Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Болгар ТЛ-45

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Болгар ТЛ-45

    Здравейте, благодаря за мненията. Имам ДТ20 и ми е достатъчен за работата която имам, но не си покрива оранта а и тъпченето, както и повечето колесни. До Т60 мисля че ще мога да го дърпам, но на кой верижен да се спра?

    Коментар


    • #17
      От: Болгар ТЛ-45

      За малки площи,по маневреност и подръжка от изброените преди машини най-добър е Т-54В.И мисля,че имаше в трансмисията доста общо с ТК-80 пък може и да се лъжа.Това е моето мнение.

      Коментар


      • #18
        От: Болгар ТЛ-45

        T54 ми харесва много. Много е икономичен, а има и един вариант с предкамерен двигател, който ми се стори интересен.
        Имам излишни чисто нови дискове за фрикционите за Т54В, между другото.

        Коментар


        • #19
          От: Болгар ТЛ-45

          Този трактор има мощност достатъчна да извършва основните обработки в нормални граници.При добра експлоатация и подръжка може да служи вярно доста години.Какъв е този вариант с пред камерния двигател.

          Коментар


          • #20
            От: Болгар ТЛ-45

            Аз пиша за т54, не е точно по темата.
            Външно предкамерният е почти неразличим от Т54, но главата е с вихрови камери в нея, подгревни свещи, щифтови разпръсквачи на дюзите вместо многоструйните иглени на д240 двигателя. Най-лесно се разбира по разпръсквачите. За съжаление хвърлях такива неща с тонове на боклука, потънаха в мрака на невежеството
            Тракторът е чудесен, има цяр за ходовата част, поддръжката е лесна и най-вече разходът минимален - все пак е верижен. Оре чудесно, трябва изправен плъг с работещи пълзуни, дърпа дискова брана 3 м, култивира и какво ли не. Добра хватка е да се махне кабината. Става много тихо за работа. А и не заема място, влиза и в мазето при по-широка врата.
            Не знам дали всичките верижни не са с различни от д240 двигатели (който е на колесните тк80) и с някакви разлики през годините.

            Коментар


            • #21
              От: Болгар ТЛ-45

              Има едни двигатели Д-50 те са подгряващи свещи и отговарят на описанието което даваш.Поставяха ги на помпените агрегати "Марица" и на косачките Е-301,но не съм разглобявал такъв.На първата косачка която употребявах беше такъв двигателя и доста ядове ми създаваше с паленето особено при по-слабичък акумулатор.
              При Т-54В не знам да са поставяли друг модел двигател,но при 60 имаше с двигател на ЮМЗ.Беше с малко по-друг външен вид и бяха го кръстили "Щъркела" и в ПТУ в родното ми село учениците караха практика на него.
              Радвам се,че сме на едно мнение за маневреността на машината.Макар,че някой смятат верижните машини за отживелица на мен лично ми харесват.

              Коментар


              • #22
                От: Болгар ТЛ-45

                Здравейте,имам ТЛ-30,искам да се обнови,някой навит да си поиграе с възтановяването и смяната на износените части.

                Коментар


                • #23
                  От: Болгар ТЛ-45

                  Колега не е лошо да напишеш какво трябва да се обнови и кое е за смяна.За тези машини е много трудно/почти невъзможно/да се намерят части,ако се намери нещо ще е втора употреба.
                  Ремонта на такава машина е голяма заигравка и трябва човек да се въоръжи с голямо търпение.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Болгар ТЛ-45

                    T54В с двигател като на Болгар съм ползвал. Един с предкамерната глава, и един нормален, но ограничен по обороти спрямо Болгар.
                    Венага споделям какво полезно, но лесно нещо съм правил - нови шпилки на веригата. Много са лесни за правене, и за закаляване, а материал има по скалдовете. Не помня стоманата, не беше нищо екзотично. Закалявахме ги на ТВЧ, че е удобно за пръчки. Специалист го прави.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Болгар ТЛ-45

                      Разглобяване,на 100%.и всяка част се преглежда и ,ако не става се ремонтира или заменя.време за извършената дейност няма.
                      Имали желаещ,да пише на емайл (plovdiv6483@abv.bg).

                      Коментар


                      • #26
                        От: Болгар ТЛ-45

                        Колега точно за този двигател ставаше въпрос Д-50.Мисля,че беше ограничен на обороти между 1800-2000 оборота.Тук шпилките ги правеха от Ст.45 съответно повърхностно термообработване и вършеха работа.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Болгар ТЛ-45

                          Моят е ТЛ-30...1971г.поне така пише на табелката,която мисля че е оригиналната.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Болгар ТЛ-45

                            Здраввйте ! Някой може ли да ми каже къде мога да намеря дискове за фрикцион за трактор ТЛ-45 Благодаря ви предварително !

                            Коментар


                            • #29
                              От: Болгар ТЛ-45

                              Колега мисля,че в къщи имам цяла касета ще потърся и ако я намеря ще ти кажа.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Болгар ТЛ-45

                                Някой може ли да ми каже от къде мога да намеря ръководство за Болгар ТЛ-45, било то в интернет или сканирано ? Ще съм много благодарен за всякаква информация

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X