Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българския камион за участие в Дакар 2012 - малко снимки и инфо

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Българския камион за участие в Дакар 2012 - малко снимки и нифо

    Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
    Еййй Браво бе Злати. Много добре си го заснел.
    Момчета, я тези които по-разбирате, успокойте ме че тези колани няма да и.зтърват резервните гуми.
    Под тях има подложки / не се виждат на снимките/ и коланите ги държат само да са прилепнали.
    TOYOTA LJ70 3D Common Rail
    TOYOTA BJ40 3.5D
    Венци 0887551059

    Коментар


    • #17
      От: Българския камион за участие в Дакар 2012 - малко снимки и инфо

      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
      Мани ги тия красоти, те са до първата кал, кажи какво им липсва. По камиона не, по оборудването може и да имам нещо да им дам.
      Къде ги видя тези красоти.

      Има хора дали много за каузата /или поне толкова което е по силите им/ ,ако ще даваш нещо на екипа ,имаш 12 часа време.
      Камиона е в София и имаш време да стигнеш до там.
      Поздрави.
      TOYOTA LJ70 3D Common Rail
      TOYOTA BJ40 3.5D
      Венци 0887551059

      Коментар


      • #18
        От: Българския камион за участие в Дакар 2012 - малко снимки и инфо

        Къде можем да прочетем повече за камиона?
        Има ли други снимки освен тия в другата тема по подготовката ?
        Има ли информация как е бил камиона преди "подобренията" ... които човек като мен гледа с такива очи
        Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
        Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
        Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

        Коментар


        • #19
          От: Българския камион за участие в Дакар 2012 - малко снимки и инфо

          Тука има малко. http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=129512
          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
          Към модераторите-А изтрийте го сега.
          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

          Коментар


          • #20
            От: Българския камион за участие в Дакар 2012 - малко снимки и нифо

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            Не знам много, но очевидните неща са: Атмосферен V8 дизел с обем около 14 литра(14,3л), около 290к.с. (С две думи, нещо като мотор от КрАЗ, обаче с огромен ресурс).
            Мостовете и редукторите са съвместна разработка на МАН и Мерцедес от миналото... и се ползват без особени промени и до ден днешен в различни модели и на двете марки(доказани и надеждни, понякога им протича семеринг на редуктора и е хубаво да се знае). Задействани с въздух блокажи в задните два моста са стандарт(вкл. междуосев между задните мостове), вероятно има блокаж и в предния. Предавателна кутия ZF 16(има и вариант да е ZF 18 ). 16 предавки за движение напред и две задни, плюс още толкова, ако се сметне и понижаващата предавка в раздатката. Раздатъчната кутия най-вероятно е на Stayr.
            Ресорите на задния мост са излишно яки според мен. С такъв пакет са самосвалите, предвидени за тегло върху задните мостове над 20 тона(а тук общото тегло е там някъде). Но за пълноприводния модел други май не се предлагат. Иначе има с три-четири листа, които за двете страни сигурно спестяват около 100 килограма(не е кой знае колко).
            Прекрасен, надежден камион.
            Цецо както винаги е перфектен....

            Само дето осемстепенната кутия е "проходила" и сега е с шест степенна(естествено с половинки).Двигателя е мъртвец, леко посъживен от Иван Василски - собственика на ВАЙСТРАНС Пловдив.
            Ресорите са самосвални защото камиона си е бивш самосвал, работил доскоро.
            Имаме само две нови гуми, за повече няма кинти....
            Топлят сърцата ни само приказките, че това желязо е "много яко и ще го изкарате отвсякъде с едни клещи и парче тел"!!!
            Положението не е розово.То ако беше розово щеше да има много мераклии да го карат.Руслан е карал камион преди 10 години аз преди 22.

            На някакъв французин му е попаднал този сандък(работилницата), който е ходил десетина пъти на Дакар с отбора на Митсубиши качен на друг камион.
            Франсето е взел самосвала, удължил е доста нескопосно рамата, сложил е гуми 14Р20 и е монтирал ценния сандък.
            После Пепи Ценков купува камиона като "дакарски-асистентски".

            Когато Ценков ни покани да караме камиона на Дакар 2012, аз лично не знаех с какво се захващам.

