Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спешно, помощ за Деу Корандо 2.9 ТД 4х4!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спешно, помощ за Деу Корандо 2.9 ТД 4х4!

    Колеги, наскоро си закупих ДЕУ КОРАНДО. В момента работя по него. Ще го ползвам предимно за лов. Оправих му кардана, но се оказа, че имам мнооого ВАЖЕН и ОСНОВЕН проблем - 4х4 му не работи както трябва
    Когато задам 4х4Н, започват едни вибрации - волана става много твърд и чувствителен и колата просто не върви както трябва.
    МОЛЯ искрено за Вашите съвети.
    Според Вас какво трябва да погледна?
    Не може да се установи връзка с борд-компа на колата
    Кажете какво трябва да се гледа

  • #2
    От: СПЕШНО! ПОМОЩ за ДЕУ КОРАНДО 2.9 ТД 4х4!!!!!

    Първоначално публикуван от amper Преглед на мнение
    Колеги, наскоро си закупих ДЕУ КОРАНДО. В момента работя по него. Ще го ползвам предимно за лов. Оправих му кардана, но се оказа, че имам мнооого ВАЖЕН и ОСНОВЕН проблем - 4х4 му не работи както трябва
    Когато задам 4х4Н, започват едни вибрации - волана става много твърд и чувствителен и колата просто не върви както трябва.
    МОЛЯ искрено за Вашите съвети.
    Според Вас какво трябва да погледна?
    Не може да се установи връзка с борд-компа на колата
    Кажете какво трябва да се гледа
    Колега, карам четиривратата дизелова версия на Корандото, при мене всичко работи нормално : При включено активно 4Н воланът не става много твърд, макар че може да чуеш да поскърцват гумите по асфалт. В тази връзка гумите ти еднакъв размер ли са ? При разлика в диаметъра и включено двойно има изненади като тресене, боксуване и пукане. Няма смисъл да се опитваш да правиш диагностика. Закачал съм моята в Деу София, поради блокирал мотор на раздатката 4Н-4L, в Бош Сливен чисто информативно и в резултат : Информация за Еърбег на волана ( то друг няма), ABS/TCS системата, моторчето на раздатката 4Н-4L и централното заключване (на някои модели и алармата). Климатроникът е аналогов и компютърът не го брои изобщо за агрегат . Дизеловият агрегат и помпата също не могат да се диагностицират, но при него няма проблем, познат е на всички, поправящи мерцедес произведен след 1993 г.
    Георги Кулишев
    Ямбол
    0889 42 00 74

    Коментар


    • #3
      От: СПЕШНО! ПОМОЩ за ДЕУ КОРАНДО 2.9 ТД 4х4!!!!!

      Първоначално публикуван от kulishev Преглед на мнение
      Колега, карам четиривратата дизелова версия на Корандото, при мене всичко работи нормално : При включено активно 4Н воланът не става много твърд, макар че може да чуеш да поскърцват гумите по асфалт. В тази връзка гумите ти еднакъв размер ли са ? При разлика в диаметъра и включено двойно има изненади като тресене, боксуване и пукане. Няма смисъл да се опитваш да правиш диагностика. Закачал съм моята в Деу София, поради блокирал мотор на раздатката 4Н-4L, в Бош Сливен чисто информативно и в резултат : Информация за Еърбег на волана ( то друг няма), ABS/TCS системата, моторчето на раздатката 4Н-4L и централното заключване (на някои модели и алармата). Климатроникът е аналогов и компютърът не го брои изобщо за агрегат . Дизеловият агрегат и помпата също не могат да се диагностицират, но при него няма проблем, познат е на всички, поправящи мерцедес произведен след 1993 г.
      Колега, гумите ми не са еднакъв размер. Предните са с един цол по-малки от задните. Мисълта ми е, че след като включа 4х4Н на ДЕУ-то, някак колата става много тромава? Дали може да е от гумите ?

      Коментар


      • #4
        От: СПЕШНО! ПОМОЩ за ДЕУ КОРАНДО 2.9 ТД 4х4!!!!!

