Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за котел на пелети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

    Колко струва такъв котел бе хора?
    Кия Спортидж 2000тди
    Всеки шут отзад-е крачка на пред

    Коментар


    • #17
      От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

      Първоначално публикуван от Петър Анев Преглед на мнение
      Колко струва такъв котел бе хора?
      Около 1500-1800лв май беше,но не е над 2000 със сигурност, а и зависи и от KW-тите

      Коментар


      • #18
        От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

        От 2004 -то г. ползвам пиролизен котел на дърва. Може да работи на еко брикети. Един мой познат ги произвежда и ми даде да тествам с/у заплащане естествено. Купих 2 чувалчета, които трябваше да стигнат за 48 часа. Заминаха още първата вечер. Хърча около 15 -20 куб. м . сухи дърва на сезон. Колко тона пелети ще ми трябват за сезон, ако мина на този вариант?
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #19
          От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          От 2004 -то г. ползвам пиролизен котел на дърва. Може да работи на еко брикети. Един мой познат ги произвежда и ми даде да тествам с/у заплащане естествено. Купих 2 чувалчета, които трябваше да стигнат за 48 часа. Заминаха още първата вечер. Хърча около 15 -20 куб. м . сухи дърва на сезон. Колко тона пелети ще ми трябват за сезон, ако мина на този вариант?
          Никой точно неможе да отговори на въпроса ти.
          Всичко зависи от изолацията,обема на помещенията и от желанието колко точно да е температурата в тях.
          Аз дадох пример с моята къща и изброих броя радиатори и обема на бойлера.
          От началото на Октомври съм изгорил 1.5тона пелети,като средната температура в цялата къща е 22 градуса.
          Имам радиатори и на стълбището, но то неможе да се затопли до 22, заради постоянното влизане и излизане от етажите и входа.
          Аз лично за себе си смятам,че до края на Март и малко от Април ще са ми нужни около 5 тона пелети максимум.
          Дървата излизат по-евтино,но тук няма хамалогия.

          Коментар


          • #20
            От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            От 2004 -то г. ползвам пиролизен котел на дърва. Може да работи на еко брикети. Един мой познат ги произвежда и ми даде да тествам с/у заплащане естествено. Купих 2 чувалчета, които трябваше да стигнат за 48 часа. Заминаха още първата вечер. Хърча около 15 -20 куб. м . сухи дърва на сезон. Колко тона пелети ще ми трябват за сезон, ако мина на този вариант?
            Малко настрани от темата,ама ти какви дърва ползваш.Сухи-ясно,но като материал?А за пелетите на този етап не ме кефи дори и разход половин тон на сезон.Някъде бях писал,аз се отоплявам със бял бор,естествено сух,и единствено изискване -хубав комин.При цена тридесетина лева за кубик,веднага спира да ми тежи зареждането на котела.Ти на твоя котел слагал ли си допълнително контролер за управление?.
            Румен Николов

            0888 358 572

            Коментар


            • #21
              От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

              Първоначално публикуван от Петър Анев Преглед на мнение
              Колко струва такъв котел бе хора?
              Котела в комплект с бункера горелка и датчиците е 3000 лв.
              Само горелката е около 2000лв.Може да се монтира на всеки един котел на твърдо гориво(чугунен).
              В момента съм на дилема,дали да си сложа само горелка на стария котел или да си купя нов комплект.
              Недостатъка на пилетния котел че не може да работи повече с твърдо гориво.Ако се преработи моя стария ще може да работи и на пилети и на всичко което гори.
              Предполагам че всичката сметка обърната в пари ще бъде около 30%повече с пилетките.Обаче ако се купят лятото на едрова цена тази горница ще се стопи.

              Относно разхода човека го е обяснил точно,искаш топло даваш газ,седиш на студено пилетките си стоят в бункера!
              Обаче ако се отърва веднъж от хамалогията с кюмюра няма връщане повече.
              Мой приятел си купи котел-пилетен и го сложи до другия-Вядрус и ползва Вядруса само да гори боклуците в него.

              П.П.Само да ви кажа че аз се занимавам с дърводобив и предполагам ви е ясно че мойте дърва не са никак скъпи,но предпочитам да ги продам и да си купя пилети за тези пари.
              Последно редактирано от Петьо Джартов; 29-11-11, 14:27. Причина: Допълнение.

              Коментар


              • #22
                От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                Първоначално публикуван от teopajero Преглед на мнение
                Никой точно неможе да отговори на въпроса ти.
                Всичко зависи от изолацията,обема на помещенията и от желанието колко точно да е температурата в тях.
                Аз дадох пример с моята къща и изброих броя радиатори и обема на бойлера.
                От началото на Октомври съм изгорил 1.5тона пелети,като средната температура в цялата къща е 22 градуса.
                Имам радиатори и на стълбището, но то неможе да се затопли до 22, заради постоянното влизане и излизане от етажите и входа.
                Аз лично за себе си смятам,че до края на Март и малко от Април ще са ми нужни около 5 тона пелети максимум.
                Дървата излизат по-евтино,но тук няма хамалогия.
                Аз затова съм написал, че горя м/у 15 и 20 куб. см дърва на сезон. Това са м/у 6 500 и 9 000 кг. добре изсушени миналогодишни дърва. Спрямо тяхната калоричност и КПД 76% на котела /на практика е доста по-малко, защото доста от времето работи в режим на топлинна резерва/ може да се изчисли колко тона пелети ще изгори за сезон.