            Наложи се да се свършат много неща по камиона в две посоки.От една страна по камиона, който колкото и да е здрав трябваше да се прегледа целия.От друга страна работата по сандъка за да стане възможно да се настани там асистенцията и да може да си върши работата както трябва.

            Аз успях да реша моите задачи БЛАГОДАРЕНИЕ НА ПЛОВДИВСКАТА ГРУПА.Такава подкрепа получих за първи път през живота си!Още не знам как да реагирам а и не осъзнавам какво точно се случи.

            Руслан се справи с електроинсталацията на камиона и на сандъка сам.
            Омбре през това време се справи блестящо с асистенцията в Мароко където Петър и Младен караха съсипаните АТВ та от предишния Дакар.
            Владо след 5200км каране нонстоп докара машините които бяха на рали Мароко, защото на тях се разчита да се разглобят и да се вземат резервни части за новите дакарски АТВта.
            Младен Вачков е безмъвния стабилен като скала боец, помагащ за всичко каквото се поиска от него.
            А неуморимия Петър Ценков е на "всяко гърне мерудия"!

            От понеделник до днес отбора нареждаше багажа в базата на КАРГОЕЪР на летището.
            Камиона утре пътува за Льо Хавър.Тойотата трябва да замине на 19.11.2011.

            Аз измежду другото се хванах да правя и кола за Дакар.Явно не съм наред.

            Така или иначе без този камион нямаме работа на Дакар!Друг начин да има там работоспособна асистенция НЯМА.
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • #21
              От: Българския камион за участие в Дакар 2012 - малко снимки и инфо

              Като видя сервизен камион се връщам 21 години назад в казармата . От моя личен опит с мобилната поддръжка на техника мога да кажа че едно малко стругче от типа на ТОS MN 80 е безценно . Обикновенно се чупи това което най малко някой очаква и се налага да се импровизира с подръчни средства. Също много необходими са мощен шмиргел ; здрава бормашина и добър заваръчен апарат . Компоновката с единични гуми е много добра и когато и гумите са добри проблеми няма . Втората година карах чисто нов ВАРЕМ Камаз който е с пъти по зле от този Мерцедес и нямаше място където да не мога да мина с него . Влачил машини тежащи два пъти повече от камаза . Момчета идея си нямате колко ви завиждам (благородно) за приключенията които ви предстоят !
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #22
                От: Българския камион за участие в Дакар 2012 - малко снимки и инфо

                Какви са тези дървени щаиги .Хомологирани са?

                Коментар


                • #23
                  От: Българския камион за участие в Дакар 2012 - малко снимки и инфо

                  Първоначално публикуван от wesko56
                  Какви са тези дървени щайги. Хомологирани са?
                  Колега, що не вземеша да попрочетеш в текста нагоре, пише за какво са дървените чекмеджета? Пък и ако вземеш да помислиш, може и сам да се сетиш трябва ли да са хомологирани или не отделно чекмеджетата на сервизен камион.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #24
                    От: Българския камион за участие в Дакар 2012 - малко снимки и инфо

                    Чак сега видях темата за камиона....Наистина времето за нищо не ми стига

                    Но най-важното е да продължаваме да търсим решения на неререшените въпроси....колкото трудни и безнадеждни да изглеждат...

                    Само за инфо - и камиона, и джипа Тойота - пресс колата - и 2 те атв-та вече пътуват на кораби през Атлантика...Всички те прминаха предварителните технически прегледи в Ле Хавър УСПЕШНО.


                    Пак да благодаря на ВСИЧКИ - и на Пловдивската група - Руси тийм - и на Софийската - Руслан груп - както и на Омбрето - Формтунинг....Не забравям и механиците и инжинерите на Карго Ер - Всички те направиха възможно създаването на камиона ДакарБГ.
                    Иван Василски - Вайстранс Пловдив - показа какво значи истински приятел и фен на каузата - без много приказки взе под своето "крило" камиона, оборудва го с най-важните инструменти и му направи следните доработки:
                    - смени му и двата резервоара - с алуминиеви от Ивеко - 600 и 300 литра
                    - преработи радиатора в Гърция
                    - рециклирахме стартер, алтернатор, водна помпа
                    - сменихме кожух преден мост
                    - спирачен апарат
                    - направи му пълно пре-настройване на горивната система

                    За да опиша всички тунинги и ремонти ще ми трябва повече време - сега го нямам, но искам да Ви уверя че сме положили максимални усилия за направата на наистина надежден асистентски камион.
                    Само за пример - последните 2 седмици даже му направихме "за всеки случай" основен ремонт - смяна биелни и основни лагери /без сваляне двигател/, буталата и сегментите са в отлично състояние.

