Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Електролизно премахване на ръжда.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Електролизно премахване на ръжда.

    Предполагам ще е полезно за всички. Обурудването е елементарно.Токоизточник 6/12/24 в прав ток-става всяко зарядно за акумолатор.За електролита; вода и сода бикарбонат,пропорциата 1л вода-1супена лъжица сода. Катода /-/е почистваниа детаил,за анода /+/ някое нептребно желязо. Страничниа вродукт е Браунов газ /Водород и кислород, за това трябва да е на проветриво място. Елементарно,удобно,без скъпо оборудване. Причината да пробвам, беше че песакоструйката /любителска/ се предаде,та докато я ремонтирах работата продължаваше.Видеото не е мое ,но идеята взех от тук.http://www.youtube.com/watch?v=R5I5W...967&lf=mh_lolz

  • #2
    От: Електролизно премахване на ръжда.

    Вярно ли е това?
    Може ли някой да обоснове реакцията. С уравнвние примерно.
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

    Коментар


    • #3
      От: Електролизно премахване на ръжда.

      истина ли е това
      Колко време трябва да престои детайла в кофата - 12часа?
      Изглежда доста интересно, мисля да пробвам, най много да изгоря едно зарядно....
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • #4
        От: Електролизно премахване на ръжда.

        Да истина е,работи аз вече изчистих една част.Сега си правя голяма вана,но за да се съкрати времето явно трябва по голям волтаж и ампераж.Мислех че някой ще ми светне лампата,тая наука ми е тъмна индиа.

        Коментар


        • #5
          От: Електролизно премахване на ръжда.

          До каква дълбочина на ръждата действа, има ли някакви следи по чистия метал?Мисълта ми е може ли да св използва за разни цилиндърчета, помпи и подобни без да увреди гладката повърхност отвътре.

          Коментар


          • #6
            От: Електролизно премахване на ръжда.

            Разтваря ръждата до повърхноста на чистиа метал,дори в язвите причинени от ръждясването.Ръждата се превръща в черен окис който се премахва лесно с телена четка и вода ,след това го подсушавам веднага. Полираната повърхност няма да пострада,но ако по нея има дълдока ръжда то ще лъснат язвите.

            Коментар


            • #7
              От: Електролизно премахване на ръжда.

              Ако пробвам с електрожена няма ли да е по-добре, иначе идеята е заразно добра, ще пробвам да напълня резервоара с вода и сода, ще пусна в него една изолирана сонда за анод, самия корпус на металния резервоар ще е катода, и ще видим какво ще стане с ръждите отвътре, за електрожена няма никаква опасност да изгори, най-много да пробие дупка някъде ако се допрат двата електрода.
              TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

              Коментар


              • #8
                От: Електролизно премахване на ръжда.

                Ако бяхте ходили на училище, това че се получава няма да ви учудва в такава степен.
                С електрожена ще му дойде в повече. Освен това става само с правотоков.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #9
                  От: Електролизно премахване на ръжда.

                  Първоначално публикуван от TOYO Преглед на мнение
                  Ако пробвам с електрожена няма ли да е по-добре, иначе идеята е заразно добра, ще пробвам да напълня резервоара с вода и сода, ще пусна в него една изолирана сонда за анод, самия корпус на металния резервоар ще е катода, и ще видим какво ще стане с ръждите отвътре, за електрожена няма никаква опасност да изгори, най-много да пробие дупка някъде ако се допрат двата електрода.
                  Като си го захапал с обратната захапка тоя резервоар дали да не ти дам още един странен съвет. На някои ръждиви железа много прилично им се отразява престоя в оцет. Пробвай на нещо и ако ти допада пълни с разреден оцет и оставяй да работи до получаване на желания резултат. Тая електролиза може и да не ти е от полза след като иска допълнителна обработка с телена четка.
                  0888932647

                  Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                  Коментар


                  • #10
                    От: Електролизно премахване на ръжда.

                    Някъде четох за тоя метод, но беше със сода за бъчви - 1кг на 10 л вода. Явно става и с бикарбонат. Не че знам каква е разликата де.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Електролизно премахване на ръжда.

                      Сода каустик- натриева основа NaOH , при реакциата с въглероден диоксид CO2 /поглъщане от въздуха/ се превръща в Натриев карбонат/Na2CO3/ калцинирана сода -или т.н Сода за бурета.Натриевиа карбонат макар по слаб не е безвреден дразни лигавиците и причинява възпалениа на дихателните пътища ,екземи,косопад. Содата бикарбонат/Натриев хидрогенкарбонат-NaHCO3/ се получава от калцинираната сода ,но е безвреден.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Електролизно премахване на ръжда.

                        Тоя номер съм го правил със сода каустик, незнаех че става и със сода бикарбонат. Аз съм го правил в метално корито /анода/ и ръждилката /катода/, но не трябва да се докосват. И наистина трябва да е на проветриво щото газа който се отделя гърми. Тоя метод премахва всякаква ръжда и гняс.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Електролизно премахване на ръжда.

                          Много полезна информация
                          Явно е известна от доста време из форумните ширини, но аз за пръв път чувам и ще го пробвам.
                          Искам да попитам някои от хората с опит дали електролизния метод вреди на цветни метали и в частност на алуминий? Докато се ровех вчера из един пункт за вторични суровини попаднах на един пистолет за боядисване. раздвижих всичко, което успях, но не можах това, което пуска боята.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00125.jpg
Прегледи:1
Размер:88.1 КБ
ID:5321312Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00126.jpg
Прегледи:1
Размер:82.3 КБ
ID:5321313

                          Коментар


                          • #14
                            От: Електролизно премахване на ръжда.

                            Първоначално публикуван от ncuxapamz Преглед на мнение
                            Много полезна информация
                            Явно е известна от доста време из форумните ширини, но аз за пръв път чувам и ще го пробвам.
                            Искам да попитам някои от хората с опит дали електролизния метод вреди на цветни метали и в частност на алуминий? Докато се ровех вчера из един пункт за вторични суровини попаднах на един пистолет за боядисване. раздвижих всичко, което успях, но не можах това, което пуска боята.
                            Ако,опита да съживиш пистолета е научно-познавателен-бива,ако обаче искаш да го ползваш,не си струва-зо 40-50 лв можеш да си купиш съвсем приличен китаец.
                            Предполагам,че иглата е залепнала в дюзата-и двете са стомана/желязо и сигурно ръждата ги е "заварила",дори да ги разделиш,после иглата няма да затваря добре.Накисни ги в нафта,гас,или нещо подобно.
                            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Електролизно премахване на ръжда.

                              С тоя метод метала става много грозно на язви. Най-хубаво става по най-бавния начин с телената четка, като преди това е киснало в нафта.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X