        Първоначално публикуван от amper Преглед на мнение
        ....Дали може да е от гумите ?
        Да!
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          От: Спешно, помощ за Деу Корандо 2.9 ТД 4х4!

          Колега, ако не Ви затруднявам ще може ли да ми обясните защо се получава този ефект?
          Зная, че не съм компетентен и се моля да се смилите над мен и да ми обясните като неук.

          Коментар


          • #6
            От: Спешно, помощ за Деу Корандо 2.9 ТД 4х4!

            Първоначално публикуван от amper Преглед на мнение
            Колега, ако не Ви затруднявам... да ми обясните като неук.
            Когато двигателя направи един оборот, карданите към предния и към задния мост правят по един оборт, колелата правят по един оборот.....ама нъцки За един оборот това с по-големия диаметър изминава 100 см. а това с по-малкия 80см. т.е. колата или трябва да се разтегне, или да се свие ама тя си е твърда и тогава едното колело се явява спирачка на другото (освен ако не е на хлъзгав терен и не приплъзне) Цифрите ги давам на посоки за онагледяване, но ако имаш въпроси и смяташ че мога да отговоря, звънкай.
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #7
              От: Спешно, помощ за Деу Корандо 2.9 ТД 4х4!

              Ти дали не се опитваш на асфалт да караш 4х4?
              Един цол в гората няма да ги усети на практика
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Спешно, помощ за Деу Корандо 2.9 ТД 4х4!

                Първоначално публикуван от amper Преглед на мнение
                Колега, ако не Ви затруднявам ще може ли да ми обясните защо се получава този ефект?
                Зная, че не съм компетентен и се моля да се смилите над мен и да ми обясните като неук.


                Колега, бързичко махай единия чифт галоши и слагай такива с адекватен на другия чифт размер. Оригиналните са 15 цола, 235/75/15, но ако си решил да караш с по-малък размер, предполагам, че и 14 цола стават. Друг въпрос къде ще намериш достатъчно висока гума. Корандото и без това е на 19 см. от земята с оригиналните гуми, а с по-малките ще стане още по-ниско. Ако имаш по-голяма джанта (16 цола), тогава я цъкни тука : http://www.jeep.avtograd.ru/Tires/index.htm , едно калкулаторче за гуми, може да си струва . Един съвет от мене - не опитвай да караш 4х4 на асфалт, когато не е кално или заскрежено. Тоя бяс има блокаж на предния диференциал, на задния имат някои модели, и може да строши полуоска или каре, не дай си боже и раздатъчна кутия, ако му даваш повечко газ. Колегата правилно ти обясни за разликата в обиколката на гумата и ефекта от тази разлика при включено 4х4.
                Направо се изкушавам да сипя 2 туби старо олио на каручката и да дойда да покарам твоето Корандо. Ето малко повечко за него http://catalog.auto.ru/catalog/cars/daewoo/korando/ руските братя са се постарали, а аз от моя страна се постарах също : http://kulishev.data.bg/p/files/Manuals
                Хубаво е да си провериш и разхода на гориво. Не разбрах с какъв двигател е твоята кола
                Георги Кулишев
                Ямбол
                0889 42 00 74

                Коментар


                • #9
                  От: Спешно, помощ за Деу Корандо 2.9 ТД 4х4!

                  Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                  Когато двигателя направи един оборот, карданите към предния и към задния мост правят по един оборт, колелата правят по един оборот.....ама нъцки За един оборот това с по-големия диаметър изминава 100 см. а това с по-малкия 80см. т.е. колата или трябва да се разтегне, или да се свие ама тя си е твърда и тогава едното колело се явява спирачка на другото (освен ако не е на хлъзгав терен и не приплъзне) Цифрите ги давам на посоки за онагледяване, но ако имаш въпроси и смяташ че мога да отговоря, звънкай.
                  На това му викахме "паразитна мощност" . И да. На сух асфалт не можеш да караш на 4х4. Примерно на Мицубиши със Super Select раздатка можеш .
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Спешно, помощ за Деу Корандо 2.9 ТД 4х4!