                Аз не мога да направя сравнение с Вашата къща, защото имахме няколко дена по ред в които и най-високата темп навън е отрицателна.

                Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
                Малко настрани от темата,ама ти какви дърва ползваш.Сухи-ясно,но като материал?А за пелетите на този етап не ме кефи дори и разход половин тон на сезон.Някъде бях писал,аз се отоплявам със бял бор,естествено сух,и единствено изискване -хубав комин.При цена тридесетина лева за кубик,веднага спира да ми тежи зареждането на котела.Ти на твоя котел слагал ли си допълнително контролер за управление?.
                Дъб, бук габър. Сега горя едри орехови клони от 2009 г.
                Не знам за какъв контролер става дума. В една от стаите /най-голямата/ има стаен седмичен програматор и той управлява само вентилатора на котела. Сега в този сезон го зареждам 2 пъти на денонощие /24ч/. Чистим котела 1 път седмично без да спираме горивния процес.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #23
                  От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  Аз затова съм написал, че горя м/у 15 и 20 куб. см дърва на сезон. Това са м/у 6 500 и 9 000 кг. добре изсушени миналогодишни дърва. .
                  Извинявай, че ти давам акъл но някъде бях чел, че за пиролизни котли като твоя материала трябва да съхне минимум 2 години.
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • #24
                    От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                    Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                    Извинявай, че ти давам акъл но някъде бях чел, че за пиролизни котли като твоя материала трябва да съхне минимум 2 години.
                    Да, бе да а за 3 г. изгнива, ако кората не е обелена.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #25
                      От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                      Относно пелетите колеги... разхода е в зависимост от вида(материала) на пелетите и имайте впредвид, че на всяка смяна на вида трябва да се пренастройва горелката, същото е като с еко брикетите, горил съм от "Свилоза" - Свищов(предполагам тополови) и нито топлоотдаване като хората, нито издръжливост, пробвал съм и букови и слънчогледови(слънчогледовите най ми допаднаха), буковите горяха най-дълго, слънчогледовите бяха най-калорични...
                      Един вид ако си вземете от чистия бял талаш(както казва колегата teopajero) със сигурност ще имате по голям разход по простата причина, че светлата дървесина в тези цехове обикновено е иглолистна(чам, ела) или липа(топола), широколистната в повечето случаи е по тъмна в зависимост от материала

                      Коментар


                      • #26
                        От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                        Явно никой не може да ми каже като калоричност 1 тон пелети на колко кг или куб. м. дърва се равняват.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #27
                          От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                          Първоначално публикуван от s_s1
                          Явно никой не може да ми каже като калоричност 1 тон пелети на колко кг или куб. м. дърва се равняват.
                          Като калоричност се равняват на 7- 8 кубически метра дърва(сухи), друг е въпросът за колко време се отдава тази енергия.
                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • #28
                            От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                            Ето една табличка по темата:

                            Вид гориво Калоричност в MJ/kg Пепелно съдържание в %
                            Горивна нафта 49,2 ----
                            Брикети от кафяви въглища 19,5 4-10
                            Кафяви въглища 15-16 10-25
                            Въздушно суха твърда дървесина 6,5 2-4
                            Въздушно суха мека дървесина 5,8 2-4
                            Прясно отсечена дървесина 4,2 2-4
                            Дървесни био-пелети клас HP1 18-19,5 0,5
                            The Flat Earth Society has members all around the globe.

                            Коментар


                            • #29
                              От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                              Това ако е вярно означава, че ще горя около 2-3 тона за сезон и при цена до 350 лв за тон ме устройва.
                              Но следва въпроса какъв обем ми трябва за тези 3 тона, защото нали трябва да се запася за цял сезон предварително.

                              Би трябвало да е възможно лесно демонтиране на пелетната горелка и връщане при нужда на старата система.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • #30
                                От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение

                                Би трябвало да е възможно лесно демонтиране на пелетната горелка и връщане при нужда на старата система.
                                За нула време.Сваляш вратата с горелката и слагаш старата врата с въздушната клапа.
                                При мен нещата се отлагат за малко понеже съм купил въглища нанесъл съм ги в котелното което ми е голям чанч и сега няма място за пилетите.
                                Трябва да ги изгоря да направя място и тогава ще монтирам горелката и ще нанеса новото гориво.
                                Между другото пилетите заемат доста място и трябва да се помисли и по този въпрос.След като цените през лятото са доста по добри ще се купуват тогава в по големи количества,което само по себе си изисква място за съхранение.Четири пет тона изискват помещение около 10кв/м.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X