Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хоризонтален луфт на полуоски,предни на Дайхатцу Фероза -Съветвайте за най-лош варият

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хоризонтален луфт на полуоски,предни на Дайхатцу Фероза -Съветвайте за най-лош варият

    Днес ходих при мой приятел работещ в сервиза на Субару и Кия и при прегледа на 20г. ми джип ми каза ,че са заминали шплентове или шайби, не запомних но на хъбовете. Някъде във форума си спомням смъртно, че Спарки имаше файл с формата им, но действително това ли е и какво мога да очаквам като най-лош вариант за решаването на въпроса. Предварително благодаря за мненията Ви, не съм я разглобил още, но ще докладвам веднага, щом се започне. Но първо трябва да съм наясно!!!
    Да кажа, че съм с автоматичви хъбове.
    Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

  • #2
    От: Хоризонтален луфт на полуоски,предни на Дайхатцу Фероза -Съветвайте за най-лош ва

    Спарки имаше файл с шайбите за законтряне на гайките, с които се притягат лагерите на главините, за да няма луфт самото колело спрямо главината. Не ти е това проблема, обаче, предвид това, което си писал.

    Малък "хоризонтален" (предполагам имаш в предвид аксиален, тоест - по оста на каретата, демек движат се навън-навътре спрямо колелото) луфт е нормално да има. Карето се държи към главината от зегерка, в края на шлиците на карето откъм хъба. Вижда се като махнеш хъба. Другото, което отговаря за аксиалния, а и за радиалния луфт, е триещ лагер в самата главина, който лагерува с карето. Не знам от какъв материал е и не знам дали е сменяем, но би трябвало да е сменяем. Вижда се много ясно на разреза на главината в сервизното ръководство. Но от там луфт повече от 4-5 милиметра не може да дойде. Ако луфта е по-голям, или някъде има зверско износване (не вярвам), или зегерките са се разтегнали/счупили и изпаднали, или някой умник, отварял там за да регулира лагерите, въобще не ги е сложил. Зегерки по магазините - дал господ. Само трябва да им вземеш размера. Ако питаш мен обаче, свали главината, разглоби, промий, и смени греста. Ако аксиалния луфт е бил достатъчно голям, има вероятност вътре да е влизала гняс.
    Последно редактирано от sparkybg; 06-11-11, 23:45.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Хоризонтален луфт на полуоски,предни на Дайхатцу Фероза -Съветвайте за най-лош ва

      Колега, аз преминах по таз дарога!
      Отговора е в тази тема: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=99101
      М
      оже да го занесеш на майстора да го прочете, всичко ще му стане ясно.
      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

      Коментар


      • #4
        От: Хоризонтален луфт на полуоски,предни на Дайхатцу Фероза -Съветвайте за най-лош ва

        благодаря, така и ще направя, блг за линка, точно трополенето, както казва Собах ме наведе да отида при майстора, за да вида, но работата се оказва дебела .
        Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X