Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГЛАСУВАЙ: За и против разделянето на клас А1 и клас А2 на Networx-Offroad

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ГЛАСУВАЙ: За и против разделянето на клас А1 и клас А2 на Networx-Offroad

    Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
    Напълно подкрепям разделението и най-вече заради "профи"-тата с гуми от трактор и други подобни скрападжийски изгъзици . И дори много деликатно е това А1 и А2. Според мен класовете трябва да се нарекат скрападжий и джипаджий. И какви са тия "подготвени" джипове? Скрап с мостове от друг скрап, двигател от трети скрап, лебедка от Прага, пружини от Вартбург и амортесьори от Волга, клетка от тръби и колена за парно. Па и газова уредба па и с регистрация и ГТП, моля ти се

    едит/

    в Самоков се изкефих максимално, когато почти стоково Джимни им отвя "профи" чутурите и то с обидна разлика във времето
    Пак силни думи. Това дето му викаш скрап, обикновенно е плод на много четене, мислене и бачкане. В момента правя ремонт на тунинг на явтомобил който още не е помирисвал кал. Само "скрападжийските части" струват към 30 000лв. Труда....сещай се. И колата не става за нищо. Буквално. Другата крайност са баш скрапа за който говориш. Например Самурай с мотор от моргата "Омега", мостове от Чероки, раздатка от Газ 69 и остатъци от купе. Само дето на Трявна ми риеше кал в муцуната и нямаше настигане. Естествено има и откровенни недоразумения, но в много от случаите цената на частите въобще не е критерий за крайния резултат. Моето мнение.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #17
      От: ГЛАСУВАЙ: За и против разделянето на клас А1 и клас А2 на Networx-Offroad

      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
      Моето мнение.
      Общо взето съм съгласен с всичко, само искам да уточня, че в поста който си цитирал не съм визирал цени и пари, но щом си ги намесил ще се включа. Многото пари не са гаранция за успех, но пък и с пръдня боя не става. Основната идея на моя пост е не кое как се прави и колко трябва да струва, а че тия noname свободни съчиннения (на базата на много четене, мислене, труд и обикаляне по моргите) трябва да участват в отделен клас. Критерия за това, че една машина е "свободно съчинение" е ако не можеш да и назовеш марката и модела. Конкретно в твоя пример за бегачката от Трявна: Според мен това е Омега с купе и шаси от Самурай или пък е Чероки с гуми от трактор и кормило и мигачи от Самурай... не знам. Ако взема да наместя някак си половин купе от Самурай (обикновено предната част) върху едно МТЛБ и взема та се класирам в десетката като какво ще ме запишат в крайното класиране? Като Самурай или като МТЛБ? Ето за това става въпрос. Свободните съчинения в отделен клас и нищо да не пише в графата "марка/модел". "Експерт" ли ще се нарича тоя клас или "А00" (А-нула-нула) - няма значение.
      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

      Коментар


      • #18
        От: ГЛАСУВАЙ: За и против разделянето на клас А1 и клас А2 на Networx-Offroad

        Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
        в Самоков се изкефих максимално, когато почти стоково Джимни им отвя "профи" чутурите и то с обидна разлика във времето
        Това Джимни кара винаги с тракторни гуми
        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

        Коментар


        • #19
          От: ГЛАСУВАЙ: За и против разделянето на клас А1 и клас А2 на Networx-Offroad

          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
          Може би трябва да се спретне едно състезание - тип "меле" (масов старт без класове, разделение, бонуси и прочее), без значение дали ще е трофи или рали-рейд и после съм сигурен, че на всички в момента действащите правила ще им се сторят прекрасни и съвършени (стига да е останало нещо за каране и вълците да не изядат екипажите по гори и полянки)!
          Може би нещо от този тип....


          Последно редактирано от tk3c-pyce; 08-11-11, 10:48.
          Ако човек не прави избор за нещата от живота си, друг ще го направи вместо него!

          Коментар


          • #20
            От: ГЛАСУВАЙ: За и против разделянето на клас А1 и клас А2 на Networx-Offroad

            Е точно затова съм писал "почти стоково" Остава да ги беше отвяло така грозно и с МТ гумета и трябваше половината скрападжии да си подпалят "творенията" ритуално на мегдана на Говедарци
            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

            Коментар


            • #21
              От: ГЛАСУВАЙ: За и против разделянето на клас А1 и клас А2 на Networx-Offroad

              Първоначално публикуван от nasko petkov Преглед на мнение
              Може би нещо от този тип....

              Браво! Благодаря за идеята! Това ще е официалната версия на Networx-Offroad 2012!!!
              Типът състезание ще бъде рали-рейд-меле
              Последно редактирано от tk3c-pyce; 08-11-11, 10:48.

              Коментар


              • #22
                От: ГЛАСУВАЙ: За и против разделянето на клас А1 и клас А2 на Networx-Offroad

                Първоначално публикуван от tk3c-pyce Преглед на мнение
                ... Това ще е официалната версия на Networx-Offroad 2012!!!
                Ти вземи да спреш с демокрацията и правете, каквото сте намислили! На всички няма начин да угодите. Колкото и да се напъвате, накрая пак ще сте виновни ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #23
                  От: ГЛАСУВАЙ: За и против разделянето на клас А1 и клас А2 на Networx-Offroad

                  Естествено, че така ще стане!
                  Аз не съм очаквал нищо друго

                  Коментар


                  • #24
                    От: ГЛАСУВАЙ: За и против разделянето на клас А1 и клас А2 на Networx-Offroad

