Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект газ м21

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проект газ м21

    Първоначално публикуван от Стефан Данаилов Преглед на мнение
    Успех, колега, с реставрацията. И на мен ми предстои същото ( с М21 ), кои елементи са цамови? Дали ти излезе цената за хромиране, защото намерих на две места нови дръжки и искам да се ориентирам кое е по-изгодно.
    Цамови са доста от декоративните хромирани детайли -мигачи, дръжки, лайсни на вратите, стопове, полумесеците до предната решетка и др. Цената излиза около 15 - 20 лв на дръжка, като детайла трябва да е прдварително подготвен, което е най трудно и най важно. Днес подготвях предният мигач, уби ми цял ден почти и неможах да го довърша до край.
    Сподели цената на новите дръжки които си намерил???
    Има ли някакви други нови части които да се продават?

    Коментар


    • #32
      От: Проект газ м21

      Здравей, утре имам уговорка с един човек да ми продаде две нови дръжки за 40лева общо. Дали наистина са чисто нови ще разбера на място, но съм склонен да му вярвам. Намирах наскоро нови тасове, волан - 300 лева, радиаторна решетка - 300лв и други неприятни цени, еленче - прилично - 200лв. Ако нещо те заинтересува ще ги дам координати. Какво стана с онова радио за 10 лв - работи ли?

      Коментар


      • #33
        От: Проект газ м21

        Тези цени които си споменал са доста неприятни , дръжките ако наистина е така ги взимай, че си е направо без пари. Относно радиото сега ме подсети че съм го оставил заедно с трафа при един приятел техник и трябва да отида да видя дали го е пуснал. Аз с много търсене открих и взех една 21 за донор. Която е пораждясала, но много много комплектна, има си дори и пластмасата на километража. Ето малко снимки.
        http://vasko4.snimka.bg/automobiles/...48016.26134266

        Коментар


        • #34
          От: Проект газ м21

          Аз лично съм за прехромирането пред купуванео на "нови". Купувал съм нови дръжки за Москвич 408, личи си, че е нови и не са слагани, но за толкова години прехвърляне по складове и мазета има малки забележки...докато при една такава подготовка като на колегата и ако фирмата си свърши качествено работата ще се получи "чисто нова" дръжка без забележки, а и много вероятно това да се случи за по-малко пари.

          П.П. На мен поне ми е по-лесно, 4-те са еднакви и мога да слагам с дефектите надолу

          Коментар


          • #35
            От: Проект газ м21

            Здравей, vasko4, днес беше хубав ден за покупки, купих дръжките ( и то 4бр. за 60лв.), наистина са чисто нови, в перфектно състояние - но понеже няма пълно щастие, се оказаха две без бутони и от четирите, три са десни и една е лява, но това са бели кахъри. Човека беше много готин и ми даде и два чисто нови калобрана и нови чистачки за 44лв общо, прилагам снимка: http://img694.imageshack.us/img694/2229/azszszs380.jpg. Поздрави.

            Коментар


            • #36
              От: Проект газ м21

              Ми то твоя донор е по-здрав от тая, дето аз ще я взимам за основна

              Коментар


              • #37
                Re: От: Проект газ м21

                Браво супер покупки си направил, и аз съм се запасил с едни чисто нови калобрани . Ако ти изпаднат нови части, които не са ти необходими свиркай може да ми свършат работа на мен

                Коментар


                • #38
                  От: Re: От: Проект газ м21

                  Здравейте,
                  някой може ли да ми каже колко струва една Волга (ГАЗ 21) за реставрация. Как вървят цените виждам, че някои от вас са се сдобили с такива, ако може да ми кажете на какви цени?
                  Благодаря

                  Коментар


                  • #39
                    От: Re: От: Проект газ м21

                    Зависи от изходното състояние и колко искаш да нагазиш лука. В окаяно състояние струват от 800 до 2000лв., това са коли по които ще има много кърпене, песъкоструй, нова боя, прехромиране на всички метални части, подмяна на всичко гумено и пълно претапициране, често се разпада и почти всичко пластмасово. За около 4000лв. има прекрасно запазени автомобили с не много работа по тях, а направените са около 8000лв. Аз лично предпочитам първия тип, ужасно много работа, но и удолетворението от свършеното ще е по-голямо.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Re: От: Проект газ м21

                      Днесс много късмет и с помощта на един приятел, се сдобих с много ценни нови части, които можете да разгледате тук.
                      Всичко в албума до гарнитурите включително:
                      http://vasko4.snimka.bg/automobiles/...51719.26268964

                      Коментар


                      • #41
                        От: Проект газ м21

                        Супер покупки, честито!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Проект газ м21

                          Здравейте, малко да съживим тази тема и проекта ГАЗ 21.
                          Днес времето на вън беше супер за работа и ето какво направихме. Свалихме и предният ляв калник на колата, и след това почти всички ламарини отпред, които бяха старателно измити. След това пуснахме и една водоструйка на подкалниците и ходовата част, която свали почти всички боклуци наслагвали се много десетилетия... вижте:


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0407.jpg
Прегледи:1
Размер:155.7 КБ
ID:5362754Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0407.jpg
Прегледи:1
Размер:155.7 КБ
ID:5362754Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0408.jpg
Прегледи:1
Размер:143.0 КБ
ID:5362755Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0409.jpg
Прегледи:1
Размер:190.7 КБ
ID:5362756Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0410.jpg
Прегледи:1
Размер:149.8 КБ
ID:5362757

                          Коментар


                          • #43
                            От: Проект газ м21

                            Първоначално публикуван от vasko4 Преглед на мнение



                            [ATTACH=CONFIG]437476[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]437476[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]437477[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]437478[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]437479[/ATTACH]

                            Мераклийска работа! Поздравления.
                            0осем9осем7шест0осем7едно
                            Миро

                            Коментар


                            • #44
                              От: Проект газ м21

                              Евала,колега,продължавай в същия дух!
                              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                              Коментар


                              • #45
                                От: Проект газ м21

                                Хайде и днес да добавя нови снимки от свършената работа. С много усилия свалихме задните два калника и задният камапк на багажника, въпреки лошото и дъждовно време... вкарвахме и изкарвахме от гаража няколко пъти колата, а нали се сещате че не се движи на самоход . Ето и малко снимков материал.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0414.jpg
Прегледи:1
Размер:148.9 КБ
ID:5363057Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0415.jpg
Прегледи:1
Размер:140.2 КБ
ID:5363058Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0416.jpg
Прегледи:1
Размер:137.1 КБ
ID:5363059Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0417.jpg
Прегледи:1
Размер:183.0 КБ
ID:5363060Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0418.jpg
Прегледи:1
Размер:166.9 КБ
ID:5363061Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0419.jpg
Прегледи:1
Размер:169.9 КБ
ID:5363062

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X