Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видове блокажи за УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Видове блокажи за УАЗ

    Намерих малко инфо за блокажите и мисля че ще е полезно да се чуят мнения относно тези блокажи ако някой е ползвал такива

    Механичен блокаж:


    Принудительная блокировка УАЗ механическая

    Мосты УАЗ всех типов

    Степень блокировки 100%

    Описание:
    Блокирование посредством рычага и тросиков чаши дифференциала с одной из полуосей. Миханизм включения устанавливается на чулок моста.
    Хидравличен блокаж:


    Принудительная блокировка УАЗ гидравлическая

    Мосты УАЗ всех типов

    Степень блокировки 100%

    Описание:
    Механизм блокирования - с использованием главного и рабочего циллиндров. В качестве рабочей жидкости используется тормозная жидкость ДОТ.


    И по масовите у нас блокажи (самоблокиращите касети):


    Червячный дифференциал УАЗ "Военный"

    Тип Самоблокирующийся

    Мост Военный

    Степень блокирования 80%
    Описание:
    Предназначен для установки в ведущие мосты автомобилей семейства УАЗ.

    Тип дифференциала:
    самоблокируемый, повышенного трения с цилиндрическими косозубыми шестернями.
    Принцип работы:
    перераспределение крутящего момента между колесами производится автоматически при увеличении подводимого крутящего момента от мотора на отстающее колесо.
    Включение плавное без рывков.
    Максимальный коэффициент блокировки 0,8. Полной блокировки не наступает. Разблокируется при сбросе газа.

    Интересно е ползва (ползвал) ли е някой от другите блокажи освен самоблокиращите касети
    Последно редактирано от TRAPERA; 17-09-07, 21:32.

  • #2
    До: Видове блокажи за УАЗ

    Браво, наистина много полезна и точна инфирмация не само за тези които са ползвали, но и аз които искат да ползват
    И на мен ще ми е интересно да чуя резултатът от приложвнието на практика на такъв тип диференциал
    Случайни хора УАЗ не карат

    Коментар


    • #3
      До: Видове блокажи за УАЗ

      Тези с принудителната блокировка знае ли някой дали се продават някъде из България

      Коментар


      • #4
        До: Видове блокажи за УАЗ

        Май никъде
        Луд умора нема,само се поти!!!

        Коментар


        • #5
          До: Видове блокажи за УАЗ

          Първоначално публикуван от gonzo-georgi ivanov Преглед на мнение
          Тези с принудителната блокировка знае ли някой дали се продават някъде из България
          Продават се но не в БългарияЕто сайта-може би някой ще може все пак да ги достави по някакъв начин
          http://www.4x4shop.ru/index.phtml?a=...Lockers_Russia

          Коментар


          • #6
            До: Видове блокажи за УАЗ

            Първоначално публикуван от gonzo-georgi ivanov Преглед на мнение
            Тези с принудителната блокировка знае ли някой дали се продават някъде из България
            Ако Бисер от Свищов издаде патента можем да ги правим серийно.

            Коментар


            • #7
              До: Видове блокажи за УАЗ

              Първоначално публикуван от Пламен Исаев Преглед на мнение
              Ако Бисер от Свищов издаде патента можем да ги правим серийно.
              Е как да се свържем с негоТой прави такива блокажи така ли?Кой-механични или хидравлични?

              Коментар


              • #8
                До: Видове блокажи за УАЗ

                Механичен.Ами затрих му телефона,но е регистриран във форума.
                biser_kulinov

                Коментар


                • #9
                  До: Видове блокажи за УАЗ

                  Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
                  Е как да се свържем с негоТой прави такива блокажи така ли?Кой-механични или хидравлични?

                  Преправката от механичен на хидравличен не е нищо особено обаче всичката друга разправия е много голяма
                  Луд умора нема,само се поти!!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Видове блокажи за УАЗ

                    Добре де не съм много разбирач но стават ли за редукторни мостове ???? говоря за принудителните блокажи

                    Коментар


                    • #11
                      До: Видове блокажи за УАЗ

                      Стават
                      Луд умора нема,само се поти!!!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Видове блокажи за УАЗ

                        Засилих се да поръчвам, но....
                        "ВРЕМЕННО СНЯТО С ПРОДАЖИ ПО ПРИЧИНЕ ОГРОМНОГО КОЛИЧЕСТВА БРАКОВАННОЙ ПРОДУКЦИИ."

                        Коментар


                        • #13
                          До: Видове блокажи за УАЗ

                          На път съм да сложа самоблокираща касета в задния диф. В тази връзка - има ли нужда да се ползва специално масло, за да сработва LSDто, както при някои други марки.

                          И като цяло, колеги, ако наблъскам дифовете със синтетично масло - 74w140, да речем, мислите ли, че ще има проблем.

                          Мисля и в скоростите и раздатката да сложа синтетика.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Видове блокажи за УАЗ

                            До колкото знам не, но монтажа е много важен защото, ако не е правилен започва да чупи всичко наоколо.
                            Последно редактирано от Pursie; 09-02-09, 14:19.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Видове блокажи за УАЗ

                              Първоначално публикуван от Сашо Пунчев (Stuntman_Mike) Преглед на мнение
                              На път съм да сложа самоблокираща касета в задния диф. В тази връзка - има ли нужда да се ползва специално масло, за да сработва LSDто, както при някои други марки.
                              Сашо, виж сега. Незнам дали ще го обясня правилно, но ще се опитам.
                              Онова добре познато ни LSD(диференциал с ограничено приплъзване), при другите марки, е нещо коренно различно, работи на друг принцип - с дискове и пружини и там маслото е важно от гледна точка на това, че да не вземе да приплъзва повече от колкото трябва. Т.е. да се изгуби така или иначе малкия ефект на ограниченото приплъзване.
                              Като при съединителите в маслена баня - от неправилно масло започват да боксуват.

                              Тука при УАЗа говорим за съвсем друг тип блокиране.
                              Няма дискове, няма приплъзване на дискове и пр. Тук според зависи от типовете - квайф и торсен или палцеви(кулачкови) зацепването е по-грубо и става посредством различни типове зъбчатки, при които маслото не играе роля за приплъзването, а само за мазането.


                              И като цяло, колеги, ако наблъскам дифовете със синтетично масло - 74w140, да речем, мислите ли, че ще има проблем.

                              Мисля и в скоростите и раздатката да сложа синтетика.
                              Освен евентуално финансови, от други проблеми не виждам опасност

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X