Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем с 4х4 на ДЕУ КОРАНДО 2.9

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем с 4х4 на ДЕУ КОРАНДО 2.9

    Колеги, не ми работи 4х4 на ДЕУ-то (2000г.) кажете къде да гледам ?

  • #2
    От: проблем с 4х4 на ДЕУ КОРАНДО 2.9

    Ти щом не знаеш къде да гледаш,значи няма смисъл нищо да виждаш!Кажи от къде си и търси помощ от приятел или добър майстор.Не се набутвай в някой "добър'' сервиз,щото в обикновенните автосервизи и понятие си нямат що е то хъб например.Трябва ти някой,който е наясно с 4х4 задвижванията.

    Коментар


    • #3
      От: проблем с 4х4 на ДЕУ КОРАНДО 2.9

      Колега, понеже си прав, че наистина не разбирам - искам да направя доуточнението, че това е често срещан проблем при Корандо и идеята с въпроса ми беше - "по принцип къде точно трябва да накарам да гледат?".

      Сега отначало:
      Аз съм от Шумен. Имам познати майстори, които гледаха колата и кардана беше за ремонт и го отремонтрирахме в гр. Кубрат. Преди ремонта колата след 80км/ч започваше да тресе ... бе не беше добре.
      Прегледах форумите в БГ и чужбина и излиза, че това при Корандо 2.9 е често срещан проблем. Някой дават, че това е проблем долу с вакумните тръби и т.н. ....
      Идеята ми бе, че когато я закарам да я видят - да кажа къде точно да гледат, заради това се обърнах към Вас като по-компетентни.
      В НИКАКЪВ случай сам няма да тръгна да си я оправям.

      Благодаря предварително за съдействието Ви.
      Наистина ми е нужна ПОМОЩ.

      Коментар


      • #4
        От: проблем с 4х4 на ДЕУ КОРАНДО 2.9

        Виж,тук във форума има доста компетентни хора от Шумен,все някой ще те упъти към правилното място.Не е правилно да мислиш,че твоята кола е със същия проблем,като всички други.

        Коментар


        • #5
          От: проблем с 4х4 на ДЕУ КОРАНДО 2.9

          amper,кофти!Управлението на включване на преден мост ти е вакуумно.Ако има нормален вакуум до съответното колело и не включи,значи най-вероятно "диша"уплътнението(семеринг).Може да се "пооправи",за по-евтино,само че включването ще става механично-от вън.Ползвай скайп a4o4o63-Милен и ще ти разкажа с подробности.Не че крия нещо-ти после ще го споделиш във форума.Чак в Прага съм.Успех!
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #6
            От: проблем с 4х4 на ДЕУ КОРАНДО 2.9

            Почти е сигурно че вакумните хъбове не включват! Разумното решение е да ги смениш с ръчни, самата смяна е лесна и може да я извърши всеки наричащ се монтьор. Може да се опиташ да възстановиш и вакумните хъбове но не те съветвам, има вариант и те да се преработят но също не е много добро решение. Обади ми се утре ще ти дам цена за ръчни хъбове, а ако си решил да ремонтираш тези също мога да ти помогна. 0899852338 Явор

            Коментар


            • #7
              От: проблем с 4х4 на ДЕУ КОРАНДО 2.9

              Едно уточнение ще е полезно по темата.
              KORANDO 2, MUSO и REXTON са с еднакви хъбове и еднаква ненадеждна вакума система на включване. Спасението е написано в горния пост, имаме налични ръчни хъбове, монтажа е елементарен.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X