Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГЛАСУВАЙ: За и против разделянето на клас А1 и клас А2 на Networx-Offroad

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ГЛАСУВАЙ: За и против разделянето на клас А1 и клас А2 на Networx-Offroad

    Първоначално публикуван от tk3c-pyce Преглед на мнение
    Моля, запознайте се с последния регламент или по-точно с последните промени в него:
    1. Екипажите са разделени на клас А1 и клас А2 (тъй като разделението "професионалисти/аматьори" се счита за дискриминация)
    2. Специално за първия ден, за клас А1 е задължителна лебедка. За клас А2 не е
    3. За клас А1 са задължителни всички препятствия - както от първия, така и от втория ден.
    4. За клас А2 не са задължителни най-трудните препятствия (Каньон, Лом, Вир, както и "Фантазията на багериста 2" втория ден). За тях трасето е максимално олекотено, като втория ден си е чиста писта
    5. За клас А1 наградите са двойно по-големи от тези за клас А2
    6. Състезателите не могат да променят класовете, в които се състезават между двата дни
    Всичко до тук беше много добре... , но защо това разделение и на какво е обосновано. Ако е заради " профитата " и БФАС нещо ми се губи ... Колко профита заявиха участие и кой се притеснява от тях ? Питането ми е за това и ... Колкото повече деления има - толкова е по-трудно за организатора и за класиране ... Ако трябва да се делим на класове критериите трябва да са други и класовете много повече , което за любителско състезание е немислимо на този етап. Ако иска "шефа" да раздели наградния фонд на повече състезатели и да раздаде награди до десето място . Успех.
    62
    Да, съгласен съм
    74.19%
    46
    По-скоро съм съгласен, с малки забележки
    17.74%
    11
    По-скоро не съм съгласен. Имам сериозни забележки
    0.00%
    0
    Изобщо не съм съгласен
    8.06%
    5

    Анкетата е изтекла.

    0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

  • #2
    От: Ново издание на трофи-маратон+рали-крос Средна кула 12-13 ноември 2011

    Аз също мисля като теб,но навярно това се прави заради неподготвени джипове.

    Коментар


    • #3
      От: Ново издание на трофи-маратон+рали-крос Средна кула 12-13 ноември 2011

      Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
      Всичко до тук беше много добре... , но защо това разделение и на какво е обосновано. Ако е заради " профитата " и БФАС нещо ми се губи ... Колко профита заявиха участие и кой се притеснява от тях ? Питането ми е за това и ... Колкото повече деления има - толкова е по-трудно за организатора и за класиране ... Ако трябва да се делим на класове критериите трябва да са други и класовете много повече , което за любителско състезание е немислимо на този етап. Ако иска "шефа" да раздели наградния фонд на повече състезатели и да раздаде награди до десето място . Успех.
      Това ми беше мисълта и на мен - не беше нужно разделянето на класове просто есктремните участъци да носят бонус време на преминалите ги .При такъв голям награден фонд ,както каза Иван да се раздаде парични награди до десето място - по този начин състезанието ще стане още по атрактивно за сътезатели и публика .
      VEREYA MOTORSPORT TEAM

      Коментар


      • #4
        От: Ново издание на трофи-маратон+рали-крос Средна кула 12-13 ноември 2011

        Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
        Всичко до тук беше много добре... , но защо това разделение и на какво е обосновано. ...
        Иване, що да не е обосновано? Ако трасето включва по-екстремни участъци какви са шансовете на по-неподготвени коли? Нормално е и на повечето състезания има по 2 класа. Подготвените в един, по-паркетните в друг. Все пак да има някаква равнопоставеност.
        Какво му е сложното на класирането за 2 класа? При всички положения е далеч по-лесно и чисто, отколкото разни системи с бонуси. Кой минал през екстрема, пък кой го заобиколил, пък кой влязъл, ама не успял да излезе ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          От: Ново издание на трофи-маратон+рали-крос Средна кула 12-13 ноември 2011

          Аз , доколкото разбрах, деленето ще бъде според това дали джипа има лебедка или няма ?
          Samurai Gemax

          Коментар


          • #6
            Ето обещаната анкета. Моля, гласувайте и си кажете мнението. Лично аз изложих моята позиция:
            1. Разделението на клас А1 и клас А2 е направено с оглед на джиповете, които са се записали. Не всеки разполага с професионална машина, която да премине трите екстремни препятствия
            2. Тези, които имат подготвени машини хем не искат да чакат на опашка, хем пък не искат да има друг клас за по-малко подготвени машини (щото ще им вземат от наградния фонд)
            3. И много ви моля, RTFM!!! (в случая - правилника). Това кой в какъв клас ще кара зависи от това КАКВО ЩЕ ИЗБЕРЕ ЕКИПАЖА, а не дали джипът има лебедка! Просто за клас А1, джипът задължително трябва да има лебедка, а за клас А2 не е задължително.
            4. Относно наградният фонд - ако някой смята разделението за несправедливо, моля да изложи доказателства. А мога и да пусна една анкета и гласувайте. След това, обаче, да не съм чул някой да реве!

