Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със съединителя на Паджеро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със съединителя на Паджеро

    Здравейте, от известно време на Паджерото 2 4Д56 съединителя чегърташе пре натискане, и онзи ден реших да смажа механизма. Легнах отдолу и сложих грес под маншончето на помпата. Всичко се оправи, но днес забелязах, че съединителя стана много лесен за натискане и отделя само няколко милиметра от натиснато докрай положение. Освен това, педала не се връща докрай. Трябва да му помогна с крака. Дали греста не му е много /защото ми се стори че като загря кумето добре се пооправи/ Изобщо каква може да е причината ?
    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
    Toyota Land Cruiser KDJ 125

  • #2
    От: Проблем със съединителя на Паджеро

    Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
    Здравейте, от известно време на Паджерото 2 4Д56 съединителя чегърташе пре натискане, и онзи ден реших да смажа механизма. Легнах отдолу и сложих грес под маншончето на помпата. Всичко се оправи, но днес забелязах, че съединителя стана много лесен за натискане и отделя само няколко милиметра от натиснато докрай положение. Освен това, педала не се връща докрай. Трябва да му помогна с крака. Дали греста не му е много /защото ми се стори че като загря кумето добре се пооправи/ Изобщо каква може да е причината ?
    Чакай сега едно по едно.
    За връщането на педала трябва скоба, а ти си я имаш /но све пак погледни там/.
    А за отделянето на съединителя защо не видиш с нагягането /мисля/ на жилото.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със съединителя на Паджеро

      Ами всичко си е на място. Странното е обаче как педала поомекна , отиде надолу и взе да се връща трудно до края. Аз нищо не съм разглабял, че да се налага да регулирам. Само сложих грес под маншона. Сигурно помпата си отива. Дано не е самият съединител, макар че е сменян скоро а и не е давал до сега никъкви признаци на амортизация
      2015 KTM EXC 450 six days Argentina
      Toyota Land Cruiser KDJ 125

      Коментар


      • #4
        От: Проблем със съединителя на Паджеро

        Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
        Ами всичко си е на място. Странното е обаче как педала поомекна , отиде надолу и взе да се връща трудно до края. Аз нищо не съм разглабял, че да се налага да регулирам. Само сложих грес под маншона. Сигурно помпата си отива. Дано не е самият съединител, макар че е сменян скоро а и не е давал до сега никъкви признаци на амортизация
        Какво да регулираш? Какви жила? Какви пет лева?
        Помпата е. Не е трябвало да слагаш грес там.
        Провери си нивото на течността в казанчето! Сигурно е започнала да тече през задната гумичка.
        Свали помпата, разглоби я внимателно, изчисти всичката грес, промии всичко със спирачна течност и го подсуши добре!
        Преди да сглобиш всичко, намажи гумичките и цилиндърчето на помпата със спирачна течност и тогава вкарай буталото в цилиндъра!
        Сипваш течност, обезвъздушаваш и най-вероятно няма да има проблем. Ако не стане сменяш гумичките, ако и тогава не стане - помпата!
        Успех!

        Коментар


        • #5
          От: Проблем със съединителя на Паджеро

          И моя педал на съединителя не се връщаше,като погледнах отдолу,видях че помпата на съединитела беше протаила.Реших си проблема със смяна на помпата.Към 70лв с промоцията идва.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем със съединителя на Паджеро

            Здравейте, това при стрелката ли е казанчето за помпата на съединителя? Ако е то, при мен беше празно. МИсля, че трябва да му долея ДОТ3 или ДОТ4 , нали ? А самата помпа от къде се сваля ? Под джипа на канал или може отгоре ?

            p.s. Tigar, от къде я взе тази помпа на 70 лева?

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0113 edit.jpg
Прегледи:1
Размер:59.8 КБ
ID:5315533
            2015 KTM EXC 450 six days Argentina
            Toyota Land Cruiser KDJ 125

            Коментар


            • #7
              От: Проблем със съединителя на Паджеро

              Това е казанчето за съединителя. Щом е празно значи от някъде изтича. Виж от къде. Като налееш нова течност развий пробката на цилиндъра на съединителя за да изтече старата. Системете сама се обезвъздушава.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #8
                От: Проблем със съединителя на Паджеро

                Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                Здравейте, това при стрелката ли е казанчето за помпата на съединителя? Ако е то, при мен беше празно. МИсля, че трябва да му долея ДОТ3 или ДОТ4 , нали ? А самата помпа от къде се сваля ? Под джипа на канал или може отгоре ?p.s. Tigar, от къде я взе тази помпа на 70 лева?[ATTACH=CONFIG]378614[/ATTACH]
                Това е казанчето, а това под него е самата помпа. ДОТ3 или 4 - пише на капачето на казанчето.Преди да му долееш нещо обаче, провери защо е празно! Помпата би трябвало да излиза напред към двигателният отсек, като и развиеш там двата или три болта, които я държат. НО преди това трябва да я откачиш (по-точно буталото на помпата) от педала на съединителя - от вътре в купето.
                И не бързай да сменяш помпата, а първо направи това, което съм ти писал в два поста нагоре!
                Успех!

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем със съединителя на Паджеро

                  Благодаря ви за съветите. Налях течност и се оправи. След ден каране не дава признак да изтича от някъде, но при най-малки съмнения ще има разглобка
                  2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                  Toyota Land Cruiser KDJ 125

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем със съединителя на Паджеро

                    Погледни долната помпа!
                    088пет722пет99
                    http://www.hydropompi.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем със съединителя на Паджеро

                      [QUOTE=Vladislav Kostevski;1662741]Здравейте, това при стрелката ли е казанчето за помпата на съединителя? Ако е то, при мен беше празно. МИсля, че трябва да му долея ДОТ3 или ДОТ4 , нали ? А самата помпа от къде се сваля ? Под джипа на канал или може отгоре ?

                      p.s. Tigar, от къде я взе тази помпа на 70 лева?[QUOTE]

                      От Аутоплюс.Към 95лв беше,с намалението стана 70лв.Обаче аз говоря за долната помпа,която е до кс.кутия.При мен тя беше проблема.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем със съединителя на Паджеро

                        Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                        Погледни долната помпа!
                        Колегата е прав, проблемът най-вероятно е в долната помпа и се проявява при по-студено време, а решението с доливането е временно. Поне при мен беше така, наложи се смяна на долната помпа.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем със съединителя на Паджеро

                          Ми то всички по стари и по износени гумички на помпи ,при по студено време изпускат спирачна течност ,с подмяната на нови е някакво решение ...
                          MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                          MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем със съединителя на Паджеро

                            Първоначално публикуван от Красимир Гошев Преглед на мнение
                            ..........с подмяната на нови е някакво решение ...
                            По-скоро не. Износването е бъчвообразно.
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем със съединителя на Паджеро

                              Имам подозрение, че при мен съединителя не отлепя като хората -
                              ПО някой път стартера развърта по-трудно, също и скоростите не винаги влизат като хората.

                              Ремонтирал съм мисля долния цилиндър само - закараха го на майстор и той го ремонтира. Има ли начин да проверя съмненията ми?
                              Георги Гатев

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X