

                      Първо , към колегите , некаращи Опел Фронтера : Задвижването е парттайм , с LSD на задния диференциал . Надявам се , че на Нешко LSD-то му е живо . Следователно :
                      - Второ : Някой от пишещите фронтераджии карал ли е с различен размер гума , или просто разсъжавате теоретично?

                      Е , понеже аз СЪМ карал , и някъде из темите съм споделял , ще се повторя : Още в началото на експлоатация имах глупостта да сложа резервната (разликата е 1 цол) на задния мост . От Люлин до Костинброд (бях тръгнал към Белоградчишко) все пак изтърпях . Едвам я държах в пътя . В Костинброд - при първия гумаджия ! Не че не можех и преди това да я сменя сам , ама бях с нови дрехи и валеше дъжд - късен ноември
                      Забележка : LSD-то ми си работи ... та и от там това поведение .

                      Извод : Ако различните размери гуми са на предния мост и се кара само на задно - проблем нема ! Ама това е и единствения вариант без проблеми .

                      ... и те така ! Иначе , всеки сам да си преценява .
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X