            Изложете вашата позиция!
            Последно редактирано от tk3c-pyce; 07-11-11, 21:47.

            Коментар


            • #7
              От: Ново издание на трофи-маратон+рали-крос Средна кула 12-13 ноември 2011

              Организаторите ще си свършат работата,както трябва,бъдете сигурни!
              В крайна сметка това е Традиционно състезание и регламента се определя от самите тях,както класовете на автомобилите,степента на трудност на трасето,така и размера на наградите!
              Смятам,че ще се получи едно много хубаво състезание!
              "Офроуд Фест Русе" ви очаква,от вас се иска само да наточите машините и навреме да пристигнете!
              ТюркеДжиев старши
              Последно редактирано от brake; 07-11-11, 21:57.
              sigpic

              Коментар


              • #8
                От: ГЛАСУВАЙ: За и против разделянето на клас А1 и клас А2 на Networx-Offroad

                Аз лично съм съгласен.
                Не мога да сравня джипове, в които има вложени 20 и повече хиляди левове с моя, дето е ''Старт от скрапа'' , а и на мен ми се кара.
                Самото класиране и наградния фонд не ме вълнуват толкова, защото първо: че карам основно за собствено удоволствие и второ: много добре осъзнавам, че не мога да се меря с ''батковците'' .
                Очаквам да се получи добро състезание , да направим добро шоу за нас и публиката и накрая да си тръгнем като приятели без сръдни и скандали.
                На сърбела майката му е чесането.
                Борислав Борисов Русе О885 О37815

                Коментар


                • #9
                  От: ГЛАСУВАЙ: За и против разделянето на клас А1 и клас А2 на Networx-Offroad

                  Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                  Аз лично съм съгласен.
                  Не мога да сравня джипове, в които има вложени 20 и повече хиляди левове с моя, дето е ''Старт от скрапа'' , а и на мен ми се кара.
                  Самото класиране и наградния фонд не ме вълнуват толкова, защото първо: че карам основно за собствено удоволствие и второ: много добре осъзнавам, че не мога да се меря с ''батковците'' .
                  Очаквам да се получи добро състезание , да направим добро шоу за нас и публиката и накрая да си тръгнем като приятели без сръдни и скандали.
                  Гласувах, че съм съгласен!!! И аз съм на същото мнение както borko_ruse.
                  TT-Tuning Team
                  АСК Добрич

                  Коментар


                  • #10
                    От: ГЛАСУВАЙ: За и против разделянето на клас А1 и клас А2 на Networx-Offroad

                    Напълно подкрепям разделението и най-вече заради "профи"-тата с гуми от трактор и други подобни скрападжийски изгъзици . И дори много деликатно е това А1 и А2. Според мен класовете трябва да се нарекат скрападжий и джипаджий. И какви са тия "подготвени" джипове? Скрап с мостове от друг скрап, двигател от трети скрап, лебедка от Прага, пружини от Вартбург и амортесьори от Волга, клетка от тръби и колена за парно. Па и газова уредба па и с регистрация и ГТП, моля ти се

                    едит/

                    в Самоков се изкефих максимално, когато почти стоково Джимни им отвя "профи" чутурите и то с обидна разлика във времето
                    Последно редактирано от elbgt; 07-11-11, 22:29.
                    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                    Коментар


                    • #11
                      От: ГЛАСУВАЙ: За и против разделянето на клас А1 и клас А2 на Networx-Offroad

                      Здравейте! Според мен колкото по-вече участници получат по нещо от наградния фонд , толкова по-големи корени ще пусне традицията да има голямо (големи) офроуд събития в русенския регион. Също така защо наградите за "профитата" да са по-големи (като изключим евентуални рекламни цели на организаторите, в което няма нищо лошо)? С много пари за качествена техника мисля, че доста от участниците ще се справят на ниво, като виждам със "старт от скрапа" какво правят.Трябва тези хора да се поощряват финансово, а не тези, който така или инъче са разрешили проблема с парите. В крайна сметка уж участваме за кеф, пък пак опират нещата до разпределение на някяква печалба и се губи феърплея.

                      Коментар


                      • #12
                        От: ГЛАСУВАЙ: За и против разделянето на клас А1 и клас А2 на Networx-Offroad

                        Първоначално публикуван от tk3c-pyce Преглед на мнение
                        Ето обещаната анкета. Моля, гласувайте и си кажете мнението. Лично аз изложих моята позиция:
                        1. Разделението на клас А1 и клас А2 е направено с оглед на джиповете, които са се записали. Не всеки разполага с професионална машина, която да премине трите екстремни препятствия
                        2. Тези, които имат подготвени машини хем не искат да чакат на опашка, хем пък не искат да има друг клас за по-малко подготвени машини (щото ще им вземат от наградния фонд)
                        3. И много ви моля, RTFM!!! (в случая - правилника). Това кой в какъв клас ще кара зависи от това КАКВО ЩЕ ИЗБЕРЕ ЕКИПАЖА, а не дали джипът има лебедка! Просто за клас А1, джипът задължително трябва да има лебедка, а за клас А2 не е задължително.
                        4. Относно наградният фонд - ако някой смята разделението за несправедливо, моля да изложи доказателства. А мога и да пусна една анкета и гласувайте. След това, обаче, да не съм чул някой да реве!