                    По основното съоръжение - работния контейнер - искам да внеса следните подробности:
                    - контейнера наистина е бивш Митсубиши тийм, но и към днешна дата е абсолютно актуален - просто никой досега не може да измисли нещо по-практично за тези условия на експлоатация и тази дейност.
                    Контейнера е захванат за шасито със специално окачване - със специални тампони - не е твърдо закрепването. Освен това има ВЪТРЕШЕН РОЛКЕЙДЖ - по изисквания Фиа. Колкото повече го разглеждам, толкова повече виждам колко технологичен е този "сандък"....колко мисъл и опит са го създали така че да върши най-добре работата си.

                    - инструментите - нямаме място за струг, но имаме приличен заваръчен апарат - нов - на който Омбрето показа какви заварки могат да се правят на АЛУМИНИЙ...
                    Отделно имаме пълен набор ел. инструменти - вкл. и акумолаторни - както и механични инструменти.

                    - рез. части - взели сме си и донорско атв, освен това което ни трябва
                    Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
                    Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
                    www.dakarbg.bg
                    www.rallyraid.bg

                    Коментар


                    • #25
                      От: Българския камион за участие в Дакар 2012 - малко снимки и инфо

                      Дакара мина а нищо не казвате как се е държал камиона .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #26
                        От: Българския камион за участие в Дакар 2012 - малко снимки и инфо

                        Ako имам късмет след 2-3 месеца да ми докарат това камионче ште разправям как се държи на пътя а и най вече извън него.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:003.jpg
Прегледи:1
Размер:100.5 КБ
ID:5544676
                        4по 4,евро 5, 220 коня заводско Ивеко мисля че се вмъква в темата .

                        Коментар


                        • #27
                          От: Българския камион за участие в Дакар 2012 - малко снимки и инфо

                          Дори заслужав отделна тема с много снимки. возил съм се на такова в Италия, страхотно нещо е. Има ги тук няколко нови, на по 2-3 години, в Марица Изток в рудника
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • #28
                            От: Българския камион за участие в Дакар 2012 - малко снимки и нифо

                            Този камион не е най доброто решение за Дакар - ще имат проблеми с каретата на предния мост и шенкелните болтове , теч от редукторите на предните главини , тампоните на задните ресьори както и втулките на торсионите на кабината . От както са ги докарали в Марица Изток карам едно такова Ивеко и повечето километри са ми по черно тежък офроуд - проходимостта му не е нищо особено , а надеждността и издръжливостта му са доста ниски ,което според мен го прави неподходящ за Дакар .
                            VEREYA MOTORSPORT TEAM

                            Коментар


                            • #29
                              От: Българския камион за участие в Дакар 2012 - малко снимки и инфо

                              Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                              в Марица Изток в рудника
                              ЧЕЗ (главорезите ) имат същите вишки .
                              0899840225 / V = π.r2.h / 681г. / 1876г. / 1878г. /6 септември 1885 / 22 септември 1908 !

                              Коментар


                              • #30
                                От: Българския камион за участие в Дакар 2012 - малко снимки и нифо

                                Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                                Този камион не е най доброто решение за Дакар - ще имат проблеми с каретата на предния мост и шенкелните болтове , теч от редукторите на предните главини , тампоните на задните ресьори както и втулките на торсионите на кабината . От както са ги докарали в Марица Изток карам едно такова Ивеко и повечето километри са ми по черно тежък офроуд - проходимостта му не е нищо особено , а надеждността и издръжливостта му са доста ниски ,което според мен го прави неподходящ за Дакар .
                                То по принцип ивекото не става за нищо.Нито тировете са им хубави нито кариерните машини.
                                SUZUKI VITARA V6
                                HONDA CBR 919RR
                                MERCEDES ML
                                MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X