Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Cherokee WJ 1999 година 4.0,АСК не ме слуша и по-точно 4та скорост???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Grand Cherokee WJ 1999 година 4.0,АСК не ме слуша и по-точно 4та скорост???

    Здравейте приятели,пак ще питам за нещо-то с каране само не става!
    Та проблема ми е там че се получава нещо като пренебрегване на 4та та ми скорост,
    тръгвам си нормално,реди си скоростите нормално от 1ва до 3та,след това включва на 4та за кратко време и после включва пак възходящо и оборотите отиват на майка си в г..а,в този случай на 1500.
    Като подам газ ми бучи и се лигави,нещо не му стигат силите да се набере и като го сритам не ми сваля на 4та ами направо на 3та.
    КОЙ ТУЙ НЯЩО?
    Маслото сменено преди 4.000км
    Има ли някакви настройки нещо да му се правят,колкото повече го гледам и му удисвам толкова ми се качва на главата.
    Благодаря на отговорилите предварително
    Kawasaki GTR 1400

    Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

  • #2
    От: Grand Cherokee WJ 1999 година 4.0,АСК не ме слуша и по-точно 4та скорост???

    Първоначално публикуван от SIM Преглед на мнение
    Здравейте приятели,пак ще питам за нещо-то с каране само не става!
    Та проблема ми е там че се получава нещо като пренебрегване на 4та та ми скорост,
    тръгвам си нормално,реди си скоростите нормално от 1ва до 3та,след това включва на 4та за кратко време и после включва пак възходящо и оборотите отиват на майка си в г..а,в този случай на 1500.
    Като подам газ ми бучи и се лигави,нещо не му стигат силите да се набере и като го сритам не ми сваля на 4та ами направо на 3та.
    КОЙ ТУЙ НЯЩО?
    Маслото сменено преди 4.000км
    Има ли някакви настройки нещо да му се правят,колкото повече го гледам и му удисвам толкова ми се качва на главата.
    Благодаря на отговорилите предварително
    Каква е кутията, колко течност наляха - http://www.wjjeeps.com/service/transmission.htm
    При мерене с пръчката всичко точно ли е като ниво ?
    след това включва на 4та за кратко време и после включва пак възходящо и оборотите отиват на майка си в г..а,в този случай на 1500
    Това не го схващам - виждат ти се малко или много тия обороти ?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: Grand Cherokee WJ 1999 година 4.0,АСК не ме слуша и по-точно 4та скорост???

      Не я знам колега 42 ли е 45 ли е,не ми е правила проблем и не я знам просто,иначе е куадра трак 2,аз и дифовете не си знам ама им нахаках 75-140 лимитед слип на кастрол щот било хубаво
      Маслото при проверка е хубаво бистро,червено и не мирише,наляли са около 8 литра,струваше ми около 600 лева смяната-не си спомням точно,а оборотите ми се струват малко(не съм се изразил правилно явно),при положение че като подам газ не се набира а ми бучи нещо,явно нямаше да ми направи впечатление ако просто си сваляше на 4та.
      Благодаря
      Kawasaki GTR 1400

      Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

      Коментар


      • #4
        От: Grand Cherokee WJ 1999 година 4.0,АСК не ме слуша и по-точно 4та скорост???

        Тя кутията си е с 4 скорости.
        Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
        Grand 3.1TD
        0898 620 306 Стоян

        Коментар


        • #5
          От: Grand Cherokee WJ 1999 година 4.0,АСК не ме слуша и по-точно 4та скорост???

          Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
          Тя кутията си е с 4 скорости.
          Е да де ама мойта сметка ги изкарва да речем 4тири и още малко ама на мен 4тири то не се задържа много,явно това е нещо като половинка която не се вкл.когато трябва-знам ли?
          Kawasaki GTR 1400

          Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

          Коментар


          • #6
            От: Grand Cherokee WJ 1999 година 4.0,АСК не ме слуша и по-точно 4та скорост???

            Пробвай с O/D бутона на лоста.
            Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
            Grand 3.1TD
            0898 620 306 Стоян

            Коментар


            • #7
              От: Grand Cherokee WJ 1999 година 4.0,АСК не ме слуша и по-точно 4та скорост???

              Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
              Пробвай с O/D бутона на лоста.
              Ъхъ...и ако и след това има проблеми, значи те са в мотора , а не в кутията.....
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #8
                От: Grand Cherokee WJ 1999 година 4.0,АСК не ме слуша и по-точно 4та скорост???

                Тъй,пробвал съм с ОД бутона,но резултата като че ли е същия като да натисна по смело педала на газта,според мен сваля на 3та.
                Дядо Владо за ТПС ли говорим или ще ме изненадваш
                Kawasaki GTR 1400

                Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Grand Cherokee WJ 1999 година 4.0,АСК не ме слуша и по-точно 4та скорост???

                  Като сваля когато дадеш газ не вярвам да е от ТПС.Преди да върне на трета фосира ли се двигателя?
                  Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                  Grand 3.1TD
                  0898 620 306 Стоян

                  Коментар


                  • #10
                    От: Grand Cherokee WJ 1999 година 4.0,АСК не ме слуша и по-точно 4та скорост???

                    Не,не се форсира,ако натисна педала нормално,вместо да си слезне на 4та и да си набира нормално и да е в оборот се получава едно леко повишаване с около 100-200 оборота и веднага след това връщане пак на около 1400-1500,и чак след това понеже ми трябва мощност и обороти за да ускоря,натискам по-силно педала и превк.на по ниската предавка-тоест 3та(със сигурност не е 4та понеже оборотите се вдигат осезаемо)
                    Kawasaki GTR 1400

                    Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Grand Cherokee WJ 1999 година 4.0,АСК не ме слуша и по-точно 4та скорост???

                      от къде искаш да слезе на 4-та, като няма 5-та?

                      кога последно си регулирал жилата на газта и на кикдауна?
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • #12
                        От: Grand Cherokee WJ 1999 година 4.0,АСК не ме слуша и по-точно 4та скорост???

                        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                        от къде искаш да слезе на 4-та, като няма 5-та?

                        кога последно си регулирал жилата на газта и на кикдауна?
                        Че кой говори за 5та,имам в предвид лъжливата допълнителна скорост за която разбрах именно тук в този форум,така да я нарека "магистрална",абе не мога да го обясня но вярвам че колегите се досещат за какво говоря,и не не съм регулирал нищо и ще помоля да ми бъде обяснено или поне да ме насочите къде да чета.
                        Благодаря
                        Kawasaki GTR 1400

                        Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Grand Cherokee WJ 1999 година 4.0,АСК не ме слуша и по-точно 4та скорост???

                          Броенето на предавките при мен си остана тъмна Индия - при кротко каране трябва да гледам оборотомера и да броя, вместо да си гледам пътя. При яко подаване на газ вече се познава по (готиния) звук и прилича на компютърна игра - само даваш газ и слушаш как си ги сменя. Мисля, че SIM или има проблем с "my tranny slips out of overdrive" , както се оплакват по хамериканските форуми или с "lock-up"-а, което са две различни неща, но и при двете се усеща като невключване или оставане на по-висока предавка, пропускане на предавка и т.н. Съветът ми е да поиска от и-мейла за контакт на сайта jeep.com една build-sheet на модела, за да види каква му е кутията, междувременно да се опита да направи някъде диагностика.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #14
                            От: Grand Cherokee WJ 1999 година 4.0,АСК не ме слуша и по-точно 4та скорост???

                            Първоначално публикуван от SIM Преглед на мнение
                            Дядо Владо за ТПС ли говорим или ще ме изненадваш
                            По скромен опит, за сега ТПС-а съм го хванал да не "сваля" предавки при "кикдадун". А това за което си мисля е липса на мощност от мотора. На празен хор се форсира до прекъсвач, на малките предавки горе долу върви, а на големите се чуди къде да застане.....обаче аз говоря за джип с газова уредба, при това силно "свита"....при теб позапушен филтър, някъде някой нещо да е разрегулирал
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #15
                              От: Grand Cherokee WJ 1999 година 4.0,АСК не ме слуша и по-точно 4та скорост???

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              ... Съветът ми е да поиска от и-мейла за контакт на сайта jeep.com една build-sheet на модела, за да види каква му е кутията ...
                              На двигател 4.0 СК е 42RE.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X