                    На всяко състезание организатора решава условията при които ще се проведе мероприятието.
                    Hаграден фонд,задължително и препоръчително оборудване. Класове и т.н .
                    И всеки участник сам преценява дали,как и с какво ще участва.
                    има хора със желание и с възможности има и такива с желание но без възможности за подготовка на автомобил. По принцип кеф цена няма но зависи кой за какъв кеф има възможност.
                    Няма място за сравнение между автомобил който се ползва основно за такива цели, и съответно е подготвен за това (Без значение дали е събиран от скрапа или е преправен оригинален такъв,със лифт,лебетки,гуми и т.н)със друг които единственното Offroad във него са гумите.Моето мнение е без значение.(аз съм от тези с желанието без възможностите и не съм участник а зрител )но според мен разделението на класове е правилното решение.
                    Последно редактирано от nasko petkov; 08-11-11, 13:51.
                    Ако човек не прави избор за нещата от живота си, друг ще го направи вместо него!

                    Коментар


                    • #25
                      От: ГЛАСУВАЙ: За и против разделянето на клас А1 и клас А2 на Networx-Offroad

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      На всички няма начин да угодите. Колкото и да се напъвате, накрая пак ще сте виновни ...
                      Съгласен съм с теб , но ни виждам защо да има недоволни при положение ,че Свилен се консултира със състезателите за правилника и каквото не им хареса беше коригирано по техен вкус и предпочитания.
                      Първоначално публикуван от tk3c-pyce Преглед на мнение
                      Естествено, че така ще стане!
                      Аз не съм очаквал нищо друго
                      Искренно се надявам да грешиш и да се получи едно прекрасно шоу.Недоволните от тазгодишното ще ги запишеш догодина в публиката
                      >>MI SUBI HI >< ShoguN<< 3.0 V6 24, автоматик , къса база
                      Защото така ми харесва...
                      Телефон: НЯМАМ
                      Когато немогат да стигнат нивото ти,хората започват да те плюят

                      Коментар


                      • #26
                        От: ГЛАСУВАЙ: За и против разделянето на клас А1 и клас А2 на Networx-Offroad

                        Първоначално публикуван от Ne_Razbral_4o Преглед на мнение
                        Съгласен съм с теб , но ни виждам защо да има недоволни при положение ,че Свилен се консултира със състезателите за правилника и каквото не им хареса беше коригирано по техен вкус и предпочитания.
                        Това не означава, че няма да има недоволни, както и че аз няма да бъда виновен. Чавдар го е казал много правилно.

                        Коментар


                        • #27
                          От: ГЛАСУВАЙ: За и против разделянето на клас А1 и клас А2 на Networx-Offroad

                          Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                          Общо взето съм съгласен с всичко, само искам да уточня, че в поста който си цитирал не съм визирал цени и пари, но щом си ги намесил ще се включа. Многото пари не са гаранция за успех, но пък и с пръдня боя не става. Основната идея на моя пост е не кое как се прави и колко трябва да струва, а че тия noname свободни съчиннения (на базата на много четене, мислене, труд и обикаляне по моргите) трябва да участват в отделен клас. Критерия за това, че една машина е "свободно съчинение" е ако не можеш да и назовеш марката и модела. Конкретно в твоя пример за бегачката от Трявна: Според мен това е Омега с купе и шаси от Самурай или пък е Чероки с гуми от трактор и кормило и мигачи от Самурай... не знам. Ако взема да наместя някак си половин купе от Самурай (обикновено предната част) върху едно МТЛБ и взема та се класирам в десетката като какво ще ме запишат в крайното класиране? Като Самурай или като МТЛБ? Ето за това става въпрос. Свободните съчинения в отделен клас и нищо да не пише в графата "марка/модел". "Експерт" ли ще се нарича тоя клас или "А00" (А-нула-нула) - няма значение.
                          Интересно! Да вземем да включим в клас "А00" почти всичко що се състезава на Париж-Дакар, че и там е така, няколко пластмаси с емблема нямащи нищо общо с оригинала. Или пък може да видиш стоков джип по траялите в Европа например.
                          Иначе да, организаторът на дадено състезание определя условията и правилата и всеки си преценява дали да участва или не.
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • #28
                            От: ГЛАСУВАЙ: За и против разделянето на клас А1 и клас А2 на Networx-Offroad


                            Мнение на Ne_Razbral_4o
                            "
                            Искренно се надявам да грешиш и да се получи едно прекрасно шоу.Недоволните от тазгодишното ще ги запишеш догодина в публиката[/QUOTE]
                            "






                            или във новия формат "рали-рейд-меле"
                            Последно редактирано от nasko petkov; 08-11-11, 13:52.
                            Ако човек не прави избор за нещата от живота си, друг ще го направи вместо него!

                            Коментар


                            • #29
                              От: ГЛАСУВАЙ: За и против разделянето на клас А1 и клас А2 на Networx-Offroad

                              Ей, "мелето" си е моя идея! Искам да съм "кръстник"...!!!

                              Коментар


                              • #30
                                От: ГЛАСУВАЙ: За и против разделянето на клас А1 и клас А2 на Networx-Offroad

                                Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                                Е точно затова съм писал "почти стоково" Остава да ги беше отвяло така грозно и с МТ гумета и трябваше половината скрападжии да си подпалят "творенията" ритуално на мегдана на Говедарци
                                Колега ще участвашли ? Стига с това било скрап , онова било скрап. А самият ти гласиш скрап във момета. Щом толкова ги разбираш пускайсе със вранглера и покажи на скраповете какво можеш. Ако го притежаваш естествено

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X