                        Изложете вашата позиция!
                        Присъствах на дискусия по повод този казус и искам да ви предам обобщено мнението на дискутиращите.
                        1/Разделението на класове тип "професионалисти" и "аматьори" само по себе си се обезмисля зашото никой в България няма в трудовата си книжка "пилот по офроуд".
                        2/Разделянето на класове на "подготвени" и "неподготвени" е все едно да спорите "рали" или "трофи".
                        3/На всякаде по света се правят автомобилите според състезанията а не състезанията според автомобилите. Каква ли ще е формула офроуд с неподготвен автомобил а там няма лебедки?.
                        4/Трагедията с неподготвените екипажи "следотърсачи" е по голяма. Неможе да хванеш човек за навигатор който не знае нищо за пътните книги и ориентирането, не знае как се работи с лебедка и как се води автомобил през препятствие и да се пуснеш в състезание.

                        Това е което съм запомнила и го предавам.
                        Лично съм присъствала на екстремен офроуд и знам от опита на приятеля ми че е по важно да знаеш как да минеш препятствието а не каква марка е колата и каква и е подготовката.
                        Кипона си е купон , състезанието си е състезание.
                        Последно редактирано от pikachu; 08-11-11, 01:25.

                        Коментар


                        • #13
                          От: ГЛАСУВАЙ: За и против разделянето на клас А1 и клас А2 на Networx-Offroad

                          Първоначално публикуван от pikachu Преглед на мнение
                          Присъствах на дискусия по повод този казус и искам да ви предам обобщено мнението на дискутиращите.

                          4/Трагедията с неподготвените екипажи "следотърсачи" е по голяма. Неможе да хванеш човек за навигатор който не знае нищо за пътните книги и ориентирането, не знае как се работи с лебедка и как се води автомобил през препятствие и да се пуснеш в състезание.
                          Кипона си е купон , състезанието си е състезание.
                          Не съм съгласен, нашият екипаж е точно такъв. Практиката учи!!!!
                          TT-Tuning Team
                          АСК Добрич

                          Коментар


                          • #14
                            От: ГЛАСУВАЙ: За и против разделянето на клас А1 и клас А2 на Networx-Offroad

                            Първоначално публикуван от pikachu Преглед на мнение
                            1/Разделението на класове тип "професионалисти" и "аматьори" само по себе си се обезмисля зашото никой в България няма в трудовата си книжка "пилот по офроуд"
                            АРГУМЕНТА ТРУДОВА КНИЖКА ОТПАДА.КЛАСА Е "ЕКСПЕРТ", не професионалисти
                            Първоначално публикуван от pikachu Преглед на мнение
                            2/Разделянето на класове на "подготвени" и "неподготвени" е все едно да спорите "рали" или "трофи".
                            "рали" или "трофи-И В ДВАТА ВИДА СЪСТЕЗАНИЯ ИМА "подготвени" и "неподготвени"-та не е все едно.
                            Първоначално публикуван от pikachu Преглед на мнение
                            3/На всякаде по света...
                            -КАКЪВ Е ПРОБЛЕМА В БГ ДА Е ПО-РАЗЛИЧНО???
                            Първоначално публикуван от pikachu Преглед на мнение
                            4/Трагедията с неподготвените екипажи "следотърсачи" е по голяма. Неможе да хванеш човек за навигатор който не знае нищо за пътните книги и ориентирането, не знае как се работи с лебедка и как се води автомобил през препятствие и да се пуснеш в състезание
                            НАПРОТИВ!-МОЖЕ!...И аз го направих....и се загубихме на петата минута.
                            Първоначално публикуван от pikachu Преглед на мнение
                            Кипона си е купон , състезанието си е състезание.
                            -КАКВА Е РАЗЛИКАТА В СЛУЧАЯ?(риторичен въпрос)
                            Поздрав!
                            Последно редактирано от goshko-loshko; 08-11-11, 07:49.

                            Коментар


                            • #15
                              От: ГЛАСУВАЙ: За и против разделянето на клас А1 и клас А2 на Networx-Offroad

                              Може би трябва да се спретне едно състезание - тип "меле" (масов старт без класове, разделение, бонуси и прочее), без значение дали ще е трофи или рали-рейд и после съм сигурен, че на всички в момента действащите правила ще им се сторят прекрасни и съвършени (стига да е останало нещо за каране и вълците да не изядат екипажите по гори и полянки)!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X