                    Първоначално публикуван от kulishev Преглед на мнение
                    ... но ако си решил да караш с по-малък размер, предполагам, че и 14 цола стават....
                    Няма да влязат.

                    Първоначално публикуван от kulishev Преглед на мнение
                    ... Тоя бяс има блокаж на предния диференциал, на задния имат някои модели...
                    А???
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Спешно, помощ за Деу Корандо 2.9 ТД 4х4!

                      Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                      Няма да влязат.

                      А???
                      Колега, аз не го вярвах- блокажа на предния диф, но след като сменях семерингите на главина и шенкел, се оказа, че двете полуоски - лява и дясна се въртят едновременно и в една посока, т.е. диференциалът е постоянно блокиран, без да има за това някаква електроника или механика. Или нещо е счупено и е зациклило, което ме съмнява- няма шумове или вибрации на пръст, пясък и т.н. мека настилка, или просто каручката си е такава.
                      Георги Кулишев
                      Ямбол
                      0889 42 00 74

                      Коментар


                      • #12
                        От: Спешно, помощ за Деу Корандо 2.9 ТД 4х4!

                        Първоначално публикуван от kulishev Преглед на мнение
                        Колега, аз не го вярвах- блокажа на предния диф, но след като сменях семерингите на главина и шенкел, се оказа, че двете полуоски - лява и дясна се въртят едновременно и в една посока, т.е. диференциалът е постоянно блокиран, без да има за това някаква електроника или механика. Или нещо е счупено и е зациклило, което ме съмнява- няма шумове или вибрации на пръст, пясък и т.н. мека настилка, или просто каручката си е такава.
                        От завода със сигурност колата е излязла със свободен преден диф,че иначе няма управление на 4х4,но не се знае дали някой след това не е ръгнал някоя касета торсен/кфайф.Ама не ми се вярва...Аз залагам на счупени или заварени от буксуване сателити.На твоя място бих го погледнал,за да няма някоя неприятна изненада точно когато ти трябва пълноприводното...
                        Пиши ако го отваряш.
                        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Спешно, помощ за Деу Корандо 2.9 ТД 4х4!

                          Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                          От завода със сигурност колата е излязла със свободен преден диф,че иначе няма управление на 4х4,но не се знае дали някой след това не е ръгнал някоя касета торсен/кфайф.Ама не ми се вярва...Аз залагам на счупени или заварени от буксуване сателити.На твоя място бих го погледнал,за да няма някоя неприятна изненада точно когато ти трябва пълноприводното...
                          Пиши ако го отваряш.
                          И аз не виждам смисъл в блокирането, още повече, че каручката е разработка на деу (след като купуват завода на Санг Йонг махат ЛСД от задния диференциал и монтират АБС с тракшън контрол) Макар че като се позамислих....абе аз вдигнах ли освен предните и задно колело при включено 4х4
                          Георги Кулишев
                          Ямбол
                          0889 42 00 74

                          Коментар


                          • #14
                            От: Спешно, помощ за Деу Корандо 2.9 ТД 4х4!

                            А ти как точно го провери това?
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Спешно, помощ за Деу Корандо 2.9 ТД 4х4!

                              Благодаря на Кулишев за сервизното ръководство! и аз имам доста литература, член съм и на KORANDOVOD.RU и както се досещате там има всичко.
                              пояснение за 4х4, раздатката е всъщност многодисков съединител в маслена вана, задействането му предава въртящия момент към предните колела. То не става постоянно, а в зависимост от разликата в оборотите между задния и предния кардан. В кутията има съответни датчици, които дават инфо на компютърче ( под седалката на водача)и според тази разликата, той дава сигнали за задействането на съединителя- (променя честотата и дължината им и така се постига състояние от пълно зацепване до никакво, ако карданите се въртят с равни скорости). Това нещо функционално е самоблокиращ се междуосев диференциал. От датчиците зависи дали да се включи въобще системата- над 70 км/ч не става. Компютърчето се диагностицира от съединителя в моторния отсек- в ляво. Не се е чуло да дава дефекти. Ако на някой му трябва диагностика да пише ЛС.
                              Надявам се да съм бил полезен

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X