Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двигател от Перла 05

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Двигател от Перла 05

    Снабдих се с двигател от Перла 05, работещ. Намерих схема и описание къде какво се включва.

    "На горния ред изводите за пране- ляво и дясно (фазата се подава на единия ,кондензатора е между тях)
    На средния ред изводите за центрофуга - ляво и дясно (фазата се подава на единия ,кондензатора е между тях)
    На долния ред са общите изводи(нула)"

    Ето и схемата:

    http://www.tehcomservis.com/forum/up...5e19dcERLA.gif

    Това обаче не ми помага, защото на моя мотор плочката с буквите липсва и изводите имат номера от 1 до 6.
    Мога само да измеря някакви съпротивления между изводите. Те могат ли да послужат за ориентир кой извод за какво е?
    При това положение как да завъртя тоя мотор на режим пране(бавните обороти)?
    Да добавя, че днес му купих кондензатор 20мф на 470В. Къде се включва той?
    Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
    имат право да гласуват на избори.

  • #2
    От: Двигател от Перла 05

    Колега колко вата е електромотора от перални,че на мен ми трябва електромотор не повече от 600вата
    0885 297985,мтел-Радо
    0876 556870,виваком като домашен

    Коментар


    • #3
      От: Двигател от Перла 05

      Ако моторите са еднакви, можеш да се ориентираш по съпротивленията къде са изводите на единия и на другия.

      Иначе, мисля намотките за центрофугата трябва да са с по-ниско съпротивление от другите за бвания ход.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Двигател от Перла 05

        Приятелю, реших да не се правя на умен. Аз съм железар и няма защо да разбирам от всичко.
        Затова извиках един електротехник. Точно за 5 минути с един мултицет, той ми каза коя жица къде се свързва,
        къде се слага кондензаторът и къде се вкарват 220 -те волта. Свързах го и работи без грешка.
        Макар че, очаквах бавните му обороти да са по-бавни, но и така ще стане.
        Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
        имат право да гласуват на избори.

        Коментар


        • #5
          От: Двигател от Перла 05

          То като гледам разликата между бързи/бавни ще да е 8 пъти. (16 към 2 полюса).

          Нещо като 3000 оборота на бързи и 375 на бавни, ако не се лъжа.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Двигател от Перла 05

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            То като гледам разликата между бързи/бавни ще да е 8 пъти. (16 към 2 полюса).

            Нещо като 3000 оборота на бързи и 375 на бавни, ако не се лъжа.
            Не, реално бавните са по-бавни, защото разликата между диаметрите на 2-те шайби е много голяма.
            Не я помня в момента, но падаха още към 5 пъти май. Екстра работа върши за точене на остриета.
            Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
            имат право да гласуват на избори.

            Коментар


            • #7
              От: Двигател от Перла 05

              Е, говоря за оборотите на мотора.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Двигател от Перла 05

                Провокиран от тази тема вече имам конус, монтиран на редуктор 1:20. Имам няколко мотора, единият е от перла 05. Разумно ли е да опитвам с него, при положение, че имам и други малко по-мощни, пак монофазни? Имам и ремъчни шайби за евентуалния мотор и редуктора, които ще свалят поне два пъти оборотите. Всичките ми са с наизвадени кабели, без свързани кондензатори и при всички случаи ще търся хора на "ти" с материята. Въпросът е с какво да ги занимавам. Имам и трифазен, но определено не ми се иска да е такъв по ред причини, свързани с нерегламентирания трифазен ток, който мога да ползвам. Съвети?

                Коментар


                • #9
                  От: Двигател от Перла 05

                  Еее, при 1:20 въртящият момент със сигурност ще е достатъчен, но оборотите - 150 - няма ли да са малко?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Двигател от Перла 05

                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    Еее, при 1:20 въртящият момент със сигурност ще е достатъчен, но оборотите - 150 - няма ли да са малко?
                    Мисля, че не.
                    Ама какво мисля, пък какво ще се получи... Божа работа Въртяхме конуса на струг (там мощността е несравнима) на някакви ниски обороти и на пробата с дърво се справи повече от добре.Не помня какви бяха а и съм пълен лаик относно струговете. Май ще се откажа от перления мотор, защото, по спомен, е доста по-тих и бих могъл да си го ползвам за нещо по-полезно.

                    Все пак благодаря и се извинявам за спама! Когато (ако!) стане готово - ще се похваля.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Двигател от Перла 05

                      Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                      Мисля, че не.
                      Май ще се откажа от перления мотор, защото, по спомен, е доста по-тих и бих могъл да си го ползвам за нещо по-полезно.
                      Имай предвид обаче, че е със слабо охлаждане, предвиден е за кратковременен режим на работа.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Двигател от Перла 05

                        Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                        Мисля, че не.
                        Ама какво мисля, пък какво ще се получи... Божа работа Въртяхме конуса на струг (там мощността е несравнима) на някакви ниски обороти и на пробата с дърво се справи повече от добре.Не помня какви бяха а и съм пълен лаик относно струговете. Май ще се откажа от перления мотор, защото, по спомен, е доста по-тих и бих могъл да си го ползвам за нещо по-полезно.

                        Все пак благодаря и се извинявам за спама! Когато (ако!) стане готово - ще се похваля.
                        Средностатистически струг от калибъра на C11 е със поне 7.5 киловата двигател. Мисля че някъде на около 3000 оборота. Това като го свалиш до 100 оборота, силата е страшна. Несравнимо е просто. При пускане гаси лампите в цеха. А дори не е от най-мощните.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Двигател от Перла 05

                          Според мен, двигателят на Перлата не става за твоята цел(цепене на дърва, ако правилно съм разбрал).
                          Първо, като мощност е гола вода, мъчи се като развърта барабан с 4-5 кг пране.
                          И другото, Паджеровод го е споменал по-горе, ще прегрее. Той няма перка да го обдухва и затова по корпуса му са изрязани
                          отвори. Което пък го прави непригоден за работа на открито, ако вземе да завали.
                          Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                          имат право да гласуват на избори.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Двигател от Перла 05

                            Отказахте ме окончателно, благодаря. Ще сложа някой от другите, които имам, пък ще видим какво ще се получи.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Двигател от Перла 05

                              Този ел.двигател е с мощност 